ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2016 р. Справа № 804/20843/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСерьогіної О.В. при секретаріІваненко Н.С. за участю: представника позивача представника відповідача Куцевол Д.В. Глущенко Ю.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Стиль Д» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління ДФС про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Стиль Д» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів № 0000713903 від 24.12.2014 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Стиль Д» визначено суму платежу з податку на додану вартість в сумі 731 877,00 грн., з яких основний платіж становить 585 505,00 грн., та штрафні санкції - 146 375,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані з посиланням на ст. ст. 198, 201 Податкового кодексу України порушенням відповідачем вимог чинного законодавства при винесенні оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.При цьому позивач зазначає, що факт реального здійснення господарської операції підтверджуються відповідними первинними документами, які за своєю формою та змістом відповідають вимогам чинного законодавства, засвідчують факт реальної поставки товарів.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив суд задовольнити його з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечував, зазначивши, що перевірка була проведена з дотриманням вимог чинного законодавства. Документальне підтвердження проведених господарських операцій з вищезазначеними підприємствами відповідач не визнав, вважаючи, що оскільки фактично здійснення господарських операцій не було, то надані до перевірки документи, не можуть вважатися первинними для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх оформлених реквізитів таких документів, що передбачені законодавством. За твердженнями відповідача діяльність підприємства була спрямована на здійснення операцій, пов'язаних з отриманням податкової вигоди.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що 24.12.2014 року відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000713903, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 731 877,00 грн. (основний платіж - 585 501,00 грн., штрафні (фінансові) санкції - 146 375,00 грн.).
Вказане податкове повідомлення-рішення винесено на підставі Акту від 10.12.2014 року № 671/28-01-03-32014082 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Стиль Д» з дотримання вимог податкового законодавства України з постачальником ТОВ «Інвест Сервісюкс» за період з 01.07.2014 року по 31.07.2014 року. В даному акті зазначено, що при проведенні перевірки СДПІ у м. Дніпропетровську МГУМ був використаний акт ДПІ у Печерському районі м. Києва від 01.09.2014 р. №2652/26-55-22-09/38919831 «Про неможливість проведення зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Сервіслюкс» у липні 2014 року щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період з 01.07.2014 р. по 31.07.2014 р., яким зроблено висновок про маніпулювання ТОВ «Інвест Сервіслюкс» податковою звітністю шляхом формування податкових накладних, сума ПДВ по яких становить до 10 000 грн. При цьому в один робочий день по операціях з ТОВ «Стиль Д» формується декілька податкових накладних. В ході перевірки встановлено, що в паперових носіях оформлених у вигляді видаткових накладних, отримання товару здійснюється, матеріально-відповідальною особою, працівником ТОВ «Стидь Д» - ОСОБА_5 За результатами' аналізу паперових носіїв оформлених у вигляді видаткових накладних встановлено, що підписані останні, з боку ТОВ «Стиль Д» не власноручно, а за допомогою факсиміле. Додатково від оперативного управління СДПІ у м.Дніпропетровську МГУМ- отримано пояснення гр. ОСОБА_5 стосовно приймання товару від ТОВ «Інвест Сервіслюкс» у липні 2014 року, який пояснив, що товар, який він отримав від ТОВ «Інвест Сервіслюкс» був текстиль (майки, нижня білизна), проте згідно наданих до перевірки паперових носіїв, оформлених у вигляді видаткових та податкових накладних,|текстиль (майки, нижня білизна) складає 16,1% від загальної номенклатури товару. Отже, основним видом нібито отриманої продукції є косметичні вироби (помада, тіні, румяна, крем-фарба для волосся та ін.) та аксесуари (сумки, парасольки, резинки, клатчі), приймання яких в поясненнях ОСОБА_5 не підтверджені. Крім того, розрахунки між суб'єктами проводились у серпні - вересні 2014 року шляхом перерахунку грошових коштів на поточний рахунок Постачальника. У рахунок оплати перераховано 3 725 644,24 грн. Станом на дату складання акту кредиторська заборгованість за отриманий товар за розрахунками із ТОВ «Інвест Сервіслюкс» становила 9 020 789,12 гривень. У зв'язку з викладеним відповідач дійшов висновку, про відсутність поставки товарів на ТОВ «Стиль Д» від ТОВ «Інвест Сервіслюкс»
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 75 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI встановлено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.
