номер провадження справи 24/125/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.02.2016Справа № 908/3106/15
м. Запоріжжя
За позовом Прокурора Жовтневого району міста Запоріжжя (69002, м. Запоріжжя, вул. Залізнична, буд. 17)
до відповідача -1: Запорізька міська рада (69105, м. Запоріжжя, проспект Леніна, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915)
відповідача-2: Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий» (69063,м. Запоріжжя, вул. Тургенєва/Провулок Тихий, буд. 42/12, код ЄДРПОУ 35499810)
відповідача-3: Виконавчий комітет Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр-т Леніна, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915)
про визнання недійсним рішення Запорізької міської ради, визнання недійсними договорів дарування та зобовязання повернути майно.
Суддя Азізбекян Т.А.
Представники:
від прокуратури (позивача): ОСОБА_1, посвідчення № 035881 від 05.10.2015р.; ОСОБА_2, посвідчення № 040519 від 21.01.2016р.
від відповідача-1: ОСОБА_3, довіреність № 01/02-17/00331 від 20.01.2016р.
від відповідача-2: ОСОБА_4, довіреність № 1 та № 2 від 25.01.2016р.; ОСОБА_5, довіреність № 2 від 30.05.2015р.); ОСОБА_6, управитель ОСББ «Провулок Тихий», протокол зборів членів ОСББ «Провулок Тихий» № 37 від 17.10.2014р.
від відповідача-3: ОСОБА_7, довіреність № 01/02-17/00330 від 20.01.2016р.
ВСТАНОВЛЕНО:
Розглядаються позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м. Запоріжжя до відповідачів: - Запорізької міської ради, м. Запоріжжя, - Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий», м. Запоріжжя та Виконавчого комітету Запорізької міської ради, м. Запоріжжя, про визнання недійсним рішення Запорізької міської ради № 54 від 30.09.2009р. «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий»; визнання недійсним договору дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме: 83/100 частини нежитлового приміщення ІУ, цокольного поверху літери А, А1-2, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, будинок № 42/провулок Тихий, будинок 12 загальною площею 99,8 кв. м., укладеного між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та Обєднанням співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий», зареєстрованого в реєстрі за реєстраційним № 428; про визнання недійсним договору дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме: нежитлового приміщення ІІІ цокольного поверху літера А, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, будинок № 42/провулок Тихий, будинок 12, загальною площею 29,0 кв. м., укладеного між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та Обєднанням співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий», зареєстрованого в реєстрі за реєстраційним № 425; про зобовязання обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий» (код ЄДРПОУ 35499810) повернути територіальній громаді міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради нерухоме майно, отримане за договором дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме: 83/100 частини нежитлового приміщення ІУ, цокольного поверху літера А, А 1-2, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, будинок № 42/провулок Тихий, будинок 12, загальною площею 99,8 кв. м.; про зобовязання обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий» (код ЄДРПОУ 35499810) повернути територіальній громаді міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради нерухоме майно, отримане за договором дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме нежитлового приміщення ІІІ цокольного поверху літера А, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, будинок № 42/ провулок Тихий, будинок 12, загальною площею 29,0 кв. м.
Ухвалою від 07.05.2015р. за поданими позовними матеріалами порушено провадження № 24/125/15, розгляд господарської справи № 908/3106/15 був призначений на 03.06.2015р.
З метою витребування від сторін додаткових документальних доказів, розгляд справи неодноразово відкладався згідно із статтею 77 ГПК України, а термін вирішення господарського спору продовжувався в порядку статті 69 ГПК України.
Відповідно до вимог статті 24 ГПК України до участі у справі в якості іншого відповідача залучений Виконавчий комітет Запорізької міської ради, м. Запоріжжя.
Ухвалою від 25.08.2015р. у справі № 908/3106/15 була призначена судова будівельно технічна експертиза, виконання якої доручалось Запорізькому відділенню Дніпропетровського науково дослідного інституту судових експертиз (69063, м. Запоріжжя, вулиця Дзержинського, будинок 13).
Представникам сторін розяснені права та обовязки передбачені положеннями Господарського процесуального кодексу України.
Відводів складу суду не заявлено.
Сторони не наполягали на проведенні звукозапису судового процесу технічними засобами.
В судовому засіданні 18.02.2016р. господарський суд відповідно до вимог статті 85 ГПК України оголосив вступну і резолютивну частини рішення.
