Постанова № 56223874, 02.03.2016, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2016
Номер справи
806/4846/14
Номер документу
56223874
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Шимонович Р.М.

Суддя-доповідач:Євпак В.В.

ПОСТАНОВА

іменем України

"02" березня 2016 р. Справа № 806/4846/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Євпак В.В.

суддів: Капустинського М.М.

Мацького Є.М.,

при секретарі Гунько Л.В. ,

за участю прокурора Рудика В.Р.,

представників позивача ОСОБА_3, Дубенка В.С.,

представника відповідача Житкевич С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "04" грудня 2014 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" до Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській області, Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів ,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" (далі - ТОВ "ДАСТ") звернулось до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (далі - Житомирська ОДПІ) від 06.10.2014 №0006851501;

- визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати Житомирську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області підготувати та подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновки із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню ТОВ "ДАСТ" з бюджету за березень - червень 2014 року у загальному розмірі 5052294,00 грн;

- стягнути з Державного бюджету України через Головне управління державної казначейської служби України в Житомирській області на користь ТОВ "ДАСТ" суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 5052294,00 грн.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04.12.2014 адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області № 0006851501 від 06.10.2014.

Визнано протиправною бездіяльність Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області щодо неподання висновків до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з бюджету Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" за березень-червень 2014 року.

Зобов'язано Житомирську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області підготувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області висновок із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" з бюджету за березень-червень 2014 року у загальному розмірі 5052294,00 грн.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Відшкодовано з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" 560,28 грн сплаченого судового збору

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням в частині відмови у задоволенні позову, позивач подав апеляційну скаргу. Посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову про задоволення позову щодо стягнення суми бюджетного відшкодування з ПДВ. В апеляційній скарзі посилається на порушення його прав невідшкодуванням податку на додану вартість. Також зазначив, що суд першої інстанції фактично вирішив позовні вимоги, які були ним зменшені та які він просив не розглядати.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням в частині задоволення позову, відповідач подав апеляційну скаргу. Посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову про відмову у задоволенні позову. В апеляційній скарзі зазначив про безпідставність права позивача на бюджетне відшкодування. Вважає дії податкового органу правомірними, а винесене податкове повідомлення-рішення законним.

Переглянувши судове рішення, доводи апеляційних скарг, розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до пунктів 200.7-200.9 статті 200 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

До податкової декларації платником податків додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій. У разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, така електронна митна декларація надається контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку такого платника податків в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідно до закону.

Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно пункту 200.10 статті 200 ПК України, протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Як свідчать матеріали справи 13.04.2014 ТОВ "ДАСТ" подано до Житомирської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2014 року з додатками, відповідно до якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню складає 625998,00 грн (а.с. 91-98).

У період з 16.05.2014 по 22.05.2014 посадовими особами Житомирської ОДПІ проведено документальну позапланову перевірку правомірності нарахування ТОВ "ДАСТ" від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за березень 2014 року та бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на розрахунковий рахунок платника у банку за березень 2014 року.

За результатами проведеної перевірки, відповідачем складено довідку № 3216/15-01 від 29.05.2014 (а.с. 47-51).

Згідно даної довідки, перевіркою підтверджено відображене ТОВ "ДАСТ" у декларації за березень 2014 року бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 625998 грн.

20.05.2014 ТОВ "ДАСТ" подано до Житомирської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2014 року з додатками, відповідно до якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню складає 530081 грн (а.с.100-106).

У період з 12.06.2014 по 22.05.2014 посадовими особами Житомирської ОДПІ проведено документальну позапланову перевірку правомірності нарахування ТОВ "ДАСТ" від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за квітень 2014 року та бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на розрахунковий рахунок платника у банку за квітень 2014 року, за результатами якої складено акт № 4128/06-25/15-01 від 25.06.2014 (а.с. 11-15)

Даним актом зафіксовано, що при відображенні ТОВ "ДАСТ" у декларації за квітень 2014 року бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 530081,00 грн - порушень не встановлено. Разом з тим, перевіркою встановлено порушення п. 198.6 ст. 198 ПК України, в результаті чого платником завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту (рядок 19 Декларації) за квітень 2014 року на 2916,67 грн.