За змістом п. 78.1. ст. 78 документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності обставин, вичерпний перелік яких зазначено у вказаному пункті, зокрема, такої обставини, як те, що за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Як вбачається із змісту акту від 10.12.2014 року № 671/28-01-03-32014082 позапланова невиїзна перевірка позивача була проведена на підставі наказу відповідача № 641 від 13.11.2014 року.
Підпунктом 20.1.6 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.
Пунктом 75.1 ст.75 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 78.1.1 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України визначено, що документальна позапланова перевірка здійснюється зокрема, якщо контролюючим органом вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пункту 78.4 статті 78 Податкового кодексу України проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
У відповідності зі ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Пунктом 73.5. статті 73 Податкового кодексу України визначено, що з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
У відповідності з п. 4, п. 6, Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року N 1232, орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку. У разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку. За результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Матеріали зустрічної звірки надсилаються до органу державної податкової служби (ініціатора).
Аналіз змісту наведених правових приписів дозволяє дійти висновку про те, що за наслідками проведення зустрічної звірки відповідним податковим органом складається довідка про зустрічну звірку.
При цьому Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. N 1232, складання довідки або акту про неможливість проведення зустрічної звірки не передбачено.
Водночас, пунктом 4.4. Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом ДПА України від 22.04.2011 року № 236 визначено, що у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (додаток 3).
У зв'язку з викладеним, суд вважає за необхідне зазначити, що пунктом 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України визначено, що зустрічні звірки проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, тобто Державній податковій адміністрації України право визначати порядок проведення зустрічних звірок не надано. Відповідно до п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Згідно з п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Аналіз вищевикладених норм податкового законодавства показує, що необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість є факт придбання послуг із метою їх використання в господарській діяльності. Тому податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість мають бути фактично здійснені і підтвердженні належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.
Відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) -податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити, визначені в п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 201.8 ст. 201 Податкового кодексу України право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Документи, на які посилається податкова у своєму акті перевірки є первинними документами в розумінні закону, які належить складати для даного виду господарських операцій.
Пунктами 11.5 - 11.7 Правил оформлення документів на перевезення, затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 року № 363 встановлено, що товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи. Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом). Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри. Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику. У тих випадках, коли в товарно-транспортній накладній немає можливості перерахувати всі найменування вантажу, підготовленого для перевезення, до такої накладної Замовник додає документ довільної форми з обов'язковим зазначенням відомостей про вантаж (графи 1-10 товарно-транспортної накладної). У цих випадках в товарно-транспортній накладній зазначається, що до неї додається як товарний розділ документ, без якого товарно-транспортна накладна вважається недійсною і не може використовуватись для розрахунків із Замовником.
Крім того, наявність окремих недоліків у складенні первинних документів у разі, якщо вони не перешкоджають ідентифікації учасників операції та встановленню її змісту, не може бути підставою для висновку про недійсність таких документів.
Так само наявність недоліків товарно-транспортної накладної не є беззаперечним доказом безтоварності операцій з поставки товарів. Адже товарно-транспортна накладна призначена для обліку руху товарно-матеріальних цінностей та розрахунків за їх перевезення автомобільним транспортом, а відтак визначає взаємовідносини по виконанню перевезення вантажів для обліку транспортної роботи.
