328/796/16-а
26.02.2016
2-а/328/13/16
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 лютого 2016 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Токмацького міського голови ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування розпорядження Токмацького міського голови від 25.02.2016 року № 13 та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановила:
Позивач звернувся до суду з позовом, яким просить визнати протиправним та скасувати розпорядження Токмацького міського голови ОСОБА_2 від 25.01.2016 року № 13 «Про зупинення рішення четвертої сесії міської ради VII скликання від 21.01.2016 року № 4 «Про сформування нового складу виконавчого комітету Токмацької міської ради, затвердження заступників міського голови та керуючого справами виконавчого комітету міської ради»» та зобовязати Токмацького міського голову ОСОБА_2 підписати рішення четвертої сесії міської ради VII скликання від 21.01.2016 року № 4 «Про сформування нового складу виконавчого комітету Токмацької міської ради, затвердження заступників міського голови та керуючого справами виконавчого комітету міської ради».
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, дійшла наступного висновку.
Згідно із ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушення з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.1 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до ч.1,3 ст.48 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
З поданого до суду позову взагалі не зрозуміло, які саме права позивача порушуються. Замість зазначення конкретних для даної справи обставин, зазначено лише загальні правові норми, в позовній заяві відсутнє викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позовні вимоги ОСОБА_1 стосуються розпорядження Токмацького міського голови ОСОБА_2 від 25.01.2016 року № 13 «Про зупинення рішення четвертої сесії міської ради VII скликання від 21.01.2016 року № 4 «Про сформування нового складу виконавчого комітету Токмацької міської ради, затвердження заступників міського голови та керуючого справами виконавчого комітету міської ради»», однак позивачем не надано до адміністративного позову вказаного розпорядження, не зазначено причин неможливості подання вказаного розпорядження.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати, однак позивачем цієї вимоги закону не дотримано.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 551 грн. 20 коп.
Згідно ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В даному випадку позивачем ОСОБА_1 в позовній заяві обєднано дві вимоги не майнового характеру, а сплачено лише за одну вимоги та додано оригінал квитанція про сплату судового збору в розмірі 551,20 грн., тому позивачу необхідно доплатити за ще одну вимогу немайнового характеру судовий збір в розмірі 551,20 грн. на наступні реквізити: отримувач коштів Токмацьке УДКСУ (м. Токмак, Токмацький район), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37942194, банк отримувача - ГУДКC України у Запорізькій області, код банку отримувача (МФО) 813015, рахунок отримувача 31214206700014, код класифікації доходів бюджету - 22030001 "Судовий збір, , та додати до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Отже, для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі позовну заяву необхідно привести у відповідність із ст.106 КАС України, а саме: уточнити позовні вимоги, зазначивши які саме права позивача порушуються спірним розпорядженням, надати докази, на підтвердження кожної обставини, зокрема надати оскаржуване розпорядження, надати суду докази на підтвердження сплати судового збору або докази на підтвердження звільнення від його сплати.
Керуючись ст.ст. 104-107, 108 КАС України,
ухвалила:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Токмацького міського голови ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування розпорядження Токмацького міського голови від 25.02.2016 року № 13 та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних недоліків.
У разі невиконання ухвали в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя: /підпис/
згідно з оригіналом
Суддя: