Ухвала суду № 56156360, 25.02.2016, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
25.02.2016
Номер справи
19/906/68/13-г
Номер документу
56156360
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "25" лютого 2016 р. Справа № 19/906/68/13-г

За заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Нафтогаз" (м.Київ)

До боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал" (смт.Черняхів Житомирська область)

про визнання банкрутом

Суддя Костриця О.О.

В засіданні суду прийняли участь:

від кредиторів: ОСОБА_2 - представник ТОВ "Бестом", дов. від 07.10.2014, ОСОБА_2 - представник ТОВ "Компанія"Нафто-Зеларт", дов. від 17.10.2014, ОСОБА_2 - представник ТОВ "Фактор Коммерс", дов. від 01.02.2015, ОСОБА_3. - представник ТОВ "Фактор Нафтогаз", дов. №402/12 від 30.12.2015, ОСОБА_4 - представник ТОВ "Фактор Нафтогаз", дов. №136/06 від 05.06.2015; ОСОБА_5 - представник ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України", дов. №010-01/5351 від 06.08.2013р.

від боржника: ОСОБА_6- ліквідатор

присутній в засіданні суду: гр. ОСОБА_7

В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал".

15.02.2016 до господарського суду від Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області надійшла заява №5187/23-10 від 09.02.2016 про заміну кредитора по справі Вінницьку ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області на її правонаступника Вінницьку ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області.

Розглянувши вищезазначену заяву, суду прийшов до висновку прийняти та призначити її до розгляду в засіданні суду.

15.02.2016 на адресу суду від Рівненського апеляційного господарського суду надійшов супровідний лист про направлення повернутої постанови суду від 11.11.2015 для долучення її до матеріалів справи.

22.02.2016 до господарського суду від Коростенської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника податкової.

Учасники провадження у справі про банкрутство в засіданні суду не надали заперечень відносно вищезазначеного клопотання податкової.

Суд прийшов до висновку, що неявка представника податкова інспекції не перешкоджає розгляду справи.

25.02.2016р. на адресу суду від ДПІ у м.Черкасах Головного управління ДФС ГУ ДФС у Черкаській області надійшло клопотання, яке є фактично письмовими поясненнями по справі, з доданими до них документами.

25.02.2016р. до суду від ліквідатора боржника надійшли доповнення до заперечень на скаргу АТ "Укрексімбанк" на дії ліквідатора.

25.02.2016 до суду від ліквідатора боржника ОСОБА_6 надійшли письмові пояснення по справі та поточний звіт про хід виконання ліквідаційної процедури, станом на 24.02.2016, з доданими до нього документами.

Відповідно до ст.12 Господарського процесуального кодексу України, ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарські суди розглядають справи про банкрутство за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.

Як встановлено статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів) та боржник (банкрут).

Цією статтею також визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

На підставі положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у справі про банкрутство спір не вирішується по суті, а лише встановлюються грошові вимоги кредиторів на підставі поданих документів.

Незважаючи на визнання боржником грошових вимог кредитора, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.

Отже, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких активів Кабінету Міністрів України" від 06.08.2014 р. №311, Державну податкову інспекцію м.Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області реорганізовано у Державну податкову інспекцію м.Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області.

Відповідно до наказу ДФС України №788 від 13.10.2015 "Про внесення змін до положень про територіальні органи ДФС у Черкаській області", затверджено, зокрема, зміни до Положення про ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області, затвердженого наказом ДФС від 21.08.2014 №69, зареєстрованого 18.11.2014, які є його невід'ємно частиною.

Згідно змін до положення про ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області, затверджених наказом ДФС від 13.10.2015 №788, ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області є правонаступником усіх прав та обов'язків ДПІ у м.Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області.

В засіданні суду розглядалась заява Державної податкової інспекції у м.Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області від 26.08.2015 №25778/23-01/10-009 про визнання кредиторських вимог до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал" на суму 78673,71 грн.