Судом встановлено, що 26.05.2014 року між ТОВ «Інвест Сервісюкс» (Постачальник) та ТОВ «Стиль Д» (Покупець) було укладено договір № 26/05, відповідно до умов якого Постачальник (ТОВ «Інвест Сервісюкс») зобов'язується передати у власність ТОВ «Стиль Д» товар, зокрема за вказаним договором здійснювалась поставка косметичних виробів, побутової хімії та одягу. Відповідно до п. 2.1 вказаного договору поставка товара здійснюється силами і за рахунок покупця на умовах DDP у відповідності до вимог Міжнародних правил і тлумачення термінів «Інкотермс» (в редакції 2000 року). Протягом липня 2014 року Постачальником було здійснено поставку товарів на загальну суму 2927509,12 грн., в.т. ПДВ 585 507,79 грн.
На виконання умов вказаного договору були оформлені наступні документи: видаткова накладна № ИК-0707/48 від 07.07.2014 року на загальну суму 42164,40 грн. (в т.ч. ПДВ 7027,40 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/49 від 07.07.2014 року на загальну суму 43,57 грн. (в т.ч. ПДВ 7,26 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/48 від 07.07.2014 року на загальну суму 42164,40 грн. (в т.ч. ПДВ 7027,40 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/50 від 07.07.2014 року на загальну суму 1367,42 грн. (в т.ч. ПДВ 227,90 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/51 від 07.07.2014 року на загальну суму 7535,23 грн. (в т.ч. ПДВ 1255,87 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/52 від 07.07.2014 року на загальну суму 7535,23грн. (в т.ч. ПДВ 1255,87 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/53 від 07.07.2014 року на загальну суму 20,64 грн. (в т.ч. ПДВ 3,44 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/54 від 07.07.2014 року на загальну суму 7535,23 грн. (в т.ч. ПДВ 1255,87 грн.)., видаткова накладна № ИК-0707/55 від 07.07.2014 року на загальну суму 1682,40 грн. (в т.ч. ПДВ 280,40 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/57 від 07.07.2014 року на загальну суму 11758,27 грн. (в т.ч. ПДВ 1959,71 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/58 від 07.07.2014 року на загальну суму 2375,33 грн. (в т.ч. ПДВ 395,89 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/59 від 07.07.2014 року на загальну суму 28893,22 грн. (в т.ч. ПДВ 4815,54 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/60 від 07.07.2014 року на загальну суму 259,07 грн. (в т.ч. ПДВ 43,18 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/61 від 07.07.2014 року на загальну суму 64,22 грн. (в т.ч. ПДВ 10,70 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/62 від 07.07.2014 року на загальну суму 22610,40 грн. (в т.ч. ПДВ 3768,40 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/63 від 07.07.2014 року на загальну суму 41438,59 грн. (в т.ч. ПДВ 6906,43 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/64 від 07.07.2014 року на загальну суму 193,70 грн. (в т.ч. ПДВ 32,28 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/65 від 07.07.2014 року на загальну суму 39883,20 грн. (в т.ч. ПДВ 6647,20 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/66 від 07.07.2014 року на загальну суму 25,92 грн. (в т.ч. ПДВ 4,32 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/67 від 07.07.2014 року на загальну суму 1073,35 грн. (в т.ч. ПДВ 178,89 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/68 від 07.07.2014 року на загальну суму 49939,20 грн. (в т.ч. ПДВ 8323,20 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/48 від 07.07.2014 року на загальну суму 42164,40 грн. (в т.ч. ПДВ 7027,40 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/69 від 07.07.2014 року на загальну суму 324,00 грн. (в т.ч. ПДВ 54,00 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/70 від 07.07.2014 року на загальну суму 64213,10 грн. (в т.ч. ПДВ 7702,18 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/71 від 07.07.2014 року на загальну суму 39281,76 грн. (в т.