Постанова № 56185666, 03.02.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2016
Номер справи
804/12888/15
Номер документу
56185666
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

"03" лютого 2016 р. справа № 804/12888/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Панченко О.М. (доповідач),

суддів: Дурасової Ю.В., Чепурнова Д.В.,

при секретарі судового засідання Яковенко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду 10 листопада 2015 року у справі № 804/12888/15

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбаспромбуд"

до Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

встановив:

У серпні 2015 року позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача № 0003101503 від 31.10.2014р., яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб на 790622,25 грн. за основним платежем та на 197 825,59 за штрафними (фінансовими) санкціями.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду 10 листопада 2015 року позов задоволено. Постанова мотивована тим, що визначення відповідачем розміру орендної плати з юридичних осіб не ґрунтується на вимогах Податкового кодексу України, тому оскаржене податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач оскаржив її в апеляційному порядку.

В апеляційній скарзі відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Відповідач, зокрема, зазначив, що обчислення плати за землю у 2014 році здійснюється згідно рішення Криворізької міської ради від 26.06.2013 за № 2088 "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу", у якому з 01.01.2014 року затверджено та введено в дію розміри коефіцієнтів диференціації ставки земельного податку за користування земельними ділянками певного функціонального використання та місцезнаходження в межах міста. Пунктом 275.1. ст. 275 ПК України визначено ставки податку за земельні ділянки та коефіцієнти для міст обласного значення з чисельністю населення від 500 до 1000 тис осіб, нормативну грошову оцінку яких не проведено (2,82 (ставка податку за 1 кв.м) * 2,5 (коефіцієнт, що застосовується у містах обласного значення).

Відповідно до п.20 Криворізької міської ради №2088 від 26.06.2013р. земельна ділянка

(цільове призначення - для реконструкції авторинку "Термінал" під торговельний комплекс у Дзержинському районі) підпадає під коефіцієнт диференціації - 3.

У зв'язку з тим, що ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2013р. №2а-423/10/0408 надано роз'яснення, що дія рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010 року № 3884 "Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" може бути припинена тільки на бюджетний період 2014 року, то в 2014 році по м. Кривий Ріг нормативна грошова оцінка земельної ділянки не діє.

Відповідно п.286.2 ст.286 ПК України ТОВ "Кривбаспромбуд" надано в електронному вигляді до Криворізької південної ОДПІ податкову декларацію з орендної плати за землю від 19.03.2014р. № 9014394748 та самостійно обчислено суму орендної плати за землю на 2014 рік згідно рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010 року № 3884 "Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель міста Кривого Рогу", дія якого припинена з 01.01.2014 року.

Платнику було направлено на юридичну адресу лист (підтвердження інформації комп'ютерніих баз даних АІС "Податковий Блок" додається) від 06.06.2014 № 11095/10/153 "Про надання пояснень щодо поданої звітності по платі за землю на 2014 рік без врахування рішення КМР № 2088", але 22.07.2014 р. лист повернуто у зв'язку з закінченням терміну зберігання.

За порушення норм діючого законодавства по орендній платі за землю за період січень-липень 2014 року, а саме в частині незастосування норм рішення Криворізької міської ради №2088 від 26.06.2013 "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу" по ТОВ "Кривбаспромбуд" складено акт перевірки від 10.09.2014р. № 161/1503/30734089 та відповідно податкове повідомлення-рішення № 0003101503 від 31.10.2014 року, яким позивачу донараховано основного платежу 790,6 т.грн. та штрафну санкцію у розмірі 197,8 т.грн.

Просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову - про відмову в задоволенні позову.

Представники сторін по справі, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та знайшло своє підтвердження під час розгляду апеляційної скарги, що між Криворізькою міською радою та позивачем укладений договір оренди земельної ділянки від 22.02.2012р. (державна реєстрація 29.02.2012 р. №121100004001035), за яким позивач отримав в строкове платне користування земельну ділянку житлової та громадської забудови по вул. Нікопольське шосе, 1-Г у Дзержинському районі м. Кривого Рогу для реконструкції авторинку "Термінал" під торговельний комплекс, загальною площею 2,3533 га (а.с.37-40). Факт отримання позивачем означеної земельної ділянки підтверджується актом приймання-передачі земельної ділянки (а.с41-42). Договір укладено на 2 роки.

Рішенням Криворізької міської ради від 29.01.2014 року №2467 "Про поновлення договорів оренди земельних ділянок та внесення змін до раніше укладених договорів оренди" Договір оренди земельної ділянки від 22.02.2012р. продовжено на два роки - до 29.02.2016 року. Пунктом 4 цього рішення визначено розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками в трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України (а.с.52-55).

