Ухвала суду № 56217497, 01.03.2016, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
01.03.2016
Номер справи
906/1625/13
Номер документу
56217497
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "01" березня 2016 р. Справа № 906/1625/13

За заявою Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Житомирській області (м. Житомир)

До боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Керамік" ( м. Житомир)

про визнання банкрутом

Суддя Бобрович В.М.

Присутні:

- від ініціюючого кредитора: ОСОБА_2, дов. №5757/Д/10 від 14.09.2015;

- від кредиторів: ОСОБА_3, дов. №599/01 від 20.01.2016 (УПФУ в м. Житомирі Житомирської області); ОСОБА_4, дов. № 10 від 01.03.2016 (Житомирський МЦЗ);

- від боржника: ОСОБА_5 - ліквідатор.

В провадженні господарського суду Житомирської області знаходиться справа №906/1625/13 про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Керамік" (м. Житомир).

Ухвалою суду від 17.12.2015, зокрема, продовжено строк ліквідаційної процедури ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Керамік" (м. Житомир) та повноваження ліквідатора на три місяці, тобто по 17.03.2016 та призначено засідання суду для з"ясування стану здійснення ліквідаційної процедури.

01.03.2016 до господарського суду Житомирської області від ліквідатора ОСОБА_5 надійшла заява про приєднання до матеріалів справи доказів по справі, у тому числі проміжний звіт з додатками, а також клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора на три місяці по 17.06.2016.

У засіданні суду ліквідатор ТОВ "ТД "Керамік" - ОСОБА_5 звітував про хід ліквідаційної процедури, вчинені та заплановані дії при здійсненні повноважень ліквідатора ТОВ "ТД "Керамік" згідно поданого до суду проміжного звіту.

Крім того, ліквідатор підтримав подане до суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора на три місяці по 17.06.2016.

Як вбачається з протоколу засідання комітету кредиторів №8 від 12.02.2016, комітет кредиторів вирішив звіт ліквідатора станом на 12.02.2016 погодити, а також надати повноваження щодо подання клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора на три місяці по 17.06.2016.

Присутні у судовому засіданні учасники провадження у справі про банкрутство заперечень до звіту ліквідатора не мали. Клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури на три місяці підтримали.

Суд розглянувши вищезазначене клопотання, вважає за необхідне його задовольнити, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Судова процедура у справах про банкрутство - це певна система юридичних засобів у вигляді матеріальних та процесуальних правових норм. Застосування цих засобів повинне забезпечити досягнення кінцевої мети в конкретних правовідносинах. ОСОБА_3, реалізація судової процедури повинна завершитися правовим результатом, що відповідає ідеї та меті закону.

Основна ідея Закону - встановлення умов і порядку визнання боржника банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою задоволення вимог кредиторів за рахунок банкрута. Ліквідаційна процедура застосовується до боржника, який не здатний відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та/або мирової угоди і здійснюється з метою рівномірного погашення грошових вимог кредиторів.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Коло повноважень ліквідатора та обсяг роботи визначено ст.41 Закону.

Затвердження судом звіту ліквідатора є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство (ст.83 ГПК України).

Відповідно до ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

У той час, ніяких приписів для інших учасників провадження й ліквідатора щодо обмеження строків, а так само заборон для господарського суду щодо можливості скорочення або продовження строків процедури ч.1 ст.37 Закону не містить.

Так, згідно ст. 53 ГПК України, за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Ухвалу про відмову у відновленні пропущеного строку може бути оскаржено. Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Оскільки строк у 12 місяців ліквідації відповідно до буквального змісту Закону є таким, що встановлюється судом, то відповідно до норм ГПК України, він може бути подовжений судом без усяких умов. Так само строк може бути скорочений судом, якщо ліквідацію здійснено раніше.