ч. ПДВ 6546,96 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/72 від 07.07.2014 року на загальну суму 4,30 грн. (в т.ч. ПДВ 0,72 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/73 від 07.07.2014 року на загальну суму 54494,88 грн. (в т.ч. ПДВ 9082,48 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/74 від 07.07.2014 року на загальну суму 39351,84 грн. (в т.ч. ПДВ 6558,64 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/75 від 07.07.2014 року на загальну суму 39351,84 грн. (в т.ч. ПДВ 6558,64 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/76 від 07.07.2014 року на загальну суму 57657,60 грн. (в т.ч. ПДВ 9609,60 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/77 від 07.07.2014 року на загальну суму 51128,66 грн. (в т.ч. ПДВ 8521,44 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/78 від 07.07.2014 року на загальну суму 43045,37 грн. (в т.ч. ПДВ 7174,23 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/79 від 07.07.2014 року на загальну суму 59856,72 грн. (в т.ч. ПДВ 9976,12 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/80 від 07.07.2014 року на загальну суму 41251,58 грн. (в т.ч. ПДВ 6875,23 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/81 від 07.07.2014 року на загальну суму 45,95 грн. (в т.ч. ПДВ 7,66 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/82 від 07.07.2014 року на загальну суму 41251,58 грн. (в т.ч. ПДВ 6875,58 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/83 від 07.07.2014 року на загальну суму 41251,58 грн. (в т.ч. ПДВ 6875,26 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/84 від 07.07.2014 року на загальну суму 39475,20 грн. (в т.ч. ПДВ 6579,20 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/85 від 07.07.2014 року на загальну суму 57835,99 грн. (в т.ч. ПДВ 9639,33 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/86 від 07.07.2014 року на загальну суму 34726,87 грн. (в т.ч. ПДВ 5787,81 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/87 від 07.07.2014 року на загальну суму 53117,52 грн. (в т.ч. ПДВ 8852,92 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/88 від 07.07.2014 року на загальну суму 53715,84 грн. (в т.ч. ПДВ 8952,64 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/89 від 07.07.2014 року на загальну суму 59098,90 грн. (в т.ч. ПДВ 9849,82 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/90 від 07.07.2014 року на загальну суму 23417,76 грн. (в т.ч. ПДВ 3902,96 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/91 від 07.07.2014 року на загальну суму 9,07 грн. (в т.ч. ПДВ 1,51 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/92 від 07.07.2014 року на загальну суму 20377,56 грн. (в т.ч. ПДВ 3396,26 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/93 від 07.07.2014 року на загальну суму 48,00 грн. (в т.ч. ПДВ 8,00 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/94 від 07.07.2014 року на загальну суму 96,35 грн. (в т.ч. ПДВ 6,06 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/95 від 07.07.2014 року на загальну суму 6,46 грн. (в т.ч. ПДВ 1,08 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/56 від 07.07.2014 року на загальну суму 2017,63 грн. (в т.ч. ПДВ 336,27 грн.), видаткова накладна № ИК-0707/48 від 07.07.2014 року на загальну суму 42164,40 грн. (в т.