Як свідчать матеріали справи, Житомирською ОДПІ у період з 18.08.2014 по 27.08.2014 проведено позапланову документальну виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 по 31.12.2012 та з питань бюджетного відшкодування податку на додану вартість, заявленого на розрахунковий рахунок платника за квітень 2014 року, за результатами якої складено акт № 5406/06-25/22-01/39178070/0100 від 03.09.2014 (а.с. 23-39).

Даним актом, крім іншого, встановлено порушення п. 181.1 ст. 181, п. 183.2, п. 183.10 ст. 183 ПК України, в результаті чого ТОВ "ДАСТ" занижено податок на додану вартість за серпень 2012 року на 5790,00 грн; підтверджено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за квітень 2014 року на 173414,00 грн; в порушення п. 200.1, 200.4 ст. 200 ПК України ТОВ «ДАСТ» не має право на отримання суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за квітень 2014 року на 356667,00 грн.

Не погодившись із висновками акту перевірки, позивач подав до контролюючого органу заперечення (а.с. 53-55)

Листом від 19.09.2014 за вих. № 30412/10/06-25-22-01 Житомирська ОДПІ повідомила ТОВ "ДАСТ" про те, що заперечення на акт виїзної позапланової перевірки від 03.09.2014 № № 5406/06-25/22-01/39178070/0100 враховані (а.с. 52).

На підставі акту перевірки від 03.09.2014 № № 5406/06-25/22-01/39178070/0100 контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001852201 від 25.09.2014 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 7238,00 грн, у тому числі: основний платіж - 5790,00 грн та штрафні (фінансові) санкції - 1448,00 грн (а.с. 57).

За результатами проведених перевірок контролюючим органом підтверджено відображене ТОВ "ДАСТ" у декларації за квітень 2014 року бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 530081,00 грн.

19.06.2014 ТОВ "ДАСТ" подано до Житомирської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року з додатками, відповідно до якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню складає 724832,00 грн (а.с.108-114).

З метою з'ясування правомірності нарахування ТОВ "ДАСТ" від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за травень 2014 року та бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на розрахунковий рахунок платника у банку за травень 2014 року, Житомирською ОДПІ у період з 09.07.2014 по 15.07.2014 проведено позапланову виїзну документальну перевірку, за результатами якої складено акт № 4730/06-25/15-01 від 22.07.2014 (а.с. 16-22).

Даним актом зафіксовано, що при відображенні ТОВ "ДАСТ" у декларації за травень 2014 року бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 724832,00 грн - порушень не встановлено.

20.07.2014 ТОВ "ДАСТ" подано до Житомирської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2014 року з додатками, відповідно до якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню складає 3274159,00 грн (а.с.116-123).

10.08.2014 ТОВ "ДАСТ" подано до Житомирської ОДПІ уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації за червень 2014 року, відповідно до якого сума бюджетного відшкодування (рядок 23.1) складає 3171383,00 грн (а.с.125-127).

У період з 15.09.2014 по 19.09.2014 посадовими особами Житомирської ОДПІ проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування ТОВ "ДАСТ" позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за червень 2014 року та бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на розрахунковий рахунок платника у банку за червень 2014 року, за результатами якої складено акт № 5757/06-25/15-01/33178070 від 19.09.2014 (а.с. 40-46).

Згідно акту перевірки, контролюючим органом підтверджено бюджетне відшкодування за червень 2014 року в сумі 2860827,00 грн. Також, перевіркою встановлено порушення пп. 200.1, 200.4 ст. 200 ПК України, в результаті чого ТОВ "ДАСТ" було завищено суму, заявлену до бюджетного відшкодування на 310556,00 грн.

За результатами проведених перевірок з питань правомірності визначення суми ПДВ, заявлених до бюджетного відшкодування у деклараціях за березень-червень 2014 року контролюючим органом підтверджено:- за березень 2014 року - 625998,00 грн; за квітень 2014 року - 530081,00 грн; за травень 2014 року - 724832,00 грн; за червень 2014 року - 2860827,00 грн.