Припинення процедури ліквідації боржника у справі про банкрутство без припинення провадження у справі не можливе. Відповідно до ст.83 Закону передбачені певні підстави для припинення провадження у справі, які не є вичерпними. До них можна додати таку підставу, як затвердження судом мирової угоди. Втім, таких підстав для припинення справи, як, наприклад: закінчення 12 місяців ліквідації банкрута, неподання ліквідатором звіту й ліквідбалансу, порушення ліквідатором строків продажу майна банкрута, неналежне виконання ліквідатором і членами комітету кредиторів своїх обовязків - Закон не містить.

Відповідно до ч.3 ст.40 Закону, ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно із ч. 6 ст. 45 Закону, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.

Статтею 46 Закону передбачено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Як вбачається з матеріалів справи, строк ліквідаційної процедури закінчується 17.03.2016, а ліквідатор пояснив, що йому необхідний певний час для вчинення дій у ліквідаційній процедурі.

Відповідно до проміжного звіту ліквідатора, останнім вчиняються відповідні дії направлені на завершення ліквідаційної процедури боржника.

Комітетом кредиторів прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на три місяці (протокол засідання комітету кредиторів №8 від 12.02.2016).

Таким чином, вказані обставини свідчать про не завершення ліквідатором ліквідації банкрута з об'єктивних причин, а саме - наявність нереалізованого майна та неможливість завершення ліквідації банкрута у визначений Законом строк.

Як зазначалося вище, відповідно до ч. 4 ст. 46 Закону, у разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.

Разом з тим, зважаючи, що незавершення ліквідації банкрута сталось не з вини ліквідатора, а з об'єктивних причин вказаних вище, відсутність скарг на дії ліквідатора за час виконання своїх повноважень, а також, враховуючи результати вже проведеної ліквідатором роботи, суд не вважає за доцільне призначати нового ліквідатора по справі.

Враховуючи викладене, а також те, що строк ліквідаційної процедури закінчується, а ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання ліквідатора, продовження строку ліквідаційної процедури і повноважень ліквідатора на три місяці, тобто по 17.06.2016; звіт ліквідатора прийняти до відома та долучити до матеріалів справи; призначити засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури.

Керуючись статтями 53, 86 ГПК України, статтями 37, 38, 40, 45, 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд Житомирської області, -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк ліквідаційної процедури ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Керамік" (м. Житомир) та повноваження ліквідатора на три місяці, тобто по 17.06.2016.

2. Прийняти проміжний звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Керамік" (м. Житомир) ОСОБА_5 до відома та долучити його до матеріалів справи.

3. Призначити засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури на "19" травня 2016 р. о 10:30 в приміщенні господарського суду Житомирської області , каб. №303.

4. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_5:

- надати суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обовязків;

- надати докази вжиття заходів щодо отримання коштів від Приватного підприємства "Торги. УА" за продаж цілісного майнового комплексу ТОВ "ТД "Керамік";

- надати докази формування ліквідаційної маси боржника у повному обсязі та докази реалізації майна банкрута у встановленому Законом порядку;

- виконати вимоги постанови господарського суду Житомирської області від 17.06.2014 в повному обсязі.

5. Викликати в наступне судове засідання учасників провадження у справі про банкрутство та ліквідатора ОСОБА_5

Суддя Бобрович В.М.

1 - в справу

2 - Житомирська ОДПІ Головного управління Міндоходів - 10014, м. Житомир, майдан Перемоги, 2

3 - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Керамік" - 10020, Житомирська обл., м. Житомир, Богунський р-н, вул. Богунська, буд. 50

4 - Житомирський міський центр зайнятості (10005, м. Житомир, вул. Черняховського, 110)

5 - УПФУ в м. Житомирі Житомирської області (10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 55)

6 - Житомирське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - 10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 7

7 - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Житомирі - 10003, м. Житомир, пров. Львівський, 2

8 - ТОВ "Газторг Україна" (01133, м. Київ, вул. Мечникова, 14/1, офіс 511

9 - ФОП ОСОБА_6 (10009, м. Житомир, вул Селецька, 27, кв. 25)

10- а/к ОСОБА_5- (10004, м.Житомир, пров.Пограничний,14) (рек. з повід.)