Позивач (прокурор) в обґрунтування позовних вимог посилається на наступні обставини. Прокуратурою Жовтневого району м. Запоріжжя зясовано, що Запорізька міська рада всупереч вимог законодавства та інтересів територіальної громади міста Запоріжжя прийняла рішення про відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста та уклала договори про їх дарування. Рішенням Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 54 «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/ провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий» надано згоду на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ,ІУ (крім майстерні № 2 площею 18,3 кв. м.) площею за внутрішніми замірами 29,0 кв. м. та 99,8 кв. м. відповідно житлового будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність обєднанню співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий». У подальшому, на підставі рішення Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 54 між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та ОСББ «Провулок Тихий» 07.04.2010р. укладено договір дарування нежитлових приміщень. Відповідно до пункту 1 договору даруванні, зареєстрованого в реєстрі за № 425 предметом договору є безоплатна передача обєкта права комунальної власності міста Запоріжжя, а саме: територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської подарувала належне їй, а ОСББ «Провулок Тихий» прийняло в дар нежитлове приміщення ІІІ цокольного поверху літера А, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, будинок 42/ провулок Тихий, будинок 12, загальною площею 29,0 кв. м. Згідно зі звітом про незалежну оцінку обєкта нерухомості, виконаного приватним підприємством «Інженерно консультаційний центр «С.В.А.- консалтинг» від 12.02.2010р. вартість обєкта складає 14 195 грн.(п. 3 договору).Відповідно до п.1 договору дарування нежитлового приміщення, зареєстрованого в реєстрі за № 428 предметом договору є безоплатна передачі обєкта права комунальної власності міста Запоріжжя, а саме: територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради подарувала належне їй, а ОСББ «Провулок тихий» прийняло в дар 83/100 частини нежитлового приміщення ІУ цокольного поверху літера А, А-1-2, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, будинок № 42/ провулок Тихий, будинок 12, загальною площею 99,8 кв. м. Згідно звіту про незалежну оцінку обєкта нерухомості, виконану приватним підприємством «Інженерно консультаційним центром «С.В.А. консалтинг» від 12.02.2010р. вартість обєкта складає 48 849, грн. За висновками прокурора, Запорізькою міською радою укладено договори, якими неправомірно відчужено (подаровано) обєкти права комунальної власності міста, загальною власністю (станом на 2010р.) 63 044, 00 грн., що беззаперечно порушує економічні інтереси територіальної громади та потребує їх захисту шляхом звернення прокурора до суду з позовом. Рішення Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 54 «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ,ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», за висновками прокурора, є недійсним. Враховуючи, що право комунальної власності відповідно до частини1 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», належить безпосередньо територіальній громаді міста, рада повинна діяти виключно в інтересах територіальної громади та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України. Статтею 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» закріплено, що обєкти нерухомості, які перебувають в комунальній власності підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні, продажу за конкурсом чи шляхом викупу. У відповідності до положень статті 23 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» між покупцем та уповноваженим представником органу приватизації укладається договір купівлі продажу обєкта приватизації, а також акт прийому передачі майна. Вказаний договір є підставою для внесення коштів на обумовлений договором банківський рахунок як оплату за придбаний обєкт приватизації. За висновками прокурора, Запорізька міська рада у порушення вимог Конституції України безоплатно передала обєкти права комунальної власності територіальної громади за договором дарування ОСББ «Провулок Тихий», що призвело до ненадходження коштів до місцевого бюджету. Управлінням комунальної власності Запорізької міської ради підготовлено висновок від 07.07.2009р. до проекту рішення Запорізької міської ради «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», у якому зафіксовано, що вказане рішення не відповідає вимогам статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 12 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», статті 16 Закону України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку». У березні квітні 2007р. Управлінням комунальної власності Запорізької міської ради повідомлено членів та управителя ОСББ «Провулок тихий» про відсутність підстав для оформлення права власності на приміщення, розташовані у будинку 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий за обєднанням, та наголошено на тому, що прийняття вказаного будинку на баланс обєднання не є підставою для виникнення права власності на нього. У вказаних листах Управління комунальної власності Запорізької міської ради вказує, що ОСББ «Провулок Тихий» може придбати у власність нерухоме комунальне майно у встановленому законом порядку, а саме шляхом придбання нежитлових приміщень на аукціоні відповідно до Закону України «Про державну програму приватизації», або може бути передано Запорізькою