Постанова № 56118149, 23.07.2015, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2015
Номер справи
808/2466/15
Номер документу
56118149
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2015 року 15:40Справа № 808/2466/15 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Приватного акціонерного товариства «САБІЛА»

про стягнення штрафу за порушення законодавства на ринку цінних паперів,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «САБІЛА» про стягнення з відповідача штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів у розмірі 1530,00 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що ПРАТ «САБІЛА» не розкрило річну інформацію за 2013 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, опублікування в офіційному друкованому виданні Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що є порушенням вимог ст. ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 4 гл. 4 p. