ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Жукоаська Л.А.
Суддя-доповідач:Майор Г.І.
УХВАЛА
"25" лютого 2016 р. Справа № 817/3278/15
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Майор Г.І.,
розглянувши апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "18" січня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу ,-
ВСТАНОВИВ:
Державною фіскальною службою України, Головним управлінням ДФС у Рівненській області подано апеляційну скаргу на постанову Рівненського окружного адміністративного суду 18.06.2016.
Разом з апеляційною скаргою відповідачами подано клопотання про відстрочку сплати судового збору, яке обґрунтовано тим, що фінансування Державної фіскальної служби України здійснюється з державного бюджету України, в тому числі на сплату судового збору, проводиться через Державну казначейську службу України.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право, а не обов'язок суду відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Аналізуючи подане клопотання, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню, оскільки заявник не зазначає, яким чином відстрочення сплати судового збору дасть можливість усунути недоліки апеляційної скарги.
Тим більше, що відповідні норми законодавства про зміну ставок судового збору були прийняті ще у травні 2015 року, а набрали чинності у вересні 2015 року. При цьому п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII від 22.05.2015 року на Кабінет Міністрів України покладався обов'язок забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Суду не надано жодних доказів, чому відповідні норми законодавства не були виконані в цій частині.
Отже, наведені обставини не можна визнати обґрунтованими підставами для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Клопотання Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області про зупинення виконання судового рішення також не підлягає задоволенню, оскільки суд апеляційної інстанції наділений повноваженнями щодо зупинення виконання судового рішення лише при вирішенні питання про поновлення строку апеляційного оскарження (ч.3 ст.257 КАС України). Інші випадки, зупинення виконання судового рішення судом апеляційної інстанції, не передбачені чинним законодавством.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".
Позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
Адміністративний позов у даній справі має позовні вимоги як майнового так і немайнового характеру, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
ОСОБА_2 звернувся з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області про:
- визнання протиправним та скасування наказу Державної фіскальної служби України №3423-0 від 26.10.2015 про звільнення ОСОБА_2;
- зобов'язання Державну фіскальну службу України поновити ОСОБА_2 на посаді першого заступника начальника Головного управління ДФС у Рівненській області;
- стягнення з Державної фіскальної служби України на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 32087,50
Перші дві вимоги є вимогами немайнового характеру, а третя - вимогою майнового характеру.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року складає 1218 грн. 00 коп.
Згідно з ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову фізичною особою:
- ставка судового збору за подання позову немайнового характеру становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (1218*0,4 =487,20);
- ставка судового збору за подання позову майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (1218*0,4 =487,20 - не менше, 1218*5=6090 - не більше).
Згідно з пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Даний спір має дві позовні вимоги немайнового характеру, то відповідно розмір судового збору становить 1071,84 грн. (0,4 розміру мінімальної заробітної плати, 487,20+487,20=974,40 - в суд першої інстанції; 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, 974,40*110%=1071,84 - в суд апеляційної інстанції), розмір судового збору майнового характеру складає 535,92 грн. (1 відсоток ціни позову, 32087,50*1%=320,86, але менше 487,20 - в суд першої інстанції; 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, 487,20*110%=535,92 - в суд апеляційної інстанції).
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання апеляційної скарги, становить 1607,76 грн. (1071,84+535,92=1607,76).
Судовий збір за подання апеляційної скарги повинен бути сплачений на номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.
Оригінал документу про сплату судового збору слід надати суду.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області про зупинення виконання рішення суду відмовити.
У задоволенні клопотання Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області про відстрочку сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України , Головного управління ДФС у Рівненській області залишити без руху.
Надати Державній фіскальній службі України , Головному управлінні ДФС у Рівненській області строк до "11" березня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Державній фіскальній службі України , Головному управлінні ДФС у Рівненській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Г.І. Майор
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2- відповідачу/відповідачам: Державна фіскальна служба України Львівська площа,8,м.Київ-53,04655
4-Головне управління ДФС у Рівненській області вул.Відінська,12,м.Рівне,33023
- ,