міською радою в оренду обєднанню. Прокурор пояснив, що посадові особи структурного підрозділу Запорізької міської ради Управління комунальної власності Запорізької міської ради, яке функціонувало на час вирішення питання про передачу комунального нерухомого майна ОСББ «Провулок Тихий», взагалі заперечували можливість безоплатного відчуження комунального майна та вказували на те, що така передача є порушенням статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою зобовязано органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачених Конституцією України. Прокуратурою встановлено, що управитель ОСББ «Провулок Тихий»у 2009р. зверталося до Запорізького міського голови щодо безоплатної передачі у власність ОСББ «Провулок Тихий» нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/ провулок Тихий, та у випадку позитивного розгляду вказаного питання обіцяла перерахувати на соціальні потреби міста Запоріжжя грошову суму у розмірі 40 000,00 грн. ОСОБА_8 з витягом з протоколу засідання комісії по розгляду заяв про здачу в оренду нежитлових приміщень від 17.06.2009р. № 6, комісія позитивно розглянула пропозицію ОСББ «Провулок Тихий» щодо безоплатної передачі у власність обєднанню нежитлових приміщень, але у випадку перерахування грошових коштів в сумі 40 000,00 грн. на соціальні потреби міста. Разом з цим, відповідно до інформації виконкому Запорізької міської ради від 16.02.2015р. № 01538/02-17/03 протягом 2009 2015р. від ОСББ «Провулок Тихий» (код ЄДРПОУ 35499810) грошові кошти в сумі 40 000,00 грн. на вирішення соціально економічних проблем та нагальних потреб міста Запоріжжя до міського бюджету не надходили. Прокурор зазначає, що порушення інтересів держави, що стало підставою для звернення прокурора району до суду, полягають у тому, що Запорізька міська рада у порушення вимог статті 3 Європейської хартії місцевого самоврядування, статей 19,142 Конституції України, статей 1,60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», статей 9,10,14 Статуту територіальної громади міста Запоріжжя, діючи всупереч інтересам територіальної громади та законодавчо встановленому порядку передачі обєктів комунальної власності територіальної громади, безоплатно на підставі свого рішення від 30.09.2009р. № 54 та договорів дарування, передала ОСББ «Провулок Тихий» нежитлові приміщення ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий, що призвело до ненадходження грошових коштів до бюджету, які необхідні для фінансування заходів та програм міста. Рішенням Запорізької міської ради від 18.02.2011р. № 6 «Про структуру виконавчих органів Запорізької ради, загальну чисельність апарату Запорізької міської ради та її виконавчих органів» вирішено ліквідувати з 10.05.2011р. Управління житлового господарства Запорізької міської Ради. ОСОБА_8 з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Управління житлового господарства Запорізької міської ради 23.03.2012р. припинено в результаті ліквідації за рішенням засновників без правонаступництва (ліквідовано повністю). Відповідно до свідоцтв про право власності на нерухоме майно від 22.01.2010р. до укладення з ОСББ «Провулок Тихий» договорів дарування спірні нежитлові приміщення належали до комунальної власності, власником яких є територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради. Прокурор просить суд визнати поважними причини пропуску строку позовної давності та відновити пропущений строк, позовні вимоги задовольнити.
Відповідач-1 просить суд розглянути справу за наявними в ній матеріалами та посилається на наступні обставини. Розглянувши лист ОСББ «Провулок Тихий» від 04.06.2009р., враховуючи те, що приміщення ІІІ та ІУ загальною площею 128 кв. м. за адресою м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва/ провулок Тихий перебували у комунальній власності міста Запоріжжя, Запорізька міська рада в межах своїх повноважень прийняла рішення від 30.09.2009р. № 54 «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ,ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/ провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий». В подальшому були укладені договори дарування спірних приміщень, а саме договір дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме 83/100 частини нежитлового приміщення ІУ, цокольного поверху літери А,А1-2, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва 42/провулок Тихий 12, загальною площею 99,8 кв. м., укладений між Управлінням житлового господарства ЗМР та ОСББ «Провулок Тихий», зареєстрований в реєстрі за реєстраційним номером 428; договір дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме нежитлового приміщення ІІІ, цокольного поверху літера А, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва 42/ провулок Тихий 12, загальною площею 29,0 кв. м., укладений між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та ОСББ «Провулок Тихий», зареєстрований в реєстрі за реєстраційним номером 425. Пунктом 2 договору передбачено, що обєкт належить територіальній громаді міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради, форма власності комунальна, на підставі Свідоцтва на право власності на нерухоме майно серії САС № 371159, виданого комітетом Запорізької міської ради 22.01.2010р. Право приватної власності дарувальника на обєкт зареєстровано ОП ЗМБТІ 01.02.2010р. у реєстровій книзі, номер запису 2394, реєстраційний номер 29510435. Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 25195283, що підтверджується Витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно № 25264366 виданим ОП ЗМБТІ 09.02.2010р.
