Постанова № 56161459, 27.03.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2012
Номер справи
2а/0470/2420/12
Номер документу
56161459
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/2420/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Нікопольського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Нікопольське автотранспортне підприємство» про стягнення штрафів, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Нікопольського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Нікопольське автотранспортне підприємство» з вимогою:

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Нікопольське автотранспортне підприємство» (53207, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. К.Лібкнехта, 165, код ЄДРПОУ 03113443) на користь держави (на рахунок територіального управління Державного казначейства за місцезнаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та Інші санкції», символ 106) штрафи згідно постанов уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 424-ДН від 07.12.2010 року в сумі 17000 грн., №425-ДН від 07.12.2010 року в сумі 17000 грн., № 426-ДН від 07.12.2010 року в сумі 17000грн., а всього 51000 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, за результатами проведеної перевірки 24.11.2010 р. та 24.11.2011 р. уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ВАТ «Нікопольське АТП» складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до яких ВАТ «Нікопольське АТП» не розкрито річну інформацію за 2009 рік, а саме: вказана інформація не розміщена в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, вказана інформація не опублікована в одному з офіційних друкованих видань Верховної ОСОБА_1 України, Кабінету міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, вказана інформація не подана товариством до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (Дніпропетровського територіального управління) що порушенням вимог ч. 1 та ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок». Відповідно до ст. 11 України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» постановами уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку накладені штрафи на загальну суму 51000 грн.

На адресу відповідача судом було направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі , адміністративний позов та інформацію про права та обовязки осіб, які беруть участь у справі. В матеріалах справи є поштове повідомлення про вручення поштового повідомлення відповідачу від 01.03.2012 року.

Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

У строк встановлений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позиву або заяви про визнання позову до суду відповідач не надав.

Згідно пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, вивчивши наявні в справі докази та оцінивши їх у сукупності вважає необхідним задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України. Із посиланням на статтю 121 Конституції України зазначав, що на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції.

Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Ст. 6 зазначеного Закону закріплено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним ОСОБА_1 України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи, на який Законом покладено обов'язок здійснення відповідних функцій у сфері ринку цінних паперів та основними завданнями якого є:

1) формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів;

2) координація діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних;

3) здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, додержання законодавства у цій сфері;

4) захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень;

5)сприяння розвитку ринку цінних паперів;

6) узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Як вбачається з матеріалів справи, Дніпропетровським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів проведено перевірку дотримання вимог законодавства в сфері обігу цінних паперів Відкритим акціонерним товариством «Нікопольське автотранспортне підприємство» (ВАТ «Нікопольське АТП»).

За результатами проведеної перевірки 24.11.2010 року Уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ВАТ «Нікопольське АТП» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 311 -ДН, відповідно до якого ВАТ «Нікопольське АТП» не розкрито регулярну річну інформацію за 2009 рік, а саме: вказана інформація не розміщена в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, що є порушенням вимог ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Так, відповідно до ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» передбачено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної ОСОБА_1 України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Пунктом 1 глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 передбачено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та поданні до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки : розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступним за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступним за звітним.

При цьому, згідно з постановою про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів від 26.11.2009 року № 300-ДН до ВАТ «Нікопольське АТП» застосовано санкцію за не розкриття регулярної річної інформації за 2008 рік, а саме за нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у встановлений законодавством строк. Тобто, ВАТ «Нікопольське АТП» протягом року повторно не розміщено інформацію у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії цінних паперів та фондового ринку у встановлений законодавством строк. Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів за нерозміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, передбачена п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання рину цінних паперів в Україні».

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» постановою уповноваженої особи Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 424-ДН від 07.12.2010 року за вказане правопорушення на відповідача накладено штраф у розмірі 17 000 грн., який до цього часу відповідачем не сплачений.

Також, 24.11.2011 року Уповноваженою особою Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ВАТ «Нікопольське АТП» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 312-ДН, відповідно до якого ВАТ «Нікопольське АТП» не розкрито регулярну річну інформацію за 2009 рік, зокрема, вказана інформація не опублікована в одному з офіційних друкованих видань Верховної ОСОБА_1 України, Кабінету міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що є порушенням вимог ч. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».

При цьому, згідно з постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 26.11.2009 року № 302-ДН до ВАТ «Нікопольське АТП» застосовано санкцію за не розкриття регулярної річної інформації за 2008 рік, а саме за не опублікування вказаної інформації в одному з офіційних друкованих видань Верховної ОСОБА_1 України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у встановлений законодавством строк. Тобто, ВАТ «Нікопольське АТП» протягом року повторно не опубліковано інформацію в одному з офіційних друкованих видань Верховної ОСОБА_1 України, Кабінету міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у встановлений законодавством строк.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів за не опублікування інформації передбачена п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання рину цінних паперів в Україні».

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» постановою уповноваженої особи Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 425-ДН від 07.12.2010 року за вказане правопорушення на відповідача накладено штраф у розмірі 17 000 грн., який підлягав сплаті до Державного бюджету України, однак, до цього часу штраф в добровільному порядку відповідачем не сплачено.

Крім цього, 24.11.2010 Уповноваженою особою Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ВАТ «Нікопольське АТП» складено акт про правопорушення на рину цінних паперів № 313-ДН, відповідно до якого ВАТ «Нікопольське АТП» не розкрито регулярну річну інформацію за 2009 рік, а саме вказана інформація не подана товариством до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (Дніпропетровського територіального управління), що є порушенням ч. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Зокрема, згідно ч. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Відповідно до п. 1, 5 глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. При поданні річної інформації до Комісії емітенти, які не є професійними учасниками фондового ринку, банками, страховиками, інститутами спільного інвестування, та емітенти іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій, сертифікатів ФОН, емітенти облігацій місцевих позик, подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням.

При цьому, згідно з постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 26.11.2009 року № 301-ДН до ВАТ «Нікопольське АТП» застосовано санкцію за не розкриття регулярної річної інформації, а саме за неподання вказаної інформації до Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Тобто, ВАТ «Нікопольське АТП» протягом року повторно не подано інформацію до Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» постановою уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 426-ДН від 07.12.2010 року за вказане правопорушення на відповідача накладено штраф у розмірі 17 000 грн., який підлягав сплаті до Державного бюджету України, однак, до цього часу даний штраф відповідачем не сплачено.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку та перераховуються у доход держави в повному розмірі.

Судом встановлено, що ВАТ «Нікопольське АТП» штрафи за постановами про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 424-ДН від 07.12.2010 року, № 425-ДН від 07.12.2010 року, № 426-ДН від 07.12.2010 року не сплачені, що є підставою для їх стягнення в судовому порядку.

Відповідно до ст.ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Згідно з ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.

Відповідно до п. 4 ч. І ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Згідно ч.1 ст. 256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. , 9, 11, 70-71, 86, 160-163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Нікопольського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Нікопольське автотранспортне підприємство» про стягнення штрафів - задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Нікопольське автотранспортне підприємство» (53207, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. К.Лібкнехта, 165, код ЄДРПОУ 03113443) на користь держави (на рахунок територіального управління Державного казначейства за місцезнаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та Інші санкції», символ 106) штрафи згідно постанов уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 424-ДН від 07.12.2010 року в сумі 17000 грн., №425-ДН від 07.12.2010 року в сумі 17000 грн., № 426-ДН від 07.12.2010 року в сумі 17000грн., а всього 51000 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до п.8 ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_2