760/3592/16-п
3-1753/16
солом`янський районний суд міста києва
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
26 лютого 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва
Кицюк В.С., представника Київської міської митниці ДФС - Грабчака П.В., та представника правопорушника - ОСОБА_3, розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності гр.ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, проживає за адресою: АДРЕСА_2, пенсіонер, паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 виданий 01.07.2014 року, ІПН НОМЕР_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
23.01.2016 о 22 год. 50 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено гр. України ОСОБА_4, який слідував з Дортмунду рейсом W67302 літаком авіакомпанії «Wiz air». Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.
У ході проведення усного опитування наявності у гр. України ОСОБА_4 валютних коштів, зазначений громадянин заявив наявність у нього 13400,00Євро. Для здійснення митних формальностей, а саме перерахування наявних валютних цінностей, пасажира було запрошено до службового приміщення.
Пропущено через митний кордон 10000,00 Євро. По протоколу про ПМП №:0032/10000/16 вилучено 3400,00 Євро. Номінали валюти та номера купюр зазначені в описі предметів. Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Ст.ст.196, 197МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Так, відповідно до додатку 10 даної постанови, до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, віднесено валюту України, готівкову іноземну валюту та інше.
Частиною 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року, якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000,00 Євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000,00 Євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
Пасажир - гр. України ОСОБА_4 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валюти до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_4 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.
Митним органом було складено протокол про порушення митних правил №0032/10000/16 від 23 січня 2016 року та в цей же день вручено його копію гр. ОСОБА_4 Дії останнього митним органом кваліфіковано за статтею 471 Митного кодексу України.
Предмети правопорушення - 3 400,00 Євро загальна вартість - 90 819,19 гривень вилучені та передані до каси Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.
В судовому засіданні представник митниці просив притягнути гр. ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності, вважав що в справі достатньо доказів для кваліфікації його дій за ст.471 МК України.
Представник гр. ОСОБА_4 в судовому засіданні зазначила, що він є особою похилого віку, відразу після виявлення в нього вищезазначених коштів віддав їх митному органу, він тривалий час проживає за кордоном, відтак не зорієнтувався що потрібно задекларувати ці кошти. Вважала хоч і навяними в його діях склад інкримінованого порушення митних правил, проте просила суд не застосовувати конфіскацію цих коштів і повернути їх власнику, також просила врахувати малозначність вилученої суми.
Заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Гр. ОСОБА_4 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю перетину «білої лінії», яка відповідно до п.1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), означає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.
Як вбачається з матеріалів справи в ході проведення усного опитування наявності у гр. України ОСОБА_4 валютних коштів зазначений громадянин заявив наявність у нього 13 400,00 Євро. Для здійснення митних формальностей, а саме перерахування наявних валютних цінностей, пасажира було запрошено до службового приміщення. Тобто останній не заперечував встановлений факт.
Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Ст.ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Пасажир - гр. України ОСОБА_4 митної декларації не заповнював, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Таким чином, своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_4 порушив вимоги, встановлені ч. 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року, якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000,00 Євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000,00 Євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Вина ОСОБА_4 у вчиненні правопорушення за встановлених судом обставин підтверджується фактичними даними протоколу про порушення митних правил із вилученням грошових коштів, поясненнями самого ОСОБА_4, актом опису вилучених у ОСОБА_4 грошових коштів - 18 (вісімнадцять) купюр номіналом 100 (сто), 32 (тридцять дві) купюри номіналом 50 (п'ятдесят), загальна сума - 3400 (три тисячі чотириста Євро), протоколом про ПМП №0032/10000/16 від 23 січня 2016 року та поясненнями його представника в судовому засіданні.
Диспозиція ст. 471 МК України передбачає вчинення дій, спрямованих на порушення встановленого МК України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
З урахуванням фактичних обставин справи, суд кваліфікує дії ОСОБА_4 за ст. 471 МК України.
Доводи представника ОСОБА_4 щодо можливості накладення стягнення у виді штрафу без конфіскації не грунтуються на положенням діючого законодавстав, оскільик санкція ст.471 МК України не передбачає в даному випадку альтернативи.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до ст.ст. 519, 520 Митного кодексу України стягнути з правопорушника витрати за зберігання товару на складі митного органу згідно довідки.
На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471,519-520, 527-529 Митного кодексу України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним гр. ОСОБА_4 у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700 (она тисяча сімсот) грн. 00 коп. , які необхідно сплатити на наступні реквізити, а саме УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38716451; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м.Києві, р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050.
Безпосередні предмети порушення митних правил 3 400,00 Євро загальною вартістю - 90 819,19 гривень, - конфіскувати.
Стягнути з гр. ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, судовий збір в дохід держави у розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) гривень 60 копійок на натупні реквізити: розрахунковий рахунок № 312 122 067 000 10, отримувач УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача 38050812, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 82 00 19, код класифікації доходів бюджету 220 301 01, призначення платежу - «судовий збір».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня оголошення постанови особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: В.С. Кицюк