УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.02.16 р. Справа № 904/7736/15Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
за заявою Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області
до боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства "ЗОЛОТИЙ КОЛОС", м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 106; код ЄДРПОУ 00381462
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора: представник РВ ФДМУ по Дніпропетровській області ОСОБА_2 за довіреністю №31 від 07.10.2015р.
від боржника: представник ОСОБА_3 за довіреністю б/н від 21.10.2015р.
за участю: розпорядника майном ОСОБА_4
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 24.09.2015р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства "ЗОЛОТИЙ КОЛОС", м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 106; код ЄДРПОУ 00381462 за заявою регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області; введено процедуру розпорядження майном, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_5
Відповідно до ч. 10 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
На підставі положень зазначеного Закону та ухвали від 24.09.2015р. судом здійснено оприлюднення оголошення за номером №23312 від 29.09.2015р. про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства "ЗОЛОТИЙ КОЛОС", м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 106; код ЄДРПОУ 00381462.
Ухвалою суду від 29.10.2015р. затверджено реєстр вимог кредиторів з вимогами наступних кредиторів:
- Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ - 1 397 387,10грн. (4 черга).
Зазначеною ухвалою продовжено строк процедури розпорядження майном на один місяць до 17.02.2016р. та призначено розгляд справи у підсумковому судовому засіданні.
До суду надійшло клопотання розпорядника майном про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановлено наступне.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону. До компетенції комітету кредиторів належить право прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначенні арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
У відповідності до ст. 27 Закону у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобовязані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобовязання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобовязання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобовязання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
У разі якщо комітетом кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд протягом пяти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника за наявності ознак банкрутства приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, якщо інше не передбачено цією статтею.
У разі наявності обставин, що не надають комітету кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, комітет кредиторів може прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном.
Ухвалою суду від 24.09.2015р. порушено провадження у справі та введено процедуру розпорядження майном на 115 днів.
Ухвалою суду від 12.01.2016р. строк процедури розпорядження майном продовжено на 1 місяць, до 17.02.2016р.
Зазначеною ухвалою призначено розгляд справи у підсумковому судовому засіданні на 16.02.2016р.
22.01.2016р. відбулись збори кредиторів на яких визначено кількісний склад комітету кредиторів.
Розпорядником майна направлено кредитору РВ ФДМУ по Дніпропетровській області повідомлення про скликання комітету кредиторів на 12.02.2016р. з порядком денним зборів - п. 2 звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Розпорядником майна направлено кредитору РВ ФДМУ по Дніпропетровській області повідомлення про скликання комітету кредиторів на 23.02.2016р. з порядком денним зборів - п.3 звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Комітетом кредиторів не прийнято будь-якого рішення щодо подальшої процедури банкрутства підприємства боржника.
Кредитором РВ ФДМУ по Дніпропетровської області подано до суду клопотання про продовження строку процедури розпорядження майном на два місяці, яке обґрунтовано здійсненням невичерпного аналізу фінансово-майнового стану боржника.
До суду надійшло клопотання розпорядником майна про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, яке обґрунтовано тим, що за результатами проведеного аналізу фінансово-господарської діяльності боржника фінансовий стан останнього характеризується ознаками критичної неплатоспроможності, а задоволення вимог кредиторів можливе лише шляхом застосування ліквідаційної процедури.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне у задоволенні клопотань кредитора про продовження строку процедури розпорядження майном відмовити та задовольнити клопотання розпорядника майном з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3.2.1 Методичних рекомендацій, затверджених наказом Міністерства економіки України від 26.10.2010р. №1361 ознаками знаками стійкої фінансової неспроможності можуть вважатися збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати), строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою -боржником, або підтвердженні виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визначених у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства.
Як вбачається з проведеного розпорядником майна аналізу фінансово-господарської діяльності боржника збитковість підприємства спостерігається з 2013року - 4323тис. грн., 2014 рік - 5763 тис. грн., 2015 рік -6020 тис. грн. Відхилення показників ліквідності: коефіцієнт абсолютної ліквідності при нормі 0,2 у 2013 році становить 0,002, 2014 рік - 0,0003, 2015 рік - 0,00005 (таб.15). Показник поточної ліквідності при нормі 1,5 у 2013 році
становить 0,17, 2014 рік - 0,15, 2015 рік - 0,09. Показник поточної платоспроможності (при від'ємному результаті свідчить про поточну неплатоспроможність підприємства) у 2013 році становить -10349 тис. грн., 2014 рік -15698 тис. грн., 2015 рік -20064 тис. грн.
Ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, мають місце в разі, коли на початку і наприкінці звітного кварталу присутні ознаки поточної неплатоспроможності, а коефіцієнт покриття (2013 рік - 0,17, 2014 рік - 0,15, 2015 рік - 0,09) і коефіцієнт забезпечення власними засобами (2013 рік -4,87, 2014 рік -5,85, 2015 рік -9,70) наприкінці звітного кварталу менші за їх нормативні значення - 1 та 0,1 відповідно. Враховуючи те, що за підсумками року коефіцієнт покриття менший за одиницю і підприємство не отримало прибутку (.2013 рік -4323тис. грн., 2014 рік -5763 тис. грн., 2015 рік -6020 тис. гри.), фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності.
Відповідно до показників зазначених у аналізі вбачається збиткова діяльність підприємства протягом двох років, відхилення показників ліквідності від гранічного значення, зупинення платежів, що триває понад трьох місяців , за наявності зобов'язань строки платіжів які настали.
За ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутством є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Осіб, які б мали бажання відновити платоспроможність боржника через його санацію або шляхом укладання мирової угоди не виявлено.
Враховуючи, що пропозицій відносно санації боржника до суду не надійшло, підприємство є збитковим та не представляється можливим поновити господарську діяльність, боржник неспроможній відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, активи боржника менше за кредиторські вимоги, суд прийшов до висновку про необхідність прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури строком на 1 рік згідно статті 37 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та відхилення клопотання кредитора про продовження строку процедури розпорядження майном.
Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора боржника судом враховано наступне.
Комітетом кредиторів не подано пропозицій щодо кандидатури арбітражного керуючого на виконання обов'язків ліквідатора банкрута.
В судовому засіданні арбітражний керуючий ОСОБА_5 надав згоду на виконання обов'язків ліквідатора банкрута.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_5
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст. 38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі плати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 26, 27, 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Припинити процедуру розпорядження майном ОСОБА_1 акціонерного товариства "ЗОЛОТИЙ КОЛОС", м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 106; код ЄДРПОУ 00381462.
Припинити повноваження розпорядника майном арбітражного керуючого ОСОБА_5, свідоцтво №36 від 08.02.13р. (72316, Запорізька область, м. Мелітополь, а/с 105; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у справі № 904/7736/15 про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства "ЗОЛОТИЙ КОЛОС", м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 106; код ЄДРПОУ 00381462.
Визнати Приватне акціонерне товариство "ЗОЛОТИЙ КОЛОС", м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 106; код ЄДРПОУ 00381462 - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 25.02.17р.
Ліквідатором ОСОБА_1 акціонерного товариства "ЗОЛОТИЙ КОЛОС", м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 106; код ЄДРПОУ 00381462 призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5, свідоцтво №36 від 08.02.13 (72316, м. Мелітополь Запорізької області, а/с - 105, ІІІ-й пров. Малюги, б.13; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст.38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі плати податків і зборів (обовязкових платежів), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Зобовязати ліквідатора банкрута ОСОБА_5 виконувати повноваження ліквідатора банкрута у відповідності до вимог чинного законодавства України, щомісячно надавати комітету кредиторів звіт про хід здійснення ліквідаційної процедури, копію звіту направляти щомісячно до суду для долучення до справи про банкрутство і у строк до подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Копію постанови направити кредитору, арбітражному керуючому ОСОБА_5, боржнику, державному реєстратору, ГУ юстиції у Дніпропетровській області.
Суддя ОСОБА_6