Відповідач-2 заперечує проти заявлених позовних вимог з огляду на такі обставини. Прокурор, який звертається до суду, може набувати статусу позивача тільки у тому випадку, коли він правильно визначив орган, уповноважений здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, однак у вказаного органу відсутні повноваження щодо звернення до суду, або такий орган відсутній взагалі. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до Закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження обєктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати обєкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування обєктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду. Доцільність, порядок та умови відчуження обєктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. За висновком відповідача 2, прокурор не повинен перебирати на себе повноваження державних органів по здійсненню останніми функцій держави у спірних правовідносинах. 04.06.2009р. Управитель ОСББ «Провулок Тихий» звернулася до міського голови ОСОБА_9, Депутатської комісії Запорізької міської ради народних депутатів, комісії по розгляду заяв по нежитловим приміщенням із заявою про можливість передачі у власність ОСББ «Провулок Тихий» підвалу літера А, приміщень ІІІ, ІУ загальною площею 128, кв. м., з можливістю перерахувати на соціальні потреби міста грошову суму у розмірі 40 000,00 грн. ОСОБА_8 з Витягом з протоколу засідання комісії по розгляду заяв про здачу в оренду нежитлових приміщень від 17.06.2009р. № 6, було позитивно розглянуто пропозицію про безоплатну передачу у власність ОСББ «Провулок Тихий» вказаних приміщень підвалу літера А, нежитлового приміщення ІІІ, ІУ загальною площею 128,0 кв. м. по вулиці Тургенєва/ провулок Тихому, 42/12, при перерахуванні на соціальні потреби міста Запоріжжя грошової суми у розмірі 40,0 тис. грн. ОСОБА_8 з листом Управління житлового господарства від 22.06.2009р., комісія з розгляду заяв про здачу в оренду нежитлових приміщень позитивно розглянула пропозицію про безоплатну передачу у власність ОСББ «Провулок Тихий» підвалу літера А, нежитлового приміщення ІІІ, ІУ загальною площею 128 кв. м., при перерахуванні на соціальні потреби міста Запоріжжя грошової суми у розмірі 40 000,00 грн. ОСОБА_8 зі Статутом ОСББ (друга редакція, зареєстрованого 24.12.2009р.), а саме з п. 2.3.7, Обєднання має право укладати договори, угоди та інші правочини від імені ОСББ «Провулок Тихий» (договори купівлі продажу, дарування, оренди, міни, позики, трудові договори та інші). 30.09.2009р. згідно з рішенням Запорізької міської ради № 54 було вирішено надати згоду на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності територіальної громади міста Запоріжжя нежитлових приміщень ІІІ, ІУ (крім майстерні № 2 площею 18,3 кв. м.) площею за внутрішніми замірами 29,0 кв. м. та 99,8 кв. м. відповідно житлового будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», управлінню житлового господарства здійснити заходи з підготовки договору дарування вказаних обєктів нерухомості. В подальшому були укладені договори дарування спірних приміщень, а саме договір дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме 83/100 частини нежитлового приміщення ІУ, цокольного поверху літера А, А1-2, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва 42/ провулок Тихий 12, загальною площею 99,8 кв. м., укладений між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та ОСББ «Провулок Тихий», зареєстрований в реєстрі за № 428; догові дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., а саме нежитлового приміщення ІІІ, цокольного поверху літера А, розташованого за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва 42/ провулок Тихий 12, загальною площею 29,0 кв. м., укладений між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та ОСББ «Провулок Тихий», зареєстрований в реєстрі за реєстраційним № 425. Будинок, в якому знаходяться спірні нежитлові півпідвальні приміщення, згідно до акту обстеження житлового будинку з метою встановлення його відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання житлового будинку придатним для проживання від 23.09.1985 року, має знос будинку 75 %, внаслідок чого комісія запропонувала визнати його ветхим, капітальний ремонт виконувати недоцільно. На підставі вказаного акту рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради народних депутатів від 02.12.1985 № 366 було вирішено визнати житлові в додатку (в тому числі і вказаний будинок), ветхими, не придатними до проведення капітального ремонту; жильцям будинку ставити на квартирний облік в незалежності від займаної житлової площі з метою подальшого розселення. Відповідно до акту роботи комісії по визначенню технічного стану житлового будинку № 42 по вулиці Тургенєва від 16.03.2005р., зазначено, що в цокольному поверсі стіни сирі, у всіх кімнатах підлога складається з дошок, які містами є гнилими. Будинок в цілому, який є обєктом цінної фонової забудови, в тому числі і спірні півпідвальні нежитлові приміщення, був у непридатному стані, визнаний ветхим, що унеможливлювало включення спірних приміщень до переліку обєктів, які підлягають приватизації. Відповідно до листа КП «Виробниче ремонтно експлуатаційне