ч. ПДВ 7027,40 грн.), податкова накладна № 763 від 07.07.2014 року на суму 4,30 грн., податкова накладна № 765 від 07.07.2014 року на суму 39281,76 грн., податкова накладна № 759 від 07.07.2014 року на суму 324,00 грн., податкова накладна № 757 від 07.07.2014 року на суму 49939,20 грн., податкова накладна № 791 від 07.07.2014 року на суму 57835,99 грн., податкова накладна № 753 від 07.07.2014 року на суму 25,92 грн., податкова накладна № 751 від 07.07.2014 року на суму 39883,20 грн., податкова накладна № 749 від 07.07.2014 року на суму 193,70 грн., податкова накладна № 767 від 07.07.2014 року на суму 54494,88 грн., податкова накладна № 747 від 07.07.2014 року на суму 41438,59 грн., податкова накладна № 761 від 07.07.2014 року на суму 43213,10 грн., податкова накладна № 745 від 07.07.2014 року на суму 22610,40 грн., податкова накладна № 755 від 07.07.2014 року на суму 1073,55 грн., податкова накладна № 731 від 07.07.2014 року на суму 1682,40 грн., податкова накладна № 739 від 07.07.2014 року на суму 28893,22 грн., податкова накладна № 733 від 07.07.2014 року на суму 2017,63 грн., податкова накладна № 743 від 07.07.2014 року на суму 64,22 грн., податкова накладна № 741 від 07.07.2014 року на суму 259,07 грн., податкова накладна № 737 від 07.07.2014 року на суму 2375,33 грн., податкова накладна № 729 від 07.07.2014 року на суму 7535,23 грн., податкова накладна № 735 від 07.07.2014 року на суму 11758,27 грн., податкова накладна № 725 від 07.07.2014 року на суму 7535,23 грн., податкова накладна № 727 від 07.07.2014 року, податкова накладна № 723 від 07.07.2014 року на суму 7535,23 грн., податкова накладна № 721 від 07.07.2014 року на суму 1367,42 грн., податкова накладна № 717 від 07.07.2014 року на суму 42164,40 грн., податкова накладна № 719 від 07.07.2014 року на суму 43,57 грн., податкова накладна № 811 від 07.07.2014 року на суму 6,46 грн., податкова накладна № 807 від 07.07.2014 року на суму 48,00грн., податкова накладна № 803 від 07.07.2014 року на суму 9,07 грн., податкова накладна № 801 від 07.07.2014 року на суму 23417,76 грн., податкова накладна № 795 від 07.07.2014 року на суму 53117,52 грн., податкова накладна № 793 від 07.07.2014 року на суму 34726,87 грн., податкова накладна № 769 від 07.07.2014 року на суму 39351,84 грн., податкова накладна № 797 від 07.07.2014 року на суму 53715,84 грн., податкова накладна № 799 від 07.07.2014 року на суму 59098,90 грн., податкова накладна № 771 від 07.07.2014 року на суму 39351,84 грн., податкова накладна № 805 від 07.07.2014 року на суму 20377,56 грн., податкова накладна № 773 від 07.07.2014 року на суму 57657,60 грн., податкова накладна № 809 від 07.07.2014 року на суму 36,35 грн., податкова накладна № 787 від 07.07.2014 року на суму 41251,58 грн., податкова накладна № 785 від 07.07.2014 року на суму 41251,58 грн., податкова накладна № 783 від 07.07.2014 року на суму 45,95 грн., податкова накладна № 781 від 07.07.2014 року на суму 41251,58 грн., податкова накладна № 779 від 07.07.2014 року на суму 59856,72 грн., податкова накладна № 777 від 07.07.2014 року на суму 43045,37 грн., податкова накладна № 775 від 07.07.2014 року на суму 51128,66 грн., видаткова накладна № ИК-0717/26 від 17.07.2014 року на загальну суму 52718,64 грн. (в т.ч. ПДВ 8786,44 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/27 від 17.07.2014 року на загальну суму 41487,26 грн. (в т.ч. ПДВ 6914,54 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/28 від 17.07.2014 року на загальну суму 37920,00 грн. (в т.ч. ПДВ 6320,00 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/29 від 17.07.2014 року на загальну суму 37920,00 грн. (в т.ч. ПДВ 6320,00 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/32 від 17.07.2014 року на загальну суму 45220,80 грн. (в т.ч. ПДВ 7536,80 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/31 від 17.07.2014 року на загальну суму 22610,40 грн. (в т.ч. ПДВ 3768,40 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/33 від 17.07.2014 року на загальну суму 56988,00 грн. (в т.ч. ПДВ 9498,00 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/34 від 17.07.2014 року на загальну суму 58348,08 грн. (в т.ч. ПДВ 9724,68 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/30 від 17.07.2014 року на загальну суму 45220,80 грн. (в т.ч. ПДВ 7536,80 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/35 від 17.07.2014 року на загальну суму 55263,60 грн. (в т.