КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" лютого 2016 р. Справа№ 904/8027/15
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Дідиченко М.А.
суддів: Шапрана В.В.
Руденко М.А.
при секретарі Демиденко К.А.
за участю представників:
від позивача: Петручок О.О. - представник за довіреністю від 04.01.2016 року;
від відповідачів: 1) Грузда О.П. - представник за довіреністю від 13.07.2015 року;
2) не з'явились;
3) Ткаченко С.С. - представник за довіреністю від 30.12.2015 року,
розглянувши у відкритому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа»
на рішення Господарського суду міста Києва від 04.12.2015 року
у справі № 904/8027/15 (суддя Усатенко І.В.)
за позовом Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа»
до 1) Державної установи «Дніпровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України» в особі відокремленого структурного підрозділу «Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи «Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України»
2) Міністерства охорони здоров'я України
3) Державної санітарно-епідеміологічної служби України
про стягнення 15 126, 91 грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України" в особі відокремленого структурного підрозділу "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України"; Міністерства охорони здоров'я України; Державної санітарно-епідеміологічної служби України про стягнення заборгованості за теплову енергію у розмірі 15126,91 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що між позивачем та Державним закладом "Довгинцівська районна санітарно-епідеміологічна станція" укладено Договір № 1406 від 24.02.2010 на постачання теплової енергії для потреб опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та пару. Заборгованість по оплаті за вказаним договором склала 15126,91 грн. В зв'язку з ліквідацією Державного закладу "Довгинцівська районна санітарно-епідеміологічна станція" його боргові зобов'язання на підставі Наказу Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України" № 213-од від 03.12.2013 були покладені на завідуючих відокремлених структурних підрозділів Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України". Згідно листа від 12.05.2015 № 10-7/24/1792 від В.о. завідувача ВСП "Криворізький міський ВЛД" ДУ "Дніпропетровський ОЛЦ ДСЕСУ" на погашення заборгованості по ліквідованому Державним закладом "Довгинцівська районна санітарно-епідеміологічна станція" були виділені кошти у розмірі 142306,12 грн.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 04.12.2015 року у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погодившись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 04.12.2015 року та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги повністю.
Апеляційна скарга мотивована тим, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 року № 681 «Про деякі питання діяльності Міністерства охорони здоров'я та Державної санітарно-епідеміологічної служби» Міністерству охорони здоров'я дозволено використання залишків бюджетних коштів, які утворилися станом на 01.01.2013 для проведення розрахунків пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ санітарно-епідеміологічної служби.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 15.01.2016 апеляційну скаргу Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» прийнято до свого провадження колегією суддів у складі: Дідиченко М.А. (головуюча), Руденко М.А., Пономаренко Є.Ю. та призначено до розгляду на 24.02.2016 року.
Відповідно до протоколу автоматичної заміни складу суду від 24.02.2016 року, у зв'язку із перебуванням судді Пономаренка Є.Ю. у відпустці, справу № 904/8027/15 передано на розгляд колегії суддів у складі: Дідиченко М.А., Руденко М.А., Шапран В.В.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 24.02.2016 року № 904/8027/15 прийнято до свого провадження колегією суддів у складі: Дідиченко М. А. (головуюча), Руденко М.А., Шапран В.В.
Представник позивача у судовому засіданні 24.02.2016 року підтримав доводи апеляційної скарги та просив суд її задовольнити.
Представники відповідача 1 та відповідача 3 у судовому засіданні 24.02.2016 року заперечували проти задоволення апеляційної скарги та просив суд рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, Київський апеляційний господарський суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.101 ГПК України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Як вірно встановлено місцевим господарським судом та підтверджується матеріалами справи, 24.02.2010 між КП "Криворіжтепломережа" (постачальник) та Державним закладом "Довгинцевська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Кривого Рогу" (споживач) укладений договір №1406 на постачання теплової енергії для потреб опалення, вентиляції, гарячого водопостачання і пари.
Відповідно до пункту 1.1 договору, постачальник відпускає споживачу теплову енергію в гарячій воді на потреби опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та у вигляді пари на технологічні потреби, а споживач оплачує отриману теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) у строки, передбачені даним договором.
Згідно пункту 2.1 договору облік споживання теплової енергії здійснюється згідно приладів обліку теплової енергії або розрахунковим способом за їх відсутності.
Пунктом 3.1 договору встановлено, що оплата за відпущену теплову енергію проводиться споживачем щомісяця згідно рахунку-фактури до 15 числа місяця, що слідує за розрахунковим.