Як зазначалося вище, 25.02.2016р. на адресу суду від ДПІ у м.Черкасах Головного управління ДФС ГУ ДФС у Черкаській області надійшло клопотання, яке є фактично письмовими поясненнями по справі, в яких повідомляється, що ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області є правонаступником усіх прав та обов'язків ДПІ у м.Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області, що підтверджується надісланими документами.

Представник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області в засідання суду не з'явився.

Ліквідатор боржника в засіданні суду визнав грошові вимоги ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області в розмірі 78 673,71 грн., з підстав викладених у відзиві на заяву.

Учасники судового процесу в засіданні суду не надали заперечень відносно заяви податкової інспекції.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши ліквідатора боржника, суд уважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Судом установлено, що боржник відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків.

Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п. 14.1.39. Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню (пункт 56.11 статті 56 Податкового кодексу України).

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України унормовано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається із розрахунку грошових вимог ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області заборгованість боржника перед податковою становить 78673,71грн. заборгованості перед бюджетом з орендної плати, за 9 місяців 2012 року.

Свої кредиторські вимоги кредитор обгрунтовує посиланням на податкову декларацію з плати за землю від 05.02.2012, за 9 місяців 2012 року (а.с.88-89 том 31).

Перевіривши здійснений кредитором розрахунок податкової заборгованості, судом встановлено, що згідно вищезазначеного документу підтверджено заборгованість боржника перед кредитором на загальну суму 78673,71 грн. заборгованості перед бюджетом з орендної плати, за 9 місяців 2012 року.

Слід зазначити, що пунктом 8 частини першої ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Як вбачається з матеріалів справи, повідомлення про визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал" (смт.Черняхів Житомирська область) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було опубліковано на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 18.07.2014.

Отже, з огляду на зазначене та згідно ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції від 22.12.2011р.) двохмісячний строк для подання заяв з грошовими вимогами кредиторів до боржника сплинув 18.09.2014. (включно).

Заява кредитора була направлена на адресу суду 26.08.2015р., про що свідчить відмітка поштового відділення (а.с 10 том 3), тобто поза межами двох місячного строку встановленого ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

За таких обставин, суд уважає, за необхідне задовольнити вимоги ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області на суму 78673,71 грн. податкової заборгованості, які включити до шостої черги реєстру вимог кредиторів боржника.

Відповідно до п.4.11 Постанови Пленуму Вищого господарського суду "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2013р. №7, розподіл сум судового збору (так само як й інших судових витрат) у непозовному провадженні, зокрема, як-от у справах про банкрутство, здійснюється оскільки інше не передбачено законом, за загальними правилами ст.49 ГПК.

У зв'язку із звільненням кредитора - ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області від сплати судового збору за подачу заяви до господарського суду, підлягає сплаті боржником 1218,00 грн. в дохід Державного бюджету України, які включити до першої черги реєстру вимог кредиторів боржника.

В засіданні суду розглядалась заява Криворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області №4645/9/10-014 від 03.09.2015р. про заміну кредитора по справі Криворізької північної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області на її правонаступника Криворізьку північну ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Представник Криворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області в засідання суду не з'явився, вимоги ухвали суду від 21.01.2016 повторно не виконав.

Ліквідатор боржника в засіданні суду не надав заперечень щодо заміни кредитора по справі Криворізької північної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області на її правонаступника Криворізьку північну ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, з підстав викладених у відзиві на заяву.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши ліквідатора боржника, суд прийшов до висновку відкласти заяву Криворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про заміну кредитора та повторно надати можливість податковій інспекції виконати вимоги суду щодо надання витребуваних судом документів.

В засіданні суду розглядалась заява Новоград-Волинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області №3541/10 від 19.10.2015 про заміну кредитора по справі Новоград-Волинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області на її правонаступника Новоград-Волинську ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області.

Представник Новоград-Волинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області в засідання суду не з'явився, вимоги ухвали суду від 21.01.2016 повторно не виконав.

Ліквідатор боржника ОСОБА_6 в засіданні суду не заперечив проти заяви Новоград-Волинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області №3541/10 від 19.10.2015р. про заміну кредитора по справі, з підстав викладених у відзиві.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши ліквідатора боржника, суд прийшов до висновку відкласти розгляд заяви Новоград-Волинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області про заміну кредитора та повторно надати можливість податковій інспекції виконати вимоги суду щодо надання витребуваних судом документів.

В засіданні суду розглядається клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_6 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015 про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.

Ліквідатор боржника в засіданні суду повідомив, що внаслідок його звернення до органів, якими були накладені обтяження на майно боржника, останніми частково скасовано обмеження, разом з тим, станом на день розгляду справи надати підтверджуючі документи не має можливості.

Ухвалою суду від 21.01.2016, було, зокрема, зобов'язано Державну виконавчу службу України, ОВС СУ ГУСВС України в м.Києві, Вінницьку ОДПІ, Коростенську ОДПІ, ДПІ у м.Лисичанську, ДПІ у м.Черкасах, ПАТ "БМ Банк", ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві надати письмовий відзив на клопотання ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" ОСОБА_6 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015р. про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.

Станом на день розгляду справи, вищезазначені установи, не повідомили суд про результати розгляду клопотання ліквідатора, вимоги ухвали суду від 21.01.2016 не виконали.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового процесу, суд прийшов до висновку відкласти розгляд клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_6 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015 про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень, з метою надати можливість ліквідатору та зазначеним установам виконати вимоги суду щодо надання витребуваних судом документів.

В засіданні суду розглядається клопотання ТОВ "Фактор Енергогруп" (переможець торгів з реалізації майна) про зняття обтяжень з майна, яке було реалізовано і належало ТОВ "Фактор Капітал".

Представник ТОВ "Фактор Енергогруп" в засідання суду не з'явився.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового процесу, суд прийшов до висновку відкласти розгляд клопотання ТОВ "Фактор Енергогруп" (переможець торгів з реалізації майна) про зняття обтяжень з майна, яке було реалізовано і належало ТОВ "Фактор Капітал", з метою витребування додаткових доказів.

В засіданні суду розглядалась скарга ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" №176-04/701 від 21.12.2015 на дії ліквідатора ТОВ "Фактор капітал" ОСОБА_6.

Представник ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в засіданні суду скаргу на дії ліквідатора підтримав у повному обсязі.

18.01.2016 на адресу суду від ліквідатора боржника ОСОБА_6 надійшли письмові заперечення на скаргу АТ "Укрексімбанк" на дії ліквідатора.

21.01.2016 на адресу суду від ліквідатора боржника ОСОБА_6 надійшли доповнення до заперечень на скаргу АТ "Укрексімбанк" на дії ліквідатора.

25.02.2016 до суду від ліквідатора боржника надійшли доповнення до заперечень на скаргу АТ "Укрексімбанк" на дії ліквідатора.

Ліквідатор боржника в засіданні суду заперечив щодо скарги ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України", з підстав викладених у запереченнях, з урахуванням доповнень.

Представники ТОВ "Фактор Нафтогаз" та ПАТ "ВТБ Банк" в засіданні суду заперечили щодо скарги АТ "Укрексімбанк" на дії ліквідатора.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового процесу, суд уважає зазначити наступне.

Відповідно до п.4 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

В обгрунтування поданої скарги, ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України", зазначив, що банку стало відомо, що на веб-сайті Вищого господарського суду України 30.11.2015 року було оприлюднено інформаційне повідомлення (оголошення) про проведення аукціону з продажу майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал", а саме:

- нерухомого майна - комплекс міні АЗС (предмет іпотеки за іпотечним договором № 151307Z191 від 21.12.2007), а також всі приналежності, складові частини, внутрішні системи, поліпшення, що існують на час укладання Іпотечного договору № 151307Z191 від 21.12.2007 та можуть виникнути в майбутньому щодо вказаного комплексу АЗС, а саме: нежитлова будівля міні АЗС, за літерою "А" загальною площею 61, 8 кв.м. та навіс, за літерою "Б", загальною площею 197, 6 кв. м., який знаходиться за адресою: Житомирська область, місто Коростень, вул. Красіна, 9;