На підставі ухваленого рішення управлінням земельних ресурсів виконавчого комітету Криворізької міської ради підготовлено проект додаткової угоди про продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки від 22.02.2012р. та розрахунок розміру орендної плати за землю на 2014 рік, які були отримані представником ТОВ "Кривбаспромбуд" 11.03.2014р. у Центрі надання адміністративних послуг "Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу" (а.с.57 зворот).

Відповідно до розрахунку розміру орендної плати за землю до договору оренди земельної ділянки від 22.02.2012р. розмір орендної плати становить трикратний розмір земельного податку - 1 493 168,90 грн. (а.с.58).

Позивачем відповідачу була подана в електронному вигляді податкова декларація з орендної плати за землю від 19.03.2014р. № 9014394748, за якою позивачем самостійно обчислено суму орендної плати за землю на 2014 рік в сумі 137 816,31грн. (1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки*3) на підставі довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, підготовленої на відповідно до рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010р. №3884 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" (а.с.43-46).

Оскільки позивачем було подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) від 19.03.2014р. №9014394748 на 2014 рік без врахування діючого рішення Криворізької міської ради від 26.06.2013р. №2088, відповідач, відповідно до ст.73 ПК України, надіслав позивачу запит від 06.06.2014 року №11096/10/153, в якому просив надати пояснення (підтверджуючі документи) щодо подання податкової декларації з плати за землю на 2014 рік (а.с.59).

Зазначений запит направлявся позивачу рекомендованим листом з повідомленням на юридичну адресу позивача. Конверт із запитом повернувся на адресу відповідача у зв'язку із закінченням терміну зберігання (а.с.59 зворот).

10 вересня 2014р. на підставі пп.19-1.1.1 п. 19-1.1 ст.19-1, пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 та п.75.1 ст.75 ПК України, в порядку ст.76 ПК України відповідачем проведено камеральну перевірку податкової звітності по платі за землю ТОВ "Кривбаспромбуд" за період січень-липень 2014 року згідно податкової декларації з плати за землю за 2014 рік від 19.03.2014р. №9014394748.

За результатом перевірки складено акт камеральної перевірки податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) на 2014 рік від 10.09.2014р. №161/1503/30734089. Відповідно до акту перевіркою було встановлено порушення позивачем п.286.2. ст.286, п.288.4 ст.288, п.275.1 ст.275 ПК України, в результаті чого встановлено заниження орендної плати за земельну ділянку за період січень - липень 2014 року на загальну суму 790 622,35 грн. (а.с.60-61).

Зазначений висновок відповідач мотивує наступним чином.

Річний розмір орендної плати за землю в декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за 2014 рік від 19.03.2014 №9014394748 платником вказано у сумі 137 816,31 грн. (за січень - липень 2014 р. - 80392,83 грн.).

При обчисленні річної плати за землю платником використана нормативна грошова оцінка згідно рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010р. №3884 "Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" та при обрахуванні річної плати на 2014р. платником не врахована ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2013р. №2а-423/10/0408, де надано роз'яснення, що дія рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010 року № 3884 "Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" може бути припинена тільки на бюджетний період 2014 року. Зміст цього судового рішення слід розуміти так, що в 2013 році підлягає застосуванню рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010 року №3884, з 01.01.2014 року воно втрачає чинність. Отже, рішенням Криворізької міської ради від 26.06.2013 року №2088 було унормовано застосування з метою оподаткування ставок податку за землю, визначених п.275.1 ст.275 ПК України, які введені в дію 01.01.2014 року.

Відповідно до п.20 рішення Криворізької міської ради №2088 від 26.06.2013 земельна ділянка (цільове призначення - для реконструкції авторинку "Термінал" під торговельний комплекс у Дзержинському районі) підпадає під коефіцієнт диференціації -3"

Платником в податковій декларації з плати за землю не застосовані ставки податку та коефіцієнт диференціації, що призвело до заниження податкових зобов'язань за період січень - липень 2014 року на загальну суму 790 622,35 грн.

На підставі акту камеральної перевірки від 10.09.2014р. №161/1503/30734089 відповідачем 31.10.2014р. прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003101503, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб на 790 622,25 грн. за основним платежем та на 197 825,59 за штрафними (фінансовими) санкціями.