Договір діє з 01.02.2010 по 31.12.2010 і вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення терміну не надійде заява однієї із сторін про відмову від цього договору або його перегляду. При заяві однієї із сторін про розірвання договору за один місяць і відсутності заборгованості споживача перед постачальником договір може бути розірваний. При наявності заборгованості за споживачем, нарахування за договором припиняються, а договір не розривається до повного погашення заборгованості (пункт 6.1 договору).
Відповідно до ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України визначено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Частинами 6, 7 статті 276 Господарського кодексу України встановлено, що розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється, як правило, у формі попередньої оплати. За погодженням сторін можуть застосовуватися планові платежі з наступним перерахунком або оплата, що провадиться за фактично відпущену енергію.
В силу приписів ч. 1 ст. 714 Цивільного кодексу України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно до ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Тож, в силу положень Цивільного кодексу України договірні зобов'язання є обов'язковими для виконання сторонами у порядку та у строк, визначений відповідним договором, або законом.
Частинами 1, 2 статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Як встановлено колегією суддів, наказом Міністерства охорони здоров'я України № 176-О від 21.09.2102 року ліквідовані державні заклади, установи та організації, що належали до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України за переліком, визначеним у додатку. Зазначеним додатком передбачена ліквідація Довгинцівської районної санітарно-епідеміологічної станції м.Кривого Рогу, до складу ліквідкомісії якої призначені: Ніколаєнко О.П. - голова комісії, Решотка М.Є., Разумова В.В., Матюшевська В.С., Бондар І.О. Пунктом 3 Наказу встановлено, що голови ліквідаційних комісій повинні забезпечити: опублікування у спеціальному додатку до газету "Урядовий кур"єр" або в офіційному друкованому виданні органу державної влади за місцезнаходженням юридичної особи інформацію про ліквідацію, порядок і строк подання кредиторами вимог до нього, а явних (відомих) кредиторів повідомити персонально у письмовій формі (п.3.2.); проведення в установленому законодавством України порядку інвентаризації, заходів щодо стягнення дебіторської та погашення кредиторської заборгованості, складання ліквідбалансу, та подання його на затвердження до Міністерства охорони здоров"я України (п.3.7); заходів щодо передачі заборгованостей на баланс Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України відповідної території за актом приймання-передачі (п.3.8.).
Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 110 від 28.11.2012 утворено Державну установу "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України".
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 681 від 11.09.2013 та відповідно до ч.8 ст.23 Бюджетного кодексу України здійснений у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству охорони здоров'я на 2013 рік у загальному та спеціальному фондах державного бюджету, перерозподіл за спеціальним фондом видатків споживання у сумі 160 тис. грн. (з них на оплату праці 10 тис. гривень, комунальних послуг та енергоносіїв - 25,7 тис. грн..) шляхом зменшення їх обсягу за бюджетною програмою 2304020 "Діяльність установ Державної санітарно-епідеміологічної служби та заходи по боротьбі з епідеміями" та відповідно збільшення їх обсягу за бюджетною програмою 2301350 "організація і регулювання діяльності установ та окремі заходи у системі охорони здоров"я".
Пунктом 3 зазначеної постанови КМУ Міністерству охорони здоров'я України дозволено використання залишків бюджетних коштів спеціального фонду, які утворилися станом на 1 січня 2013 року за бюджетною програмою 2301250 "Державний санітарно-епідеміологічний нагляд, дезінфекційні заходи та заходи по боротьбі з епідеміями" на спеціальних реєстраційних рахунках закладів та установ санітарно-епідеміологічної служби, що належать до сфери управління зазначеного міністерства та ліквідуються, для проведення державними установами, що належать до сфери управління Державної санітарно-епідеміологічної служби і проводять лабораторні випробування та інструментальні дослідження, яким частково передані функції закладів та установ, розрахунків, пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ санітарно-епідеміологічної служби.
При цьому, п. 4 вказаної вище постанови Державній казначейській службі було доручено в установленому порядку забезпечити:
- перерахування на підставі платіжних доручень ліквідаційних комісій закладів та установ залишків коштів спеціального фонду, зазначеного у пункті 3 цієї постанови, на відповідний спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий за бюджетною програмою 2304020 "Проведення лабораторних досліджень у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення і вжиття спеціальних заходів на локалізацію та ліквідацію спалахів та епідемій", для проведення розрахунків, пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ;
- реєстрацію зобов'язань для проведення розрахунків, пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ, за бюджетною програмою 2304020 "Проведення лабораторних досліджень у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення і вжиття спеціальних заходів на локалізацію та ліквідацію спалахів та епідемій".
Головам ліквідаційних комісій закладів та установ доручено забезпечити визначення потреби в обсягах коштів, необхідних для завершення їх ліквідації, та надання відповідної інформації Державній санітарно-епідеміологічній службі для проведення необхідних розрахунків.