Разом із тим податковим органом актом від 19.09.2014 встановлено порушення пп. 200.1, 200.4 ст. 200 ПК України, в результаті чого ТОВ "ДАСТ" було завищено суму, заявлену до бюджетного відшкодування на 310556,00 грн.

На підставі даного акту, Житомирською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006851501, яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2014 року в сумі 310556,00 грн (а.с. 56).

Позивач вважаючи дії відповідача щодо відмови у бюджетному відшкодуванні неправомірними та податкове повідомлення-рішення незаконним, звернувся з відповідним позовом до суду.

Суд першої інстанції дійшов висновку про часткове задоволення позову.

Колегія суддів погоджується з таким висновком з огляду на наступне.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 06.10.2014 №0006851501.

Встановлено, що підставою для прийняття даного рішення слугував висновок контролюючого органу про завищення ТОВ "ДАСТ" суми, заявленої до бюджетного відшкодування на 310556,00 грн, оскільки частина залишку від'ємного значення, фактично сплаченого постачальникам, не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів) складає 2860827 грн, а не 3171383 грн., врахованих позивачем в додатку 2 (Д2) до податкової декларації з ПДВ за червень 2014 року; а також те, що частина заявленої до бюджетного відшкодування сума була знята розрахунком коригування (відбулося повернення коштів, в зв'язку з тим, що товар був поставлений в неповному обсязі), тому дана сума не може бути включена до бюджетного відшкодування.

Встановлено, що ТОВ "Агро Логістика Україна" (контрагент ТОВ "ДАСТ") у червні 2014 року повернуті на рахунок позивача кошти, які були передплачені позивачем у травні 2014 року та в частині сум ПДВ були враховані позивачем у складі податкового кредиту за травень 2014 року. Сума ПДВ від повернутих постачальником у червні 2014 року коштів дійсно становила 647381,68 грн. (а.с. 129-135)

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПК України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.

Пунктом 192.3 статті 192 ПК України передбачено, що результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Розділом 5 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів N 678 від 13.11.2013 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.12.2013 за N 2094/24626 (чинного, на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що у рядку 16.1 відображається коригування згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу обсягів придбання податкового кредиту, який було включено у рядок 10.1.

На виконання приписів ПК України та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість в уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації за червень 2014 року позивач відобразив коригування податкового кредиту в сторону його зменшення на 647382 грн, що також підтверджується змістом акту перевірки.

У свою чергу, коригування податкового кредиту у декларації за червень 2014 року призвело до виникнення позитивного значення, яке і було сплачено позивачем.

Податкове законодавство не містить іншого порядку відображення коригування податкового кредиту, тому зменшення контролюючим органом податкового кредиту за червень 2014 року і суми заявленої до бюджетного відшкодування, - є протиправним.

Згідно пункту 200.4 статті 200 ПК України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Факт сплати позивачем попередньої оплати постачальнику - ТОВ "Агро Логістика Україна" підтверджується змістом акту перевірки (сторінка10 акту, а.с. 44).

Враховуючи викладене правове обґрунтування та встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що повернення коштів від постачальника у наступному звітному періоді не може бути підставою для зменшення показника фактично сплачених коштів постачальникам за попередній звітний період та не є підставою для зменшення від'ємного значення за попередній період та відмови у бюджетному відшкодуванні такого від'ємного значення за наступний звітний період.

Відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 06.10.2014 №0006851501 про відмову у наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2014 року в сумі 310556,00 грн не ґрунтується на вимогах чинного законодавства та підлягало скасуванню.

Відтак вірним є висновок, що позивачем правомірно заявлено до бюджетного відшкодування у декларації за червень 2014 року суму податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з бюджету розміром 3171383,00 грн.

Отже, загальна сума належного позивачу бюджетного відшкодування за березень-червень 2014 року складає 5052294,00 грн, у тому числі: за березень 2014 року - 625998,00 грн; за квітень 2014 року - 530081,00 грн; за травень 2014 року - 724832,00 грн; за червень 2014 року - 3171383,00 грн.