Суд першої інстанції дійшов до висновку про неправомірність оскарженого позивачем по податкового повідомлення-рішення № 0003101503 від 31.10.2014р. на підставі того, що:

- земельний податок і орендна плата за своєю природою є різними видами платежів, які мають різний порядок обчислення та нарахування, тому безпідставним є застосування відповідачем при розрахунку спірної суми грошового зобов'язання з орендної плати рішення Криворізької міської ради від 26.06.2013р. №2088 "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу" в частині коефіцієнту диференціації у розмірі 3;

- доводи та позиція контролюючого органу щодо розміру заниженої позивачем суми орендної плати з юридичних осіб не ґрунтуються на вимогах ПК України.

Колегія суддів приходить до висновку про відсутність обґрунтованих підстав для задоволення позовних вимог позивача, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, в обґрунтування неправомірності оскарженого податкового повідомлення-рішення позивач посилається на те, що рішення Криворізької міської ради №2088 від 26.06.2013 р. визначає розміри коефіцієнтів диференціації ставок земельного податку, які не повинні стосуватися орендної плати. На думку позивача, при розрахунку орендної плати повинна використовуватись лише грошова оцінка.

Позивач зазначає, що сторони не дійшли згоди щодо порядку обчислення орендної плати відповідно до проекту додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 22.02.2012р., а орендар не звернувся Господарського суду з позовом про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, тому продовжує діяти існуюча редакція договору від 22.02.2012р., а тому ні Криворізька міська рада, ні відповідач не мають права виходити за межі діючого договору оренди земельної ділянки та застосовувати інші не передбачені договором механізми обчислення орендної плати.

Також, на думку позивача, при винесенні оскаржуваного повідомлення-рішення, відповідач неправильно застосовував п.п.288.5.1. п.288.5 ст.288 ПК України щодо мінімального трикратного розміру земельного податку, неправомірно визначивши його дію на весь 2014 рік, що було змінено п.27 Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" №1166-VII від 27.03.2014р. із визначенням з 01.04.2014р. мінімальної орендної плати у розмірі не менше 3% нормативної грошові оцінки землі замість вказаного трикратного розміру земельного податку.

Відповідно до п.7 договору оренди земельної ділянки від 22.02.2012р. річна орендна плата вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря у трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, на підставі витягу з технічної документації (або довідки) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виконаною управлінням Держкомзему у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; орендна плата вноситься щомісячно протягом 30-ти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. За неповний календарний місяць орендна плата сплачується за дні фактичного користування земельною ділянкою.

Орендар самостійною обчислює суму орендної плати щороку станом на 1 січня і до 20 лютого поточного року подає відповідному органу державної податкової служби податковою декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (п.14). Відповідно до п.21 Договору неповернення земельної ділянки не звільняє орендаря від сплати орендної плати за фактичне користування земельною ділянкою. Плата за фактичне користування "земельною ділянкою вноситься у розмірах, визначених розділом "Орендна плата" цього Договору. Нарахування орендної плати припиняється з дати оформлення акта приймання-передачі (повернення) земельної ділянки.

Нормативно-грошову оцінку земельних ділянок м. Кривого Рогу, в тому числі земельної ділянки за договором оренди від 22.02.2012р. №121100004001035 на 2014р. не було проведеною.

Таким чином колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що нарахування позивачем плати за землю в податковій декларації з плати за землю орендної плати на 2014р. на підставі довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, підготовленої на підставі рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010р. №3884, яке не було чинним у 2014 році відповідно до ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2013р. №2а-423/10/0408, є безпідставним.

З 1 січня 2011 року набрав чинності, який, відповідно до п. 1.1 ст. 1 ПК України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

За змістом п.п.9.1.10 п.9.1 ст.9 ПК України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, яка в силу вимог п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14 цього ж Кодексу і справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до п.269.1 ст.269 ПК України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Останні ж, як визначає зміст п.п.14.1.73 п.14.1 ст.14 цього Кодексу, це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності. Отже, ПК України визначив обов'язок й орендаря сплачувати земельний податок у формі орендної плати.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.п.14.1.136. п.14.1 ст.14 ПК України). Подібне визначення міститься й у ст. 21 Закону України "Про оренду землі".

Справляння плати за землю, в тому числі й орендної плати, здійснюється відповідно до положень розділу ХIII ПК України.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст. 288 ПК України).

Підпунктом 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПК України встановлено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХIII ПК України; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати, зокрема, для інших земельних ділянок, наданих в оренду, 12% нормативної грошової оцінки (п.п.288.5.2 п.288.5 ст. 288 ПК України).

Тобто, законодавець визначив нижню граничну межу річної суми платежу по орендній платі за земельні ділянки, незалежно від того, чи співпадає її розмір із визначеним у договорі.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Отже, з набранням чинності ПК України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати. Зазначена правова позиція також викладена в постанові Верховного Суду України від 2 грудня 2014 року №21-274а14.

