ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.02.2016Справа №910/30682/15
За позовомКомунального підприємства "Адміністративно-технічне управління"до Повного товариства "Ломбард "Золота скриня" Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитне товариство № 1 "і компанія" простягнення 9 294,00 грн Суддя Ярмак О.М.
За участю представників:
від позивачаКінаш Т.П. (представник за довіреністю від 02.07.2015) від відповідачаПерерва Т.О. (представник за довіреністю від 13.01.2016)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з Повного товариства "Ломбард "Золота скриня" Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитне товариство № 1 "і компанія" 9 294,00 грн витрат, пов'язаних з проведення демонтажу конструкцій зовнішньої реклами та їх зберіганням.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.12.2015 за вказаним позовом порушено провадження у справі № 910/30682/15 та призначено розгляд справи на 19.01.2016.
Ухвалою суду від 19.01.2015 відкладено розгляд справи на 09.02.2016.
09.02.2016 в судовому засіданні оголошено перерву до 23.02.2016.
22.02.2016 позивачем було подано до суду додаткові пояснення.
В судове засідання 23.02.2016 з'явилися представники сторін спору.
Представник позивача підтримав та обґрунтував заявлені вимоги, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві.
Оскільки матеріали справи містять достатні докази для всебічного, повного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, позиції сторін з'ясовано, суд вважає за можливе розглянути справу по суті.
В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, оглянувши оригінали копій документів, що знаходяться в матеріалах справи, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Повне товариство "Ломбард "Золота скриня" Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитне товариство № 1 "і компанія" самовільно, без отримання дозволу на розміщення реклами, встановило спеціальні конструкції зовнішньої реклами, а саме: три одноплощинні рекламоносії на фасаді будинку за адресою: АДРЕСА_1, розмірами: 2х0,5 м (М-1), 1,5х2,5 м (М-1) та 1,5х0,5 м (М-2).
Департамент економічної політики Львівської міської ради звернувся до Повного товариства "Ломбард "Золота скриня" Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитне товариство № 1 "і компанія" із вимогами №23/Р-6-2099 від 03.07.2014 та № 23/Р-6-2118 від 03.07.2014, якими було запропоновано останньому добровільно усунути допущене порушення щодо самовільно встановлених спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на фасаді будинку на АДРЕСА_1 в термін до 13.07.2014. У зазначених вимогах також містилось попередження про те, що у разі невиконання вимог рекламоносії будуть демонтовані примусово.
Наказом Департаменту економічної політики Львівської міської ради № 30 Д від 25.07.2014 надано Комунальному підприємству «Адміністративно-технічне управління» доручення щодо демонтування самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами з-поміж інших за адресою АДРЕСА_1 в термін до 01.11.2014.
Надалі позивач звернувся до Повного товариства "Ломбард "Золота скриня" Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитне товариство № 1 "і компанія" із попередженнями № 2410-08-4749 від 30.07.2014, яким запропоновано добровільно демонтувати самовільно встановлені спеціальні конструкції зовнішньої реклами.
У зв'язку з відсутністю відповідного реагування зі сторони відповідача на указане попередження, позивачем було демонтовано вказані конструкції із залученням суб'єкта підприємницької діяльності Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3.
В порядку виконання умов договору № 1 про надання послуг від 30.01.2012, укладеним між позивачем (замовник) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (виконавець) останнім було здійснено демонтаж спеціальних конструкцій зовнішньої реклами за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується актом проведення демонтажу спеціальних конструкцій № 12 від 05.09.2014, актом здавання-приймання виконаної роботи № 3 від 05.09.2014.
За виконання відповідних робіт позивачу виставлено рахунок № 3 від 05.09.2014.
Надалі позивачем виставлено відповідачу рахунок на суму 9 294,00 грн, з яких 180,00 грн - вартість демонтажу рекламних конструкцій, 4 565,00 грн - вартість зберігання демонтованих конструкцій на складі протягом 445 діб, 1 549,00 грн - ПДВ.
Позивач стверджує, що відповідачем самовільно, без отримання необхідного дозволу на розміщення реклами, встановлено спеціальні конструкції зовнішньої реклами за адресою: АДРЕСА_1, у зв'язку із чим просить стягнути з останнього 9 294,00 грн вартості демонтажу зазначених конструкцій та їх зберігання на складі.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на таке.
Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язань - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 16 Закону України "Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 №2067 "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами" зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами рад відповідно до цих правил
Відповідно до п. 4 Правил розміщення зовнішньої реклами у м Львові, затверджених рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 569 від 21.05.2010 (надалі - Правила розміщення) розміщення реклами в м. Львові здійснюється на підставі дозволів на розміщення реклами, виданих виконавчим комітетом Львівської міської ради.
Відповідно до п. 2.1. Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові самовільно встановлений рекламний засіб - рекламний засіб, розміщений без виданого у встановленому порядку дозволу або не демонтований власником після прийняття робочим органом рішення про відмову у продовженні дозволу або виконавчим комітетом рішення про його скасування у встановлений термін.
Згідно з п. 8 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, затверджених рішенням Львівської міської ради № 569 від 21.05.2010 під демонтажем розуміють комплекс заходів, які передбачають відокремлення рекламного засобу разом з основою від місця його розташування та транспортування у місце його подальшого зберігання. При цьому демонтаж та наступне зберігання рекламного засобу не передбачає переходу права власності на нього до територіальної громади м. Львова та оператора.
Демонтажу згідно з цими Правилами підлягають самовільно встановлені рекламні засоби: а) власник яких невідомий, у тому числі у разі відсутності маркування на рекламному засобі; б) власник яких відомий, але вимоги про демонтаж не виконав (п. 8.1.1 Правил розміщення).
Демонтаж рекламних засобів проводиться власними силами оператора або на його замовлення підрядною організацією (п. 8.3. Правил розміщення).
Згідно з п. 8.5. Правил розміщення компенсація витрат оператора, який організував демонтаж або проводив самостійно демонтаж рекламного засобу, покладається на власника (законного користувача) демонтованого рекламного засобу на підставі виставленого рахунку та акта виконаних робіт з демонтажу, які надсилаються власнику в обов'язковому порядку у п'ятиденний термін з дати демонтажу.
Пункт 13.3. Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою сесії Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011 передбачає, що самочинно встановлені рекламні засоби, вивіски демонтує Комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління" у порядку, встановленому виконавчим комітетом Львівської міської ради. Витрати з проведення демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій, вивісок, їх транспортування та зберігання відшкодовують їх власники (п. 13.4.): за демонтаж та транспортування спеціальної конструкції - у розмірі фактичних витрат (п.13.4.1.); за зберігання спеціальної конструкції - у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання (п. 13.4.2.).
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач як користувач частини нежитлового приміщення по АДРЕСА_1, самовільно, без отримання дозволу на розміщення реклами, встановив спеціальні конструкції зовнішньої реклами, які демонтувати відмовився шляхом ігнорування відповідних вимог позивача.
При цьому, заперечення відповідача ґрунтуються на тому, що демонтовані конструкції не є рекламою в розумінні чинного законодавства, а вивісками з назвою суб'єкта господарювання, на розміщення яких дозволи не потрібні.
Проте, вказані твердження відповідача спростовуються матеріалами позовної заяви, з яких вбачається, що розміщені ним конструкції місять інформацію, що має ознаки, характерні для зовнішньої реклами.
Враховуючи викладене вище, з урахуванням положень ст. 16 Цивільного кодексу України, пунктів 2.1., 8.1., 8.5. Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, п. 13.3. Правил благоустрою м. Львова, з огляду на розміщення відповідачем спеціальних конструкцій зовнішньої реклами без необхідного дозволу, демонтаж та зберігання демонтованих конструкцій позивачем, позовні вимоги про стягнення 9 294,00 грн витрат, пов'язаних з проведенням демонтажу конструкцій зовнішньої реклами та їх зберігання, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати позивача по сплаті судового збору відповідно до положень статті 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 32-34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Повного товариства "Ломбард "Золота скриня" Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитне товариство № 1 "і компанія" (03022, м. Київ, вул. Жуковського, 8, ідентифікаційний код 36037187) на користь Комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління" (79012, м. Львів, вул. Сахарова, буд. 42, ідентифікаційний код 13804591) 9 294 (дев'ять тисяч двісті дев'яносто чотири) грн витрат, пов'язаних з проведенням демонтажу конструкцій зовнішньої реклами та їх зберігання, та 1 218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ відповідно до ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.М. Ярмак
Повне рішення складено: 25.02.2016