житлове обєднання № 2» від 02.08.2007р. № 1641-02/18, балансова вартість будинку становила 188 684,90 грн., а знос складав 160 450,67 грн. Під час ухвалення Запорізькою міською радою рішення від 30.09.2009р., рада діяла у межах повноважень та у спосіб, визначений законодавством України. До і після передачі спірних приміщень у власність ОСББ «Провулок Тихий», саме ОСББ «Провулок Тихий» здійснювало капітальний ремонт всього будинку та повну реконструкцію, внаслідок чого будинок став повністю придатним для проживання, та відповідно відпала необхідність в розселенні жильців вказаного будинку, що також свідчить про доцільність безоплатної передачі спірних півпідвальних приміщень. Факт проведення членами ОСББ «Провулок Тихий» капітального ремонту підтверджується актом комісійного обстеження технічного стану житлового будинку 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий від 24.09.2014р., згідно з яким будинок 1900 року побудови, який є обєктом цінної фонової забудови та визнаний ветхим ще у 1985 році, є придатним, ознак деформацій, які б чинили вплив на несучу спроможність будівельних конструкцій будинку не виявлено. За висновками відповідача -2, вказаний факт підтверджується висновком № 1966 судового експерту ОСОБА_10, згідно якого вартість жилого будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий в місті Запоріжжя, станом на 21.07.2014р., може складати 644 363,54 грн. разом з тим, вартість жилого будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий в місті Запоріжжя, станом на 21.07.2014р. з урахуванням технічного стану до проведення реконструкції, може складати 346 511,82 грн. Просить суд застосувати строк позовної давності до вимог Прокурора Жовтневого району міста Запоріжжя та відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідач-3 своїм процесуальним правом надати суду письмовий відзив на позов не скористався, представник підтримав позицію Запорізької міської ради, м. Запоріжжя.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представників сторін, суд -
В С Т А Н О В И В:
04.06.2009р. Управитель ОСББ «Провулок Тихий» листом № 04/05/09 звернувся до міського голови з клопотанням про можливість безоплатної передачі у власність ОСББ «Провулок Тихий» підвалу літера А, приміщення ІІІ і ІУ загальною площею 128 кв. м., який знаходиться під квартирами за адресою: вулиця Тургенєва/провулок Тихий, будинок 42/12. В листі управитель висловив бажання перерахувати на соціальні потреби міста Запоріжжя грошову суму у розмірі 40 000,00 грн.
ОСОБА_8 з протоколу засідання комісії по розгляду заяв про здачу в оренду нежитлових приміщень від 17.06.2009р. № 6, вирішено позитивно розглянути пропозицію про безоплатну передачу у власність ОСББ «Провулок Тихий» підвалу літераА, нежитлового приміщення ІІІ і УІ загальною площею 128,0 кв. м. по вулиці Тургенєва/провулку Тихому, 42/12 при перерахуванні на соціальні потреби міста Запоріжжя грошової суми у розмірі 40 000,00 грн.
30.09.2009р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 54 «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва /провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», яким вирішено: дати згоду на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів прав комунальної власності територіальної громади міста Запоріжжя нежитлових приміщень ІІІ, ІУ (крім майстерні № 2 площею 18,3) площею за внутрішніми замірами 29,0 кв. м. та 99,8 кв. м. відповідно житлового будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність обєднанню співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий». Управлінню житлового господарства міської ради здійснити заходи з підготовки договору дарування обєктів нерухомості, які зазначені в пункті 1 рішення, від імені Запорізької міської ради та його нотаріального посвідчення.
07.04.2010р. між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради (код ЄДРПОУ 03364961), дарувальник та Обєднанням співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий» (код ЄДРПОУ 35499810), обдаровуваний підписані договори дарування нежитлового приміщення, відповідно до предмету яких є безоплатна передача обєкта права комунальної власності міста Запоріжжя, а саме: територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради подарувала належне їй, а Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий» прийняло в дар: - 83/100 (вісімдесят три сотих) частин нежитлового приміщення ІУ, цокольного поверху літера А, А-1-2, розташованого за адресою: Запоріжжя, м. Запоріжжя, провулок Тихий, будинок 12 (дванадцять), загальною площею 99,8 кв. м.; - нежитлове приміщення ІІІ цокольного поверху літера А, розташоване за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, будинок № 42 (сорок два)/провулок Тихий, будинок 12 (дванадцять), загальною площею 29,0 кв. м.
Обєкти належать територіальній громаді міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради, форма власності комунальна, на підставі Свідоцтв про право власності на нерухоме майно від 22.01.2010р.
ОСОБА_8 звіту про незалежну оцінку обєкта нерухомості Приватним підприємством «Інженерно консультаційний центр «С.В.А. Консалтинг» від 12.10.2010р., вартість обєктів складає 48 849,00 грн. та 14 195,00 грн. відповідно.
