ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
26 лютого 2016 року м. Київ К/800/798/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській областіна постановуМиколаївського окружного адміністративного суду від 30.06.2015та ухвалуОдеського апеляційного адміністративного суду від 01.12.2015у справі№ 814/254/15за позовомПриватного підприємства «Хуторок GV»доЖовтневої об'єднаної державної податкової інспекції у Головного управління Міндоходів у Миколаївській областіпроскасування податкового повідомлення-рішення та зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 30.06.2015 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 01.12.2015 у справі № 814/254/15.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13.01.2016 відмовлено відповідачу в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, касаційну скаргу відповідача було залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків до 08.02.2016.
В межах строку, наданого для виправлення недоліків касаційної скарги, скаржник подав клопотання про його продовження в частині вимог ухвали суду касаційної інстанції щодо сплати судового збору, обґрунтоване тим, що кошторис ДПІ на 2016 рік не затверджений, а тому у відповідача відсутня можливість сплати судовий збір.
Однак, наведені обставини не можна визнати обґрунтованими підставами для задоволення клопотання про продовження строку на виправлення недоліків касаційної скарги, оскільки доказів вчинення будь-яких дій з метою виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 13.01.2016 та строків її виконання заявником суду не наведено та не надано.
Залишення касаційної скарги без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення недоліків касаційної скарги та дотримання порядку її подання.
Тривалість строку для усунення недоліків визначається з урахуванням необхідного часу для повідомлення сторони про залишення заяви без руху у зв'язку з допущеними недоліками та їх виправлення.
Разом з тим, відповідно до положень ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невиконання ухвали суду про залишення скарги без руху у встановлений строк, скарга повертається особі, яка її подала.
При цьому, повернення касаційної скарги не позбавляє сторону права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, після усунення недоліків касаційної скарги.
В силу положень ч. 6 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається у суді касаційної інстанції.
З огляду на зазначене, у клопотанні про продовження строку слід відмовити, а касаційну скаргу повернути скаржнику.
Керуючись ч. 3, ч. 4 ст. 108, ст. 213, ч. 6 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області про продовження строку усунення недоліків касаційної скарги.
2. Касаційну скаргу Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області повернути скаржнику.
3. Копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.
4. Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя Вищого
адміністративного І.В. Борисенко
суду України