ч. ПДВ 9210,60 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/37 від 17.07.2014 року на загальну суму 57270,65 грн. (в т.ч. ПДВ 9545,11 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/36 від 17.07.2014 року на загальну суму 51734,21 грн. (в т.ч. ПДВ 8622,37 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/38 від 17.07.2014 року на загальну суму 30369,43 грн. (в т.ч. ПДВ 5061,57 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/39 від 17.07.2014 року на загальну суму 49680,82 грн. (в т.ч. ПДВ 8280,14 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/40 від 17.07.2014 року на загальну суму 50535,74 грн. (в т.ч. ПДВ 8422,62 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/41 від 17.07.2014 року на загальну суму 49241,09 грн. (в т.ч. ПДВ 8206,85 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/42 від 17.07.2014 року на загальну суму 55782,72 грн. (в т.ч. ПДВ 9297,12 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/43 від 17.07.2014 року на загальну суму 39844,80 грн. (в т.ч. ПДВ 6640,80 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/44 від 17.07.2014 року на загальну суму 59593,25 грн. (в т.ч. ПДВ 9932,21 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/45 від 17.07.2014 року на загальну суму 40595,45 грн. (в т.ч. ПДВ 6765,91 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/46 від 17.07.2014 року на загальну суму 51971,45 грн. (в т.ч. ПДВ 8661,91 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/47 від 17.07.2014 року на загальну суму 37028,16 грн. (в т.ч. ПДВ 6171,36 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/48 від 17.07.2014 року на загальну суму 34648,70 грн. (в т.ч. ПДВ 5774,78 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/49 від 17.07.2014 року на загальну суму 47760,24 грн. (в т.ч. ПДВ 7960,04 грн.), видаткова накладна № ИК-0717/50 від 17.07.2014 року на загальну суму 56679,26 грн. (в т.ч. ПДВ 9446,54 грн.), податкова накладна № 1665 від 17.07.2014 року на суму 45220,80 грн., податкова накладна № 1663 від 17.07.2014 року на суму 22610,40 грн., податкова накладна № 1671 від 17.07.2014 року на суму 55263,60 грн., податкова накладна № 1689 від 17.07.2014 року на суму 59593,25 грн., податкова накладна № 1701 від 17.07.2014 року на суму 56679,26 грн., податкова накладна № 1653 від 17.07.2014 року на суму 52718,64 грн., податкова накладна № 1655 від 17.07.2014 року на суму 41487,26 грн., податкова накладна № 1657 від 17.07.2014 року на суму 37920,00 грн., податкова накладна № 1661 від 17.07.2014 року на суму 45220,80 грн., податкова накладна № 1659 від 17.07.2014 року на суму 37920,00 грн., податкова накладна № 1667 від 17.07.2014 року на суму 56988,00 грн., податкова накладна № 1669 від 17.07.2014 року на суму 58348,08 грн., податкова накладна № 1673 від 17.07.2014 року на суму 51734,21 грн., податкова накладна № 1699 від 17.07.2014 року на суму 47760,24 грн., податкова накладна № 1697 від 17.07.2014 року на суму 34648,70 грн., податкова накладна № 1695 від 17.07.2014 року на суму 37028,16 грн., податкова накладна № 1691 від 17.07.2014 року на суму 40595,45 грн., податкова накладна № 1693 від 17.07.2014 року на суму 51971,45 грн., податкова накладна № 1687 від 17.07.2014 року на суму 39844,80 грн., податкова накладна № 1685 від 17.07.2014 року на суму 55782,72 грн., податкова накладна № 1683 від 17.07.2014 року на суму 49241,09 грн., податкова накладна № 1681 від 17.07.2014 року на суму 50535,74 грн., податкова накладна № 1679 від 17.07.2014 року на суму 49680,82 грн., податкова накладна № 1677 від 17.07.2014 року на суму 30369,43 грн., податкова накладна № 1675 від 17.07.2014 року на суму 57270,65 грн., видаткова накладна № ИК-0717/28 від 22.07.2014 року на загальну суму 21859,20 грн. (в т.ч. ПДВ 3643,20 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/29 від 22.07.2014 року на загальну суму 50168,16 грн. (в т.