За умовами пункту 6 договорів право власності на дарунок виникає у обдаровуваного з моменту його прийняття (за умовами пункту 9 договору - з моменту нотаріального посвідчення цього договору згідно статті 334 Цивільного кодексу України).
З матеріалів справи слідує, що Управлінням комунальної власності Запорізької міської ради у 2009р. був підготовлений висновок до проекту рішення Запорізької міської ради «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», за яким встановлено, що приміщення ІІІ, ІУ (крім майстерні № 2) одноповерхового двоквартирного будинку по вулиці Тургенєва/провулок Тихий, 42/12 не входять до складу допоміжних приміщень, що забезпечують технічне обслуговування житлового будинку, та є окремими обєктами нерухомого майна, які раніше використовувалися на умовах оренди.
За висновком Управління комунальної власності, проект рішення Запорізької міської ради «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку у № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий» не відповідає вимогам п. 7 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 2 ст.12 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», ст. 16 Закону України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку».
Листом № 1641-02/18 від 02.08.2007р. Виробниче ремонтно експлуатаційне житлове обєднання № 2 повідомило заступнику начальника управління житлового господарства Запорізької міської ради, що будинок № 42Є12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий знаходиться на балансі обєднання і станом на 31.07.2007р.: - балансова вартість становить 188 684,90 грн.; - знос 160 450,67 грн.; - загальна площа 297,6 кв. м.
Відповідно до Авізо від 30.04.2009р., КП «ВРЕЖО № 2» на підставі рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 23.08.2007р. № 346/3 «Про вилучення з господарського відання та передачу на баланс ОСББ «Провулок Тихий» житлового будинку по вулиці Тургенєва/провулок Тихий, 42/12» передав житловий будинок первісною вартістю 222 648, 18 грн., залишкова вартість станом на 01.04.2009р. - 205 583,98 грн., загальна залишкова вартість 17 064, 20 грн.
Передача на баланс житлового будинку за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Тургенєва, 42/провулок Тихий, 12, від КП «ВРЕЖО-2», м. Запоріжжя до ОСББ «Провулок Тихий», м. Запоріжжя відбулась на підставі акта приймання передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, від 30.04.2009р.
За даними інвентарної картки цінної фонової забудови станом на січень 1991р. на обєкті жилий дім (м. Запоріжжя, перехрестя провулка Тихого та вул. Тургенєва), можливі реконструкції: - реставраційні роботи по фасаду, з одночасною реконструкцією всієї будівлі, знос та будівництво нової будівлі у встановлених габаритах із збереженням пластики головного фасаду.
23.09.1985р. за результатами обстеження стану житлового будинку (жилого приміщення) з метою встановлення його відповідності санітарним та технічним вимогам і визнання жилого будинку (жилого приміщення) непридатним для проживання, складений акт, який затверджений рішенням Виконавчого комітету Жовтневої ради народних депутатів №254 від 14.11.1985р.
На підставі розгляду наданих документів та проведеного дослідження жилого фонду (жилого приміщення), комісія встановила, що знос будинку становить 73 %, у звязку з чим, будинок визнаний ветхім, капітальний ремонт проводити недоцільно, враховуючи значний знос будинку, низьку балансову вартість, тривалий термін експлуатації, відсутність гарячої води.
11 грудня 1985 року Виконавчим комітетом Запорізької міської ради народних депутатів прийнято рішення № 366 «Про визнання жилих будинків, які перебувають на балансі житлових органів місцевих Рад народних депутатів, підприємств, організацій, ветхими, такими, що не підлягають капітальному ремонту», яким вирішено: 1. Визнати житлові будинку згідно наданому списку (додаток) ветхими, такими, що не підлягають капітальному ремонту, заважаючи на технічний знос несучих конструкцій більше ніж 65 %, невідповідності їх санітарним та технічним вимогам. 2. Виконавчим комітетам районних Рад народних депутатів, керівникам підприємств і організацій, житловим органам заборонити повторне заселення сімей у будинки, які перелічені в додатку. Житлову площу, яка звільняється в цих будинках надавати сімям, які проживають в них, для тимчасового поліпшення житлових умов без права на вказану житлову площу або використовувати під технічні потреби, а після відселення всіх сімей будинки зносити та списувати з балансу житлових будинків або переобладнувати під технічні потреби.
Додатком до рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради № 366 від 11.12.1985р. визначений перелік житлових будинків (квартир), які віднесені до категорії ветхих, не підлягаючих капітальному ремонту по Жовтневому та Орджонікідзевському районам, станом на 01 грудня 1985р., в тому числі, житловий будинок по вулиці Тургенєва, 42-А.
У відповідності до положень Статуту обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий», обєднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами обєднання.