Відповідно до пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПК України мінімальний розмір орендної плати для земель державної комунальної власності інших категорій земель крім земель сільськогосподарського призначення - це трикратний розмір земельного податку.

Отже, визначення розміру орендної плати позивача підлягають застосуванню також і положення ПК України, на підставі яких розраховується розмір податку за землю.

Посилання позивача на подальші зміни до ПК України в частині мінімального розміру орендної плати колегія суддів не приймає до уваги, оскільки відповідно до п. 286.2. ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до п.275.1 ст.275 ПК України, в редакції Закону України № 5503-VI від 20.11.2012р., ставка податку за 1 кв. метр у населених пунктах з чисельністю населення від 500 до 1000 тис. осіб становить 2,82 грн., а коефіцієнт, що застосовується у містах у містах обласного значення - 2,50.

Ставки податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із ставок податку, встановлених пунктом 275.1 цієї статті, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не більше трикратного розміру цих ставок податку, з урахуванням коефіцієнтів, установлених пунктом 275.2 цієї статті. Рішення рад щодо затвердження ставок податку за земельні ділянки набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 цього Кодексу (п.275.3. ст. 275 ПК України).

Відповідно до рішення від 26.06.2013 року №2088 Криворізькою міською радою з 01.01.2014 року затверджено та введено в дію ставки податку за земельні ділянки на території міста, визначені відповідно до вимог п.275.1. ст.275 ПК України як для міста обласного значення з чисельністю осіб від 500 до 100 тис. осіб; розміри коефіцієнтів диференціації ставки земельного податку за ко ристування земельними ділянками певного функціонального використання та місцезнаходження в межах міста. Коефіцієнт диференціації 3 встановлено, зокрема, для земельних ділянок, які використовуються для розміщення автомобільних ринків, міні-ринків (у тому числі оптових) з продажу промислової або продовольчої груп товарів; для розміщення торгівельно-зупиночних комплексів, кіосків та павільйонів для здійснення підприємницької діяльності.

Відповідно до розрахунку (а.с.58), який було отримано представником позивача 11.03.2014 р. (а.с.57 зворот), та рішення Криворізької міської ради від 29.01.2014 року №2467 (а.с.52-55) розмір орендної плати позивачу виначено у трикратному розмірі земельного податку, тобто 1 493 168,90 грн. за 2014 рік. Розмір земельного податку було розраховано виходячи з того, що площа земельної ділянки, що орендується позивачем складає 23533 кв.м., ставка податку становить 2,82 грн. за м.кв., 2,50 - коефіцієнт, що застосовується у містах обласного значення, 3 - коефіцієнт диференціації відповідно до рішення Криворізької міської ради від 26.06.2013 року №2088.

Річний розмір орендної плати за землю в податковій декларації з плати за землю за 2014 рік від 19.03.2014 №9014394748 позивачем вказано у сумі 137 816,31 грн. (за січень - липень 2014р.- 80392,83 грн.).

З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з висновком відповідача про заниження позивачем в податковій декларації з плати за землю за 2014 рік від 19.03.2014 р. №9014394748 орендної плати за землю за період січень - липень 2014 року на 790 622,35 грн.

З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0003101503 від 31.10.2014р. було прийнято відповідачем на підставі, у межах повноважень та в порядку, встановленим податковим законодавством, позивач не довів суду протиправність цього рішення, тому у суду відсутні правові підстави для задоволення позову.

За таких обставин, колегія суддів доходить висновку, що суд першої інстанції порушив норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи; висновки суду не відповідають цим обставинам, що є підставою для скасування постанови суду з ухваленням нового рішення відповідно до ст. 202 КАС України.

Відповідно до ч.2 ст.88 КАС України якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно ч.1 ст.9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції або Верховний Суд України, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат (ч.3 ст.94 КАС України).

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2015 року задоволено частково клопотання відповідача та відстрочено йому сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду від 10.11.2015 року до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до матеріалів справи, на час розгляду апеляційної скарги відповідачем не було сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду від 10.11.2015 року.

Оскільки колегія суддів прийшла до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача та скасування постанови суду першої інстанції, тому відстрочений судовий збір стягненню з відповідача не підлягає.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 202 Кодексу адміністративного судочинства, апеляційний суд,-

постановив:

Апеляційну скаргу Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області задовольнити.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду 10 листопада 2015 року у справі № 804/12888/15 скасувати.

В позові відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України упродовж двадцяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя: О.М. Панченко

Суддя: Ю.В. Дурасова

Суддя: Д.В. Чепурнов