Щодо стягнення з Державного бюджету України бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Згідно з пунктом 200.12 статті 200 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно до пункту 200.13 статті 200 ПК України, На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Згідно з пунктом 9 Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, на підставі висновку та узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, орган державної казначейської служби перераховує платникові податку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, відкритий в обслуговуючому банку, протягом:

трьох операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість;

п'яти операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість.

Тобто, за правилами пункту 200.13 статті 200 ПК та пункту 9 Порядку на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Бюджетне відшкодування ПДВ здійснюється органом державного казначейства з дотриманням процедури та на умовах, встановлених статтею 200 ПК та Порядком, на підставі податкової декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації, у п'ятиденний термін з дня надходження від податкового органу висновку. Цей порядок не передбачає бюджетне відшкодування ПДВ у спосіб судового стягнення.

Відтак, відшкодування з Державного бюджету України ПДВ є виключними повноваженнями податкових органів та органів державного казначейства, а відтак суд не може підміняти державний орган і вирішувати питання про стягнення такої заборгованості.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 02 грудня 2015 року та виходячи з норм ст.244-2 КАС України має враховуватись іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що вимога позивача про стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ у розмірі 5052294,00 грн. не є правильним способом захисту його прав, а відтак правомірно відмовив у задоволенні позову в цій частині.

Крім того встановлено, що відповідачем позивачу на даний час відшкодована сума ПДВ в повному обсязі у розмірі 5052294,00 грн.

Разом із тим колегія суддів зазначає, що поновлюючи порушене право позивача в інший спосіб, яким визнав протиправною бездіяльність Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області щодо неподання висновків до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з бюджету Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" за березень-червень 2014 року та зобов"язав Житомирську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області підготувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області висновок із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" з бюджету за березень-червень 2014 року у загальному розмірі 5052294,00 грн., суд першої інстанції не врахував, що позивачем в ході розгляду справи позовні вимоги в цій частині були зменшені та фактично не заявлялись.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції в порушення вимог передбачених ст. 137 КАС України безпідставно відхилив клопотання позивача щодо зміни позовних вимог, чим порушив права позивача.

Встановлено, що позивач наполягав на задоволенні лише двох позовних вимог, а саме скасуванні оспорюваного податкового повідомлення-рішення та стягненні суми бюджетного відшкодування ПДВ з Державного бюджету.

Дану обставину про підтримання даних вимог підтвердив представник позивача і в ході перегляду справи.

Відтак, суд першої інстанції вирішив спір щодо позовних вимог, які фактично не заявлялись позивачем.

За таких обставин колегія суддів вважає, що судове рішення в цій частині відповідно до ст. 202 КАС України підлягає скасуванню.

В решті постанова суду відповідає вимогам закону та скасуванню чи зміні не підлягає.

Апеляційні скарги сторін відповідно підлягають частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області та Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" задовольнити частково.

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "04" грудня 2014 р. в частині визнання протиправною бездіяльність Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області щодо неподання висновків до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з бюджету Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" за березень-червень 2014 року та зобов"язання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області підготувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області висновок із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню Товариству з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" з бюджету за березень-червень 2014 року у загальному розмірі 5052294,00 грн. скасувати.

В решті постанову суду залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя В.В. Євпак

судді: М.М. Капустинський

Є.М. Мацький

Повний текст cудового рішення виготовлено "03" березня 2016 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "ДАСТ" вул.Крошенська,51, кв.59,м.Житомир,10031

3- відповідачу/відповідачам:

- Головне управління Державної казначейської служби України у Житомирській області вул. 1-го Травня,24,м.Житомир,10008

- Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області м-н Перемоги,2,м.Житомир,10014

4- представникам товариства :- Камінський Анатолій Францович, АДРЕСА_2

5- Прокуратура м.Житомира, вул.Черняховського,2, м.Житомир,

6- Прокуратура Житомирської області вул. І Травня,11,м.Житомир - ,

- ,