Розділом 4 Статуту передбачено, що майно обєднання складається з неподільного та загального майна, при цьому неподільним майном є неподільна частина житлового комплексу, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів будинку, технічного обладнання, що забезпечують належне функціонування житлового будинку. Неподільне майно перебуває у спільній сумісній власності співвласників двохквартирного будинку. Неподільне майно не підлягає відчуженню.
У відповідності до положень розділу 10 Статуту вищим органом управління обєднання є загальні збори, до виключної компетенції яких належить прийняття рішень про передачу в оренду обєктів, які перебувають у спільній власності членів обєднання, фізичним особам. Здавати в оренду або продати нежитлове приміщення чи частину підвалу можливо лише члену обєднання. Управитель забезпечує виконання рішень загальних зборів членів обєднання.
Із змісту протоколу № 37 зборів членів ОСББ «Провулок Тихий» від 17.10.2014р. слідує, що членами ОСББ «Провулок Тихий» є: - ОСОБА_11 (співвласник 1/2 частини квартири № 2), - ОСОБА_12 (власник квартири АДРЕСА_1/провулок Тихий в місті Запоріжжі), - ОСОБА_13 (власник вбудованого приміщення (гаражу) № 5, нежитлового приміщення ІІІ та 83/100 частин нежитлового приміщення ІУ), - ОСОБА_6 (власник 1/2 квартири № 2 та 17/100 частин нежитлового приміщення ІУ).
ОСОБА_8 даних архівного відділу Запорізької міської ради № 01-24/П-8 від 03.07.2015р., на тридцять четвертій сесії Запорізької міської Ради були присутні члени виконавчого комітету, депутат Верховної Ради України ОСОБА_14, керівники підрозділів апарату міської ради та виконавчого комітету, керівники управлінь, відділів, комітетів міської ради, деяких підприємств та служб, представники рай адміністрацій, представники підприємств, організацій та установ міста, представники засобів масової інформації, представник прокуратури ОСОБА_15
Оцінивши надані сторонами документальні докази, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до положень статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади жителів села чи добровільного обєднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
У відповідності до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» право комунальної власності право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересом майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Статтею 2 Закону передбачено, що місцеве самоврядування в Україні це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади жителів села чи добровільного обєднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
ОСОБА_8 статті 20 Закону державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм власних повноважень.
Статтею 26 Закону визначено, що виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішується питання прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.
У відповідності до вимог статті 60 Закону територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження обєктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати обєкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначити в угодах та договорах умови використання та фінансування обєктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Доцільність, порядок та умови відчуження обєктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. Доходи від відчуження обєктів права комунальної власності зараховуються до відповідних місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку. Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з обєктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню. Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших субєктів.Обєкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим субєктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
В обґрунтування своєї правової позиції прокуратура посилається на ст. ст. 7, 23 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», відповідно до яких місцеві Ради затверджують за поданням органів приватизації переліки обєктів, які перебувають відповідно у комунальній власності і підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом; викупу. Між покупцем та уповноваженим представником органу приватизації укладається договір купівлі продажу обєкта приватизації, а також акт прийому передачі зазначеного майна. Вказаний договір є підставою для внесення коштів у банківську установу на обумовлений договором рахунок як оплату за придбаний обєкт приватизації.
Разом з тим, відповідно до статті 1 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», сферою застосування Закону є галузі, які підлягають першочерговій приватизації: переробна і місцева промисловість, промисловість будівельних матеріалів, легка і харчова промисловість, будівництво, окремі види транспорту, торгівля і громадське харчування, побутове обслуговування населення, житловоексплуатаційне і ремонтне господарство.
Статтею 2 Закону визначені обєкти малої приватизації, а саме: - цілісні майнові комплекси невеликих державних підприємств, віднесених Державною програмою приватизації до групи А; - окреме індивідуально визначене майно; - обєкти незавершеного будівництва та законсервовані обєкти.
В своїх поясненнях прокуратура посилається на висновок Управління комунальної власності Запорізької міської ради від 07.07.2009р. до проекту рішення Запорізької міської ради «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», в якому зазначено, що рішення не відповідає вимогам п. 7 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 2. ст. 12 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», ст. 16 Закону України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку».
Так, відповідно до п. 2 ст. 12 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», не допускається безоплатна передача у власність будівель (споруд, приміщень), крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Закон України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації обєднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обовязків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Майно обєднання утворюється з: - майна переданого йому членами обєднання у власність; - одержання доходів; - іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.