ч. ПДВ 8361,36 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/30 від 22.07.2014 року на загальну суму 43073,86 грн. (в т.ч. ПДВ 7178,98 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/31 від 22.07.2014 року на загальну суму 32755,68 грн. (в т.ч. ПДВ 5459,28 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/32 від 22.07.2014 року на загальну суму 32755,68 грн. (в т.ч. ПДВ 5459,28 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/33 від 22.07.2014 року на загальну суму 53936,06 грн. (в т.ч. ПДВ 8989,34 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/34 від 22.07.2014 року на загальну суму 44411,04 грн. (в т.ч. ПДВ 7401,84 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/35 від 22.07.2014 року на загальну суму 58585,54 грн. (в т.ч. ПДВ 9764,26 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/36 від 22.07.2014 року на загальну суму 57425,76 грн. (в т.ч. ПДВ 9570,96 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/37 від 22.07.2014 року на загальну суму 16778,59 грн. (в т.ч. ПДВ 2796,43 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/38 від 22.07.2014 року на загальну суму 34128,00 грн. (в т.ч. ПДВ 5688,00 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/39 від 22.07.2014 року на загальну суму 41438,59 грн. (в т.ч. ПДВ 6906,43 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/40 від 22.07.2014 року на загальну суму 56284,13 грн. (в т.ч. ПДВ 9380,69 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/40 від 22.07.2014 року на загальну суму 56 грн. (в т.ч. ПДВ 3643,20 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/41 від 22.07.2014 року на загальну суму 57556,80 грн. (в т.ч. ПДВ 9592,80 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/42 від 22.07.2014 року на загальну суму 55680,19 грн. (в т.ч. ПДВ 9280,03 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/43 від 22.07.2014 року на загальну суму 39797,04 грн. (в т.ч. ПДВ 6632,84 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/44 від 22.07.2014 року на загальну суму 51511,39 грн. (в т.ч. ПДВ 8585,23 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/45 від 22.07.2014 року на загальну суму 45808,70 грн. (в т.ч. ПДВ 7634,78 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/46 від 22.07.2014 року на загальну суму 58742,26 грн. (в т.ч. ПДВ 9790,38 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/47 від 22.07.2014 року на загальну суму 34128,00 грн. (в т.ч. ПДВ 5688,00 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/48 від 22.07.2014 року на загальну суму 41438,59 грн. (в т.ч. ПДВ 6906,43 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/49 від 22.07.2014 року на загальну суму 40075,20 грн. (в т.ч. ПДВ 6679,20 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/50 від 22.07.2014 року на загальну суму 40075,20 грн. (в т.ч. ПДВ 6679,20 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/51 від 22.07.2014 року на загальну суму 37995,84 грн. (в т.ч. ПДВ 6332,64 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/52 від 22.07.2014 року на загальну суму 37995,84 грн. (в т.ч. ПДВ 6332,64 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/53 від 22.07.2014 року на загальну суму 57904,32 грн. (в т.ч. ПДВ 9650,72 грн.), видаткова накладна № ИК-0722/54 від 22.07.2014 року на загальну суму 39475,20 грн. (в т.