Постанова № 56140315, 25.02.2016, Городоцький районний суд Львівської області

Дата ухвалення
25.02.2016
Номер справи
441/1625/15-а
Номер документу
56140315
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

441/1625/15-а

2-а/441/3/2016

Постанова

Іменем України

25.02.2016р.Городоцький районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Яворської Н.І.

при секретарі Цап І.М.,

з участю представника позивача - ОСОБА_1,

військового прокурора Львівського гарнізону ОСОБА_2

та представника відповідача - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городок справу за адміністративним позовом Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління МОУ до виконавчого комітету Городоцької міської ради Львівської області про зобовязання вчинити дію, -

В С Т А Н О В И В:

30.11.2015р. представник позивача звернувся до суду із позовною заявою в адміністративному порядку про поновлення пропущеного строку та зобовязання виконком міської ради м.Городок Львівської області вчинити дії щодо присвоєння поштових адрес військовим містечкам №1,№2,№3 та №6 що перебувають в користуванні Яворівської квартирно - експлуатаційної частини району та розташовані в м.Городок Львівської області.

В позові посилаються на те, що Яворівська квартирно-експлуатаційна частина району (далі - Яворівська КЕЧ району) є структурним підрозділом Міністерства оборони України, яке, як центральний орган управління ЗСУ, здійснює управління військовим майном. Яворівська КЕЧ району є юридичною особою і здійснює свою діяльність на підставі Положення "Про Яворівську квартирно-експлуатаційну частину району" від 01.02.2006р.. ОСОБА_4 цього положення одним із основних завдань Яворівської КЕЧ району є ведення обліку та аналіз наявності і стану, правильного та раціонального використання земель МОУ, комунальних споруд та обладнання. Відповідно до Постанови № 1 міської ради депутатів трудящих м. Городок Львівської області від 07.01.1952р. "Про передачу КЕЧ Городоцького району у тимчасове користування будівель міських рад, що займають військові частини ВПС і земельних ділянок, на яких розташовані будівлі" Городоцькій КЕЧ району були передані у користування будівлі та земельні ділянки, на яких розташовані ці будівлі, а саме так звані військові містечка в м. Городок Львівської області, серед яких військове містечко № 1 , № 2, № 3 та №6.

20.12.2012р. згідно актів приймання-передачі будівель, споруд і території військового містечка, інженерних споруд на підставі Директиви МОУ № 322/1/12 від 23.08.2012р. вказані військові містечка були передані Яворівській КЕЧ району на відповідальне збереження та охорону. Також згідно ОСОБА_4 з Єдиного реєстру об'єктів державної власності щодо державного майна, балансоутримувачем державного майна, а саме будівель військового містечка є позивач.

Вказував, що відповідно до відомостей щодо розбіжностей в обліку площі земельних ділянок, які рахуються за МОУ станом на 01.06.2015р., земельні ділянки, на яких розташовані військові містечка закріплені та використовуються позивачем. З метою упорядкування обліку земельних ділянок, будівель та споруд, а також з метою вирішення питання їх ефективного використання, позивач неодноразово звертався до Городоцької міської ради з письмовим проханням надати довідку про присвоєння поштової адреси військовим містечкам що розташовані на території м. Городок Львівської області, проте їм було відмовлено на тій підставі, що відсутні правовстановлюючі документи на будівлі та на земельні ділянки даних військових містечок..

В судовому засіданні представник позивача та прокурор підтримали вимоги позовної заяви в повному обсязі.

Представник відповідача - виконавчого комітету Городоцької міської ради Львівської області, в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила, пояснивши, що виконком не може присвоїти поштових адрес військовим містечкам за відсутності в позивача правовстановлюючих документів на землю. Будівлі в аварійному стані.Просить відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін та проаналізувавши матеріали справи, і на підставі допустимих доказів суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що постановою № 1 Городоцької ради депутатів трудящих м. Городок від 07.01.1952р. "Про передачу КЕЧ Городоцького району в тимчасове користування будівель місцевих рад, що зайняті в дійсний час військовими частинами ВВС, і земельних ділянок, на яких розміщені будівлі, що є власністю ВМ" передано КЕЧ Городоцького району у тимчасову експлуатацію будівлі та земельні ділянки, на яких вони розміщені (тобто військові містечка) (а.с.6-15).

Яворівська квартирно-експлуатаційна частина району згідно затвердженого начальником Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління ОСОБА_5 від 01.02.2006р. Положення про Яворівську КЕЧ району є державною установою, яка створена Міністерством оборони України і підпорядкована Західному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінню. Яворівська КЕЧ району є органом військового управління і призначена для реалізації у військових частинах та установах, дислокованих у межах відповідальності Яворівської КЕЧ району, державної військово-технічної політики з питань квартирно-експлуатаційного забезпечення з метою підтримання військ (сил) у стані бойової та мобілізаційної готовності (а.с.24-26).