Проаналізувавши викладені правові норми, суд дійшов висновку, що дії Запорізької міської ради з прийняття рішення № 54 від 30.09.2009р. «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», відповідають вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», щодо права територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Статтею 337 ЦК України визначено, що у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Приймаючи рішення по суті, суд виходив з того, що нежитлові приміщення, які відчужувались шляхом безоплатної передачі у власність ОСББ «Провулок Тихий», розташовані у будинку, який згідно рішення Виконавчого комітету Запорізької міської ради народних депутатів № 366 від 11.12.1985р. був визнаних ветхим, та таким, що не підлягає капітальному ремонту, у звязку з технічним зносом несучих конструкцій будівлі більше 65 %, невідповідності їх санітарним і технічним вимогам.
Вказані обставини свідчать, про те, що метою відчуження вказаних обєктів комунальної власності ОСББ «Провулок Тихий», через сесію Запорізької міської ради, шляхом прийняття відповідного рішення (№ 54 від 30.09.2009), було саме відновлення будинку в цілому та забезпечення мешканців обєднання житлом.
Прийняття рішення про відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ,ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий» не порушує норми законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку».
Як вбачається з матеріалів справи ОСББ «Провулок Тихий» здійснило за власні кошти повну реконструкцію всього будинку та відновило зовнішній вид будинку, як обєкт цінної фонової забудови.
Суд звертає особливу увагу на те, що відносини, які мають місце між Запорізькою міською радою та ОСББ «Провулок Тихий» щодо відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень, не регулюються Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».
Вимоги Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», не розповсюджуються на майно, яке стало обєктом відчуження за рішенням № 54 від 30.09.2009.
Прокурор дійшов висновку, що Запорізька міська рада, рішенням № 54 від 30.09.2009р., порушила інтереси держави, посилаючись на те, що діючим законодавством встановлений виключений порядок та способи відчуження нерухомого майна комунальної власності.
Суд не погоджується з таким висновком прокуратури, оскільки по перше, спосіб відчуження, який був обраний органом місцевого самоврядування не заборонений діючим законодавством, а по друге, позивачем не врахований стан та технічна характеристика майна, яке відчужувалось ОСББ «Провулок Тихий».
Фактично, дії Запорізької міської ради з прийняття спірного рішення, в кінцевому результатів призвели до збереження обєкту цінної фонової забудови та забезпечення житлом мешканців обєднання співвласників.
Також, прокурор просить визнати недійсними договір дарування частини нежитлового приміщення від 07.04.2010р., укладений між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий», зареєстрований в реєстрі за реєстраційним номером № 428 та договір дарування нежитлового приміщення від 07.04.2010р., укладений між Управлінням житлового господарства Запорізької міської ради та Обєднанням співвласників багатоквартирного будинку «Провулок Тихий», зареєстрований в реєстрі за реєстраційним номером 425.
Обґрунтовуючи вимоги про визнання недійсними договорів прокурор посилається на положення статті 203 та 215 ЦК України.
ОСОБА_8 із приписами статті 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Статтею 215 ЦК України передбачено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою, третьою, пятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
У відповідності до вимог статті 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Із змісту договорів дарування слідує, що вказані договори укладенні на виконання рішення Запорізької міської ради № 54 від 30.09.2009р., яке визнано судом таким, що відповідає вимоги Цивільного кодексу України, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Як встановлено судом, спосіб відчуження, який був обраний органом місцевого самоврядування не заборонений діючим законодавством, а стан та технічна характеристика майна, яке відчужувалось ОСББ «Провулок Тихий», фактично не дозволяло Запорізькій міській раді відчужувати спірне майно у спосіб та в порядку, передбаченому Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».
Прокурором заявлено письмове клопотання про визнання поважними причини пропуску строку позовної давності та відновлення пропущеного строку.
Статтями 256, 257 ЦК України визначено, що позовна давність це строк, встановлений для захисту цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність становить три роки.
У відповідності до вимог статті 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
За загальним правилом, перебіг загальної або спеціальної позовної давності починається з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення свого права.
Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.
Розглянувши заяву прокурора про відновлення строку позовної давності та причини, які на думку позивача є поважними для відновлення строку, суд дійшов висновку, що вказані причини не можна вважати поважними та такими, що є підставою для відновлення строку позовної давності.
Слід зазначити, що рішення Запорізької міської ради № 54 від 30.09.2009р. «Про надання згоди на відчуження шляхом безоплатної передачі обєктів права комунальної власності міста нежитлових приміщень ІІІ, ІУ в житловому будинку № 42/12 по вулиці Тургенєва/провулок Тихий у власність ОСББ «Провулок Тихий», приймалось на сесії Запорізької міської ради за участю представника прокуратури.
З урахуванням викладених обставини у їх сукупності, судом приймається рішення про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 49, 82, 84 85 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог відмовити.
СуддяТ.А. Азізбекян
Рішення виготовлено у повному обсязі та підписано 26.02.2016р.