ч. ПДВ 6579,20 грн.), податкова накладна № 2159 від 22.07.2014 року на суму 50168,16 грн., податкова накладна № 2171 від 22.07.2014 року на суму 58585,54 грн., податкова накладна № 2177 від 22.07.2014 року на суму 34126,00 грн., податкова накладна № 2183 від 22.07.2014 року на суму 57556,80 грн., податкова накладна № 2191 від 22.07.2014 року на суму 45808,70 грн., податкова накладна № 2197 від 22.07.2014 року на суму 41438,59 грн., податкова накладна № 2203 від 22.07.2014 року на суму 37995,84 грн., податкова накладна № 2209 від 22.07.2014 року на суму 39475,20 грн., податкова накладна № 2207 від 22.07.2014 року на суму 57904,32 грн., податкова накладна № 2205 від 22.07.2014 року на суму 37995,84 грн., податкова накладна № 2201 від 22.07.2014 року на суму 40075,20 грн., податкова накладна № 2199 від 22.07.2014 року на суму 40075,20 грн., податкова накладна № 2195 від 22.07.2014 року на суму 34128,00 грн., податкова накладна № 2193 від 22.07.2014 року на суму 58742,26 грн., податкова накладна № 2189 від 22.07.2014 року на суму 51511,39 грн., податкова накладна № 2187 від 22.07.2014 року на суму 39797,04 грн., податкова накладна № 2185 від 22.07.2014 року на суму 55580,19 грн., податкова накладна № 2181 від 22.07.2014 року на суму 56284,13 грн., податкова накладна № 2179 від 22.07.2014 року на суму 41438,59 грн., податкова накладна № 2175 від 22.07.2014 року на суму 16778,59 грн., податкова накладна № 2173 від 22.07.2014 року на суму 51425,76 грн., податкова накладна № 2169 від 22.07.2014 року на суму 44411,04 грн., податкова накладна № 2167 від 22.07.2014 року на суму 53936,06 грн., податкова накладна № 2165 від 22.07.2014 року на суму 32755,68 грн., податкова накладна № 2163 від 22.07.2014 року на суму 32755,68 грн., податкова накладна № 2161 від 22.07.2014 року на суму 43073,86 грн., податкова накладна № 2161 від 22.07.2014 року на суму 43073,86 грн., податкова накладна № 2161 від 22.07.2014 року на суму 43073,86 грн., податкова накладна № 2157 від 22.07.2014 року на суму 21859,20 грн., а також товарно-транспортні накладні та подорожні листи вантажного автомобіля.
Для підтвердження правомірності формування платником податків витрат та податкового кредиту були надані первинні, розрахункові документи, податкові накладні. Транспортування товару підтверджується товарно-транспортними накладними. Інших документів, які б підтверджували право платника податків на податковий кредит, закон не вимагає. Чинним законодавством не встановлено обмежень здійснення суб'єктами господарювання господарської діяльності з постачання товару лише межами тієї адміністративної одиниці, де здійснена державна реєстрація таких суб'єктів господарювання.
Таким чином, обставини, наведені відповідачем у акті перевірки, є недостатніми для висновку про наявність підстав для того, щоб вважати, що операції з вказаним контрагентом позивача не спричиняють реального настання правових наслідків, і відповідно для нарахування податкових зобов'язань та штрафних санкцій.
Крім того, в постанові старшого слідчого з ОВС третього відділу слідчого управління кримінальних розслідувань ДФС України Лисенко О.О. про закриття кримінального провадження від 31.07.2015 року зазначено, що проведеними слідчини діями по кримінальному провадженню встановлено, що всі товарно-матеріальні цінності за договорами купівлі-продажу постановлені кінцевим споживачам.
Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не довів правомірність винесення ним оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Данні документів наданих позивачем, які підтверджують проведення господарських операцій не спростовані, а доводи відповідача спростовуються наявними в матеріалах справи доказами.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів № 0000713903 від 24.12.2014 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Стиль Д» визначено суму платежу з податку на додану вартість в сумі 731 877,00 грн., з яких основний платіж становить 585 505,00 грн., штрафні сакнції становлять 146 375,00 грн.
Стягнути з Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління ДФС (код ЄДРПОУ 38752875) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Стиль Д» (код ЄДРПОУ 32014082), сплачений судовий збір у розмірі 487,20 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 08 лютого 2016 року
Суддя О.В. Серьогіна