- рухомого майна - обладнання та устаткування (предмет застави за договором застави № 151307Z194 від 24.12.2007), а саме, що входить до складу автозаправного комплексу, що знаходиться за адресою: Житомирська область, місто Коростень, вул. Красіна,9;

- нерухомого майна - нежиле приміщення автозаправної станції з комплексним обслуговуванням (предмет іпотеки за іпотечним договором № 151307Z193 від 24.12.2007), загальною площею 451,9 кв.м., яке знаходиться за адресою: Житомирська область. Овруцький район, місто Овруч, вул. Радянська, буд. 130;

- нерухомого майна (предмет іпотеки за Іпотечним договором № 151307Z36 від 05.03.2007) до складу якого входить:

а) будівля автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНКС-75, що знаходиться за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Первомайська, 43, загальною площею 93,60 кв.м.;

б) будівля автомобільної газонаповнювальної компресорної станції (літера "В"), що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, буд. 10-В (десять літера "В"), загальною площею 31,4 кв.м.

- рухомого майна - обладнання АГНКС-75 автозаправних станцій (предмет застави за Договором застави № 151307Z39 від 05.03.2007), що знаходиться за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Первомайська, 43 та м. Житомир, вул. Малинська, буд. 10-В.

ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" повідомляє, що вищезазначене оголошення містить неправдиву інформацію, а саме, на фотознімках зображено будівлю автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНКС-75 та обладнання, які зазнали руйнувань та пошкоджень. Тоді як, станом на 20.09.2015 року будівлю автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНКС-75 та обладнання було відремонтовано, відновлено та введено в експлуатацію, про що свідчать фотографічні зображення виконані представниками AT "Укрексімбанк" у вересні 2015 року.

З огляду на викладене, AT "Укрексімбанк" вважає, що публікація в оголошені фотографічних зображень будівлі автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНКС-75 та обладнання, що знаходиться за адресою: Луганська область, м.Лисичанськ, вул. Первомайська, 43 у зруйнованому та пошкодженому стані, є не що інше як надання ліквідатором недостовірної інформації, що спричинює штучне заниження вартості майна боржника та вводить в оману майбутніх потенційних покупців майна боржника.

Крім того, ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" зазначає, що на виконання вимог Закону про банкрутство та рішення комітету кредиторів від 18.11.2015р. протокол № 3 ліквідатор боржника звернувся до AT "Укрексімбанк" з листом від 03.08.2015 № 19/906/68/13-г/29 щодо надання згоди на продаж майна ТОВ "Фактор Капітал". У зв'язку з невідповідністю звіту про оцінку майна боржника предмету іпотеки/застави, здійсненої незалежним оцінювачем, вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і має значні недоліки, що можуть вплинули на достовірність оцінки, AT "Укрексімбанк" станом на 30.11.2015р. згоди на реалізацію майна не надавав.

Також, скаржник зазначає, що ліквідатором боржника не було враховано, що комітетом кредиторів боржника 18.11.2014р. протокол № 3 було прийнято рішення згідно з яким, в разі якщо перший аукціон з продажу майна боржника не відбудеться за початковою вартістю, яка дорівнює сукупності визнаних Господарським судом Житомирської області у справі № 19/906/68/13-г про банкрутство боржника вимог кредиторів:

- уповноважити ліквідатора на проведення оцінки майна боржника незалежним суб'єктом оціночної діяльності;

- погодити оціночну вартість майна боржника з комітетом кредиторів та окремо з кожним забезпеченим кредитором (відносно майна, що є предметом забезпечення).

Вивчивши матеріали справи та надані сторонами письмові докази, суд прийшов до висновку відмовити в задоволенні скарги ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" №176-04/701 від 21.12.2015 на дії ліквідатора ТОВ "Фактор капітал" ОСОБА_6, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що на виконання вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", організатором аукціону з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал" - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Універсальний торговий дім "Меркурій" на сайті Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України було опубліковано оголошення про проведення аукціону з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал" (автомобільні станції та обладнання, що перебувають в заставі AT "Укрексімбанк"), який призначено на 29 грудня 2015 року (номер публікації на сайті ВГСУ: 25616, дата публікації: 30.11.2015р. та на сайті Мінюсту 30.11.2015р.).

