ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
02 березня 2016 року Справа № 813/5822/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддяГрень Н.М.,
секретар судового засіданняГавірко О.О.,
позивачОСОБА_1,
представник позивачаОСОБА_2,
відповідачне прибув,
розглянув у судовому засіданні питання про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов, -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції з вимогами:
визнати протиправною та скасувати постанову заступника начальника Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 від 22.07.2014 року № 41223719 про стягнення з боржника ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 55 542,10 грн. (пятдесят пять тисяч пятсот сорок дві гривні десять копійок)
визнати протиправною та скасувати постанову заступника начальника Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 від 23.07.2014 року № 44155305 про відкриття виконавчого провадження.
Судом встановлено, що 16 грудня 2013 року заступником начальника Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 винесена постанова про відкриття виконавчого провадження № 41223719 щодо виконання виконавчого листа № 461/4180/13ц, виданого 11 грудня 2013 року Галицьким районним судом м. Львова про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 555 421 грн. Вказаною постановою боржнику ОСОБА_1 надано термін на добровільне виконання виконавчого документа в строк до 23 грудня 2013 року.
25 червня 2014 року до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції надійшла нотаріально завірена заява стягувача ОСОБА_4 про повернення виконавчого листа № 461/4180/13ц, виданого 11 грудня 2013 року Галицьким районним судом м. Львова, на підставі пункту 1 частини 1 статті 47 Закону України Про виконавче провадження у звязку з його добровільним виконанням в термін, встановлений для добровільного виконання.
22 липня 2014 року заступником начальника Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 на підставі пункту 8 частини 1 статті 49 Закону України Про виконавче провадження винесена постанова про закінчення виконавчого провадження № 41223719 у зв`язку із погашенням боржником ОСОБА_1 боргу та виділено в окреме провадження постанову про стягнення з боржника виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій.
22 липня 2014 року заступником начальника Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 прийнята постанова про стягнення з боржника ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 10 відсотків від суми, що підлягає стягненню, а саме 55 542,10 грн.
На підставі вищевказаної постанови 23 липня 2014 року заступником начальника Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_3 прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження № 44155305 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 55 542,10 грн.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернулася до суду з даним позовом.
Згідно частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Тобто, якщо законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ.
Частиною 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно статті 383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ (частина 2 статті 384 Цивільного процесуального кодексу України).
Положеннями статей 386, 387 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю заявника і державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржуються. За результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу.
Відповідно до частини 4 статті 82 Закону України Про виконавче провадження рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Враховуючи те. що оскаржувані постанови винесено у звязку з невиконанням у встановлений строк виконавчого документа, виданого Галицьким районним судом м. Львова 11 грудня 2013 року у цивільній справі № 461/4180/13ц про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 заборгованості, а відтак вказаний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 157, 158, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
1.Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов - закрити.
2.Повернути на користь ОСОБА_1 (Львівська область, м. Львів, вул. Грушевського 12/3А; РНОКПП НОМЕР_1) з Державного бюджету України, судовий збір, в сумі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.
Розяснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяГрень Н.М.
Повний текст ухвали складено та підписано 02.03.2016 року.