Міністерству охорони здоров'я доручено разом з Державною санітарно-епідеміологічною службою забезпечити в установленому порядку цільове спрямування коштів на проведення розрахунків, пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ, в межах визначеної ними потреби.
Звертаючись до суду першої інстанції позивач зазначав, що за Державним закладом «Довгинцівська района санітарно-епідеміологічна станція Кривого Рогу» наявна перед позивачем заборгованість за постачання теплової енергії на підставі договору № 1406 від 24.02.2010 року у сумі 15 126, 91 грн.
Відповідно до наказу Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України" від 03.12.2013 № 213-од на завідуючих відокремлених структурних підрозділів покладено обов'язок погасити заборгованість, отриману від голів ліквідаційних комісій санітарно-епідеміологічних станцій для проведення подальшого розрахунку створеної заборгованості.
Наказом Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України" № 2-ОД від 03.01.2013 створено відокремлені структурні підрозділи, які не є юридичними особами, зокрема, відокремлений структурний підрозділ "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби".
У відповідності до ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Згідно зі ст. 111 Цивільного кодексу України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки.
За приписами ч. 3 ст. 112 Цивільного кодексу України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 112 Цивільного кодексу України вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.
Як встановлено судом, 22.05.2014 р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис про припинення юридичної особи - Державного закладу "Довгинцівська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Кривого Рогу".
Згідно з ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
У відповідності до ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
В той же час, дослідивши вищевказані акти стосовно ліквідації державних закладів, установ та організацій, що належали до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України, утворення Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України" та її структурних підрозділів, а також зміст статуту останньої та положення про її відокремлений структурний підрозділ, судом встановлено, що наведені акти не містять положень щодо правонаступництва Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України" (або її структурних підрозділів) прав та обов'язків Державного закладу "Довгинцівська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Кривого Рогу".
Що стосується посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України № 681 від 11.09.2013 р. та наказ Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України" від 03.12.2013 р. № 213-од, відповідно до якого на завідуючих відокремлених структурних підрозділів покладено обов'язок погасити заборгованість, отриману від голів ліквідаційних комісій санітарно-епідеміологічних станцій для проведення подальшого розрахунку створеної заборгованості, суд встановив наступне.
Позивач надав до матеріалів справи акт звірки взаємних розрахунків складений між бухгалтером позивача та бухгалтером ДЗ "Довгинцівська районного СЕС м.Кривого Рогу". Вказаний акт підписаний станом на 11.10.2012 бухгалтером ДЗ "Довгинцівська районна СЕС м. Кривого Рогу". Головою ліквідаційної комісії, який уповноважений діяти від імені Державного закладу "Довгинцевська районна санітарно-епідемеологічна станція м. Кривого Рогу", вказаний акт не підписаний. Крім того в акті визначена наявність заборгованості ДЗ "Довгинцівська районна СЕС м. Кривого Рогу" перед позивачем станом на 01.01.2012 року в сумі 96064, 35 грн. та наявність заборгованості за договором від 24.02.2012 року №1406, сума загального сальдо складає на 11.10.2012 року - 160395,60 грн. Акт звірки складений за іншим договором №1406 від 24.02.2012 року, позивач посилається на договір №1406 від 24.02.2010 року.
До матеріалів справи надано претензію до голови ліквідаційної комісії Державного закладу "Довгинцівська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Кривого Рогу" про майнові вимоги у зв'язку з ліквідацією від 16.11.2012 № 905/07, я якій позивач просив задовольнити майнові вимоги у сумі 141234,60 грн. та включити КПТМ "Криворіжтепломережа" до реєстру кредиторів. В.о. головного державного санітарного лікаря Довгінцівського району м. Кривого Рогу надав відповідь від 05.12.2012 № 1/11-2-1985, в якій зазначив, що станом на 05.12.2012 в закладі відсутні кошти на задоволення майнової претензії у сумі 141234,60 грн.
Колегією суддів встановлено, що відомостей стосовно прийняття ліквідаційною комісією рішення з приводу заборгованості у сумі 15126,91 грн. за договором №1406 від 24.02.2010 матеріали справи не містять як не містять і відомостей щодо внесення позивача до реєстру кредиторів.
Також, позивач надав до матеріалів справи акт звірки взаємних розрахунків з зазначенням основного боргу за 2010 р за договором № 1406 у сумі 15126,91 грн. станом на 11.06.2015. Зазначено, що вказаний акт підписаний бухгалтером ДЗ "Довгинцівська районна СЕС м. Кривого Рогу". Однак, вказаний акт не може бути належним доказом визнання заборгованості ліквідаційною комісією контрагента за договором, оскільки станом на 11.06.2015 ДЗ "Довгинцівська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Кривого Рогу" вже був ліквідований, що підтверджується матеріалами справи, тобто жодні документи після припинення юридичної особи не можуть бути підписані від її імені, крім того зазначений акт засвідчений печаткою іншої особи, а саме печаткою відокремленого структурного підрозділу "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України".