Відповідно до частини 9 статті 59 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в оголошенні вміщуються фотографічні зображення речей, що продаються.

Організатором аукціону вміщено фотографічні зображення автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНСК-75, що знаходиться за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Первомайська, 43, які були надані станом на 30 листопада 2015 року на яких видно пошкодження будівлі автомобільної станції.

Однак, в подальшому ліквідатором боржника були надані організатору аукціону нові фотографічні зображення автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНСК-75, що знаходиться за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Первомайська. 43, на яких відремонтовано та введено в експлуатацію будівлю автомобільної станції.

З огляду на зазначене, ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Універсальний торговий дім "Меркурій" 07 грудня 2015 року адміністратору автоматизованої системи - державному підприємству "Інформаційні судові системи" сайту Вищого господарського суду України було надіслано уточнене оголошення про проведення аукціону з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал", в частині розміщення нових фотографій автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНСК-75, що знаходиться за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ. вул. Первомайська, 43), однак адміністратором автоматизованої системи 07 грудня 2015 року було відхилено уточнене оголошення №25922 про проведення аукціону з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал" (а.с.114 том 35).

Слід також зазначити, що ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Універсальний торговий дім "Меркурій" 07 грудня 2015 року на сайті Міністерства юстиції України було опубліковано уточнене оголошення про проведення аукціону з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал", в частині розміщення нових фотографій автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНСК-75, що знаходиться за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ. вул. Первомайська, 43), номер публікації: 25922 від 07 грудня 2015 року, який призначено на 29 грудня 2015 року.

Таким чином, всі учасники аукціону мали змогу ознайомитись з новими фотографіями відремонтованої та введеної в експлуатацію автомобільної газонаповнювальної компресорної станції АГНСК-75, що знаходиться за адресою: Луганська області, м. Лисичанськ, вул. Первомайська. 43.

Слід також зазначити, що процедура проведення ліквідаційної процедури, в тому числі, реалізація заставного майна боржника, чітко визначена положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон). Так, ст. 42 Закону передбачає, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси.

Майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які воно забезпечує. Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.

В ухвалі господарського суду Житомирської області від 06.10.2015 судом було встановлено, що в матеріалах справи міститься лист ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" № 176-04/571 від 18.11.2014, яким останній надав згоду на продаж заставного майна банкрута, тому суд не вбачав підстав для надання згоди на продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 11.11.2015, ухвалу господарського суду Житомирської області від 06.10.2015р. у справі № 19/906/68/13-г було залишено без змін.

Суд уважає за необхідне звернути увагу на те, що положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання банкрутом" не містять обовязку ліквідатора отримувати додаткову згоду на продаж заставного майна банкрута у разі проведення повторних або других повторних торгів.

Окрім того, необхідно зазначити, що оскільки як вбачається із матеріалів справи, реалізувати заставне майно AT "Державний експортно-імпортний банк України", як цілісний майновий комплекс на аукціоні не вдалось, у зв'язку з відсутністю заявок на участь в аукціоні, ліквідатор банкрута уклав з Приватним підприємством "Експерт ВМ" договір про проведення експертної оцінки вартості майна ТОВ "Фактор Капітал".

За результатами виконання умов договору, ліквідатору боржника були надані експертні висновки про вартість майна ТОВ "Фактор Капітал", яке перебуває в заставі AT "Укрексімбанк", які були надіслані AT "Укрексімбанк" для погодження.

AT "Укрексімбанк" листом №176-04/4251 від 18.06.2015 було відмовлено ліквідатору банкрута в погодженні оціночної вартості майна ТОВ "Фактор Капітал" згідно з експертними висновками.