ОСОБА_4 актів приймання-передачі будівель, споруд і територій військових містечок, інженерних споруд від 20.12.2012р. на підставі Директиви Міністра Оборони України від 23.08.2012р. № 322/1/12, військові містечка № 1 № 2 №3 №6 були передані Яворівській КЕЧ району на відповідальне збереження та охорону. ОСОБА_4 з Єдиного реєстру об'єктів державної власності щодо державного майна балансоутримувачем будівель військових містечок № 1 № 2 №3 №6 є Яворівська КЕЧ району. За даними довідки Яворівської КЕЧ району № 2265 від 18.09.2015р. будівлі та споруди в/м № 1, 2 №3 №6 (м. Городок) Львівської області перебувають на балансі Яворівської КЕЧ району відповідно до актів прийняття-передачі основних засобів (ф.ОЗ-1) від 03.04.2007р. (а.с.13-15).

Рішенням Господарського суду Львівської області від 09.12.2015р. у справі № 914/2388/15 за позовом Городоцької міської ради Львівської області до Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району за участю заступника військового прокурора Львівського гарнізону про вилучення земельної ділянки в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю. Як констатовано рішенням суду, з долученого до матеріалів справи витягу з єдиного державного реєстру об'єктів державної власності щодо державного майна від 17.09.2015р. вбачається, що військове містечко № 1 знаходиться по вул. Львівській у м. Городок, а військове містечко № 2 по вул. Січових Стрільців. Натомість, позивачем адреси таких об'єктів безпідставно зазначені як вул. Крип'якевича та вул. Українська. Вказаний факт також підтверджується копіями технічних паспортів на окремі будівлі спірних військових містечок, які знаходяться в матеріалах справи.

Як пояснила у судовому засіданні представник позивача, Яворівська КЕЧ району бажає використовувати спірні військові містечка за призначенням, проте не в змозі цього зробити через відсутність поштової адреси таких будівель. На неодноразові звернення Яворівської КЕЧ району до Городоцької міської ради про присвоєння військовим містечкам поштових адрес остання не приймає жодних дій.

Порядок реєстрації права власності на нерухоме майно в Україні, яке діяло на момент передачі будівель КЕЧ, визначений Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. за № 7/5 та за зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.02.2002 р. № 157/6445.

За змістом п.6.3 Положення Свідоцтво про право власності має, серед іншого, містити інформацію про адресу(місцезнаходження) нерухомого майна.

Відповідно до п.10 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень виконавчого органу сільської ради в галузі житлово-комунального господарства віднесено облік та реєстрацію відповідно до закону обєктів нерухомого майна незалежно від форми власності.

Суд критично ставиться до пояснень представника відповідача про відсутність в позивача належних правовстановлюючих документів на землі, оскільки згідно постанови (а.с.13) міська рада передала в тимчасову експлуатацію будівлі та земельні ділянки КЕЧ ще у 1952 році.

Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері регулювання земельних відносин встановлені ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" № 280/97-ВР від 21.05.1997р. з наступними змінами і доповненнями, де, зокрема, у підп.8 п."б" ч.1 передбачено право виконавчого органу сільської, селищної, міської рад лише здійснювати підготовку висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

При цьому ст.52 вищевказаного закону передбачено можливість виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) рад змінювати або скасовувати акти лише підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.

Частиною 2 ст.11 цього ж закону встановлено, що виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Частина 9 ст.59 закону України № 280/97-ВР від 21.05.1997р. передбачає можливість скасування відповідною радою рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, проте закон не передбачає можливості виконавчого комітету відповідної ради скасовувати рішення самої ради чи визнавати їх такими, що втратили чинність.

Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі аналізу викладених правових норм суд приходить висновку, що вирішення питання про надання поштової адреси обєктам належать до компетенції відповідача.

При цьому не підлягає задоволенню вимога про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом, оскільки, як встановлено у судовому засіданні і не спростовано жодними іншими доказами, позивач звертався з позовними вимогами в адміністративні суди у лютому 2015 р. тобто з моменту отримання відмови Городоцької міської ради Львівської області, яку отримали 26.09.2014 р. тому не пропустив строку, встановленого ст.99 КАС України, а отже немає підстав поновлювати такий.

У зв'язку з задоволенням адміністративного позову усі здійснені позивачем судові витрати підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Городоцької міської ради Львівської області.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.13 Закону України "Про оборону України", ст.ст.11, 33, 52, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст.11, 71, 86, 94, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задоволити частково.

Зобовязати Виконавчий комітет Городоцької міської ради Львівської області присвоїти поштову адресу містечкам № 1, № 2, №3 та № 6, що розташовані на території м.Городок Львівської області та перебувають в користуванні Яворівської КЕЧ.

У задоволенні позовних вимог щодо поновлення строку відмовити як безпідставно заявленими.

Стягнути з виконавчого комітету Городоцької міської ради Львівської області (81500, Львівська область м. Городок, Майдан Гайдамаків, 6) в користь Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району (81000, Львівська область, м. Яворів, вул. Львівська, 19) 1218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) гривень сплаченого судового збору, які перерахувати на р/р 31251201205510 у ГУДКСУ у Львівській області, код ЄДРПОУ 07930854, МФО 825014.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення через Городоцький районний суд Львівської області.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Яворська Н.І.