Таким чином зазначений акт не є допустимим доказом в підтвердження заборгованості відповідачів перед позивачем за договором №1406 від 24.02.2010 року.
Згідно банківської виписки на поточний рахунок відокремленого структурного підрозділу "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" надійшли грошові кошти у розмірі 388139,97 грн. з призначенням платежу: для погашення кредиторської заборгованості на виконання Постанови КМУ від 11.09.2013 року №681 "Деякі питання діяльності Міністерства охорони здоров'я та Державної санітарно-епідеміологічної служби". Згідно листа В.О. завідувача ВСП "Криворізький міський ВЛД ДУ "Дніпропетровський ОЛЦ ДСЕСУ" стосовно отримання коштів на для погашення заборгованості по ліквідованим санепідустановам згідно Постанови КМУ №681 по ДЗ "ДовгинцівськарайСЕС" на суму 92626,86 грн. та необхідності судового рішення про стягнення заборгованості цих коштів з ВСП "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень ДУ "ДОЛЦ ДСЕСУ" слід зауважити наступне.
Факт перерахування коштів з державного бюджету у сумі 388139,97 грн. не підтверджує заборгованість відповідачів перед позивачем у сумі 15126,91 грн. за договором № 1406 від 24.02.2010 та не підтверджує факт передачі вказаної суми заборгованості від голів ліквідаційних комісій головам відокремлених структурних підрозділів Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України". Постановою Кабінету Міністрів України №681 від 11.09.2013 року визначений перелік дій та документів, які повинні вчинити відповідачі та Державна казначейська служба, також наказом Міністерства охорони здоров'я України № 176-О від 21.09.2102 р. визначений перелік дій, що повинні вчинити ліквідаційні комісії ліквідованих СЕС. В матеріалах справи відсутні документи, що підтверджують наявність заборгованості перед позивачем за договором № 1406 від 24.02.2010 та можливість використання бюджетних коштів без дотримання вимог вищезазначених Постанови Кабінету Міністрів та Наказу Міністерства охорони здоров"я в погашення заборгованості.
Відокремлений структурний підрозділ "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України"; Міністерство охорони здоров'я та Державна санітарно-епідеміологічна служба України не є правонаступниками ліквідованого боржника.
Таким чином, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції , що зважаючи на відсутність договірних правовідносин між позивачем та відповідачами, у відповідачів не виникло обв'язку щодо оплати за теплову енергію. При цьому, відповідачі не є правонаступниками Державного закладу "Довгинцевська районна санітарно-епідемеологічна станція м. Кривого Рогу", доказів укладення договору про переведення боргу сторонами не надано, а відтак у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Відомості стосовно прийняття ліквідаційною комісією Державного закладу "Довгинцевська районна санітарно-епідеміологічна станція м. Кривого Рогу" рішення з приводу заборгованості у сумі 15126,91 грн. за договором №1406 від 24.02.2010 матеріали справи не містять.
Станом на день розгляду справи боржник за договором № 1406 від 24.02.2010 ліквідований, в зв'язку з чим заборгованість являється погашенною.
Беручи до уваги те, що матеріалами справи не підтверджується перехід до відповідача 1 прав та обов'язків Державного закладу "Довгинцівська районна СЕС м. Кривого Рогу"., з огляду на відсутність у матеріалах справи інших документів, які б підтверджували наявність у Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби" в особі відокремленого структурного підрозділу "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби" зобов'язань перед позивачем щодо погашення боргів Державного закладу "Довгинцівська районна СЕС м. Кривого Рогу", колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
За таких обставин висновки суду першої інстанції про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, а тому рішення Господарського суду міста Києва від 04.12.2015 року у справі № 904/8027/15 відповідає чинному законодавству, фактичним обставинам та матеріалам справи і підстав для його скасування не вбачається.
Згідно із ст. 49 ГПК України, витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на заявника.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 99, 101, 103-105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» на рішення Господарського суду міста Києва від 04.12.2015 року залишити без задоволення.
2. Рішення Господарського суду міста Києва від 04.12.2015 року у справі № 904/8027/15 - без змін.
3. Матеріали справи № 904/8027/15 повернути до Господарського суду міста Києва.
Постанова може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя М.А. Дідиченко
Судді В.В. Шапран
М.А. Руденко