З урахуванням зауважень AT "Укрексімбанк", ліквідатором було укладено договір з ТОВ "Кредитне Брокерське Агентство" про проведення незалежної оцінки та отримано експертні висновки про вартість майна ТОВ "Фактор Капітал", яке перебуває в заставі AT "Укрексімбанк" (а.с.155-162), які повторно були направлені AT "Укрексімбанк".

Однак, AT "Укрексімбанк" листом №176-04/5481 від 12.08.2015 повторно відмовив ліквідатору банкрута в погодженні оціночної вартості майна ТОВ "Фактор Капітал" згідно з експертними висновками.

З метою встановлення об'єктивності ринкової вартості автозаправних станцій та обладнання, ліквідатором було укладено генеральний договір №01/17/11 від 20.11.2015р. про рецензування звітів незалежної оцінки майна ТОВ "Фактор капітал" на предмет відповідності звітів вимогам чинного законодавства України.

За результатами виконання умов договору, ліквідатору боржника були надані рецензії з висновками про те, що звіти про незалежну оцінку майна ТОВ "Фактор капітал" здійснені ТОВ "Кредитне Брокерське Агентство" цілком відповідають вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна.

При цьому, слід зазначити, що суб'єкт оціночної діяльності, який здійснював оцінку спірного майна акредитований ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України", про що не заперечив представник скаржника.

До того ж, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що чинне законодавство не містить положень щодо погодження ліквідатором з учасниками провадження у справі про банкрутство оціночної вартості майна боржника (у тому числі заставного), яке підлягає реалізації в ліквідаційній процедурі.

Тоді як, у випадку незгоди із оціночною вартістю майна боржника (у тому числі заставного) учасники провадження у справі про банкрутства, не позбавлені права оскаржити відповідні дії ліквідатора відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Як вбачається із матеріалів справи, ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" оціночна вартість майна боржника, яке перебуває в заставі банку, не оскаржувалась.

Крім того, Публічним акціонерним товариством "Державний експортно-імпортний банк України" не були оскаржені результати проведеного 29 грудня 2015 року аукціону з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал" (автозаправні станції та обладнання, які перебувають в заставі ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України"),.

До того ж, листом №176-04/814 від 23 лютого 2016 року, AT "Укрексімбанк" підтвердив отримання ним грошових коштів в розмірі 1 069 630, 00 грн. від реалізації заставного майна на аукціоні від 29 грудня 2015 року та вимагав від ліквідатора перерахувати решту грошових коштів в рахунок погашення кредиторської заборгованості.

Так, відповідно до протоколу №А-29-12/15-1 від 29 грудня 2015 року проведення аукціону з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал" (автозаправні станції та обладнання, які перебувають в заставі ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України"), переможцем аукціону по Лоту №1 став учасник №1 - ТОВ "ФАКТОР ЕНЕРГОГРУП", код ЄДРПОУ 37333655, адреса місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Боричів Тік, 35-В), яке придбало заставне майно за ціною 13 412 000,00 грн.

Згідно реєстру вимог кредиторів ТОВ "Фактор Капітал" вимоги AT "Укрексімбанк" забезпечені майном ТОВ "Фактор Капітал" становлять 12 869 200, 00 грн., тоді як майно реалізовано за ціною 13 412 000,00 грн., що на 542 800, 00 грн. більше забезпеченого.

Вищевикладені обставини, дають підстави суду уважати, що AT "Укрексімбанк" погоджується з законністю дій ліквідатора банкрута при проведенні аукціону 29 грудня 2015 року з продажу майна ТОВ "Фактор Капітал" та визнає результати проведеного аукціону.

З огляду на зазначене, суд прийшов до висновку відмовити в задоволенні скарги ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" №176-04/701 від 21.12.2015 на дії ліквідатора ТОВ "Фактор капітал" ОСОБА_6

В судовому засіданні було розглянуто звіт ліквідатора боржника ОСОБА_6 про хід ліквідаційної процедури, станом на 24.02.2016.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів боржника №10 від 24.02.2016 присутніми членами комітету кредиторів, було вирішено, зокрема, погодити поточний звіт ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" станом на 24.02.2016.

Ліквідатор боржника ОСОБА_6 вимоги ухвали суду від 21.01.2016 виконав частково.

Ураховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку відкласти розгляд справи.

Керуючись ст.ст.77,86 ГПК України, ст.ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти та призначити до розгляду в засіданні суду заяву Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області №5187/23-10 від 09.02.2016.

2. Визнати кредиторські вимоги ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області на суму 78673,71 грн. податкової заборгованості, які включити до шостої черги реєстру вимог кредиторів боржника. У зв'язку із звільненням кредитора - ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області від сплати судового збору за подачу заяви до господарського суду, підлягає сплаті боржником 1218,00 грн. в дохід Державного бюджету України, які включити до першої черги реєстру вимог кредиторів боржника.

3. Відкласти розгляд заяви Криворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про заміну кредитора.

4. Відкласти розгляд заяви Новоград-Волинської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області про заміну кредитора.

5. Відкласти розгляд клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_6 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015р. про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.

6. Відкласти розгляд клопотання ТОВ "Фактор Енергогруп" (переможець торгів з реалізації майна) про зняття обтяжень з майна, яке було реалізовано і належало ТОВ "Фактор Капітал".

7. Відмовити в задоволенні скарги ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" №176-04/701 від 21.12.2015 на дії ліквідатора ТОВ "Фактор капітал" ОСОБА_6

8. Відкласти розгляд справи.

9. Призначити наступне засідання суду на "05" квітня 2016 р. о 11:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №407.

10. Зобов'язати ліквідатора боржника ОСОБА_6:

- надати господарському суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута, підтверджений документально та погоджений на засіданні комітету кредиторів боржника; протокол засідання надати суду;

- надати довідку з податкового органу відносно рахунків банкрута відкритих у банківських установах;

- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківських установах, починаючи з дати порушення провадження у справі;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;

- розглянути на засіданні комітету кредиторів питання щодо погашення вимог кредиторів за рахунок грошового внеску засновника боржника, відповідний протокол надати суду;

- надати довідки з реєстраційних установ, що знаходяться на всій території України (за виключенням тих областей, що вже надані ліквідатором суду), і зокрема з: Центрів надання послуг, пов'язаних з використанням транспортних засобів (Львівська, Полтавська області), відділів земельних ресурсів(Львівська, Полтавська, Сумська області та м.Київ), інспекцій по Держтехнагляду (Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Кіровоградська, Луганська, Чернівецька області), БТІ, територіальних управлінь Держпраці (Волинська область, Донецька, Миколаївська, Полтавська області та м.Київ), Інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю (станом на день судового розгляду справи);

- надати відповіді на запити до Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Державного департаменту інтелектуальної власності, Державної митної служби України;

- повідомити про результати продажу майнових активів боржника;

- надати письмову інформацію, про те на якій стадій перебуває провадження у справах про банкрутство ТОВ "Ойл Трейдінг" та ТОВ "Астіка";

- надати докази направлення клопотання №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015р. про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень на адреси: Вінницької ОДПІ, Коростенської ОДПІ, ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві, ДПІ у м.Лисичанську, ДПІ у м.Черкасах, ПАТ "БМ Банк";

- надати до суду докази в підтвердження факту звернення арбітражним керуючим до Вінницької ОДПІ, Коростенської ОДПІ, ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві, ДПІ у м.Лисичанську, ДПІ у м.Черкасах, ПАТ "БМ Банк" щодо скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та відповіді їх на зазначені звернення.

З в е р т а ю у в а г у ліквідатора на необхідність долучення до проміжних звітів про хід виконання ліквідаційної процедури витребуваних судом документів, а не про їх зазначення у звіті.

11. П о в т о р н о зобов'язати Державну виконавчу службу України, ОВС СУ ГУСВС України в м.Києві, Вінницьку ОДПІ, Коростенську ОДПІ, ДПІ у м.Лисичанську, ДПІ у м.Черкасах, ПАТ "БМ Банк", ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві:

- надати письмовий відзив на клопотання ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" ОСОБА_6 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015р. про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.

12. П о в т о р н о зобов'язати Криворізьку північну ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області:

- надати докази на підтвердження безпосереднього правонаступництва прав та обов'язків Криворізької північної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області - Криворізькою північною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області (зміни до положення тощо).

- надати передавальний акт, складений з дотриманням вимог ст.107 ЦК України;

- надати відомості з ЄДР про правонаступництво прав та обов'язків Криворізької північної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області - Криворізькою північною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

13. П о в т о р н о зобов'язати Новоград-Волинську ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області:

- надати докази на підтвердження безпосереднього правонаступництва прав та обов'язків Новоград-Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області - Новоград-Волинською ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області (зміни до положення тощо);

- надати передавальний акт, складений з дотриманням вимог ст.107 ЦК України;

- надати відомості з ЄДР про правонаступництво прав та обов'язків Новоград-Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області - Новоград-Волинською ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області.

14. Зобов'язати ТОВ "Фактор Енергогруп" надати докази звернення до органів, якими було накладено арешт на майно боржника, яке реалізоване ТОВ "Фактор Енергогруп", щодо зняття обтяжень.

Суд звертає увагу п о д а т к о в и х і н с п е к ц і й, що в разі неподання без поважних причин витребуваних судом матеріалів, подані заяви можуть бути залишені без розгляду.

Викликати у судове засідання ліквідатора та уповноважених представників кредиторів.

Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому чинним законодавством порядку.

У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.

Окрім того, учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об'єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред'являти до суду окремими оформленими документами

Суддя Костриця О.О.

1- до справи ;

2- ліквідатору ОСОБА_6 -а/с 29, м.Київ, 01030 - рек ;

3- ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м.Києві - 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 23

4. ДПІ у м.Лисичанськ ГУ Міндоходів у Луганській області - 39113, Луганська область., м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347 (реком. з повідомл.)

5. Новоград-Волинській ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області - 11700, Жит.обл., м.Новоград-Волинський, вул. Ушакова,3 (реком. з повід.)

6. ТОВ "Бестом" 03142, м.Київ, вул. В.Стуса, 35-37

7. ТОВ "Компанія "Нафто-Зеларт" -

8. ТОВ "Украойлпродукт" - 04071, м.Київ, вул. Сагайдачного, 25-г

9. ТОВ "Хімічна компанія "Укрхімпром"

10. ТОВ " Фактор Коммерс" - 01033, м.Київ,вул. Кіквідзе, 11-А

11. ТОВ "Фактор Нафтогаз";

12 . ПАТ "УкрСиббанк" 61001,м.Харків, пр. Московський, 60.;

13. Овруцькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області - 11102, Житомирська область, м.Овруч , вул. Сабурова, 1/20.; (реком. з повідомл.)

14. ПАТ "БМ Банк", 01032, м.Київ, ОСОБА_8Шевченка, 37/122.. (реком. з повіодомл.) ;

15. ПАТ "ВТБ Банк" 01004,м.Київ, ОСОБА_8Шевченко/вул. Пушкінська,8/26.;

16. ПАТ "Державний експортно імпортний банк України" 03150, м.Київ,вул. Горького, 127

17. Криворізька північна ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області (реком. з повідомл.)

18. Вінницькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області: 21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21 (реком. з повідомл.)

19. Коростенській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області - 11501, Житомирська область, м. Коростень, вул. Коротуна, 3 (реком. з повідомл.)

20.Тернопільській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Тернопільській області - 46003, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1

21-ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області (10008,м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235 (реком. з повід.)

22-Державна виконавча служба України (м.Київ, вул. Артема,73, реком. з повід.)

23- ОВС СУ ГУСВС України в м.Києві (03150, м.Київ, вул. Антоновича,114, реком. з повід.)

24- ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві (м.Київ, вул. Ломоносова, 22/15 )(реком. з повід.)

25-ТОВ "Фактор Енергогруп" (04070, м.Київ, вул.Боричів Тік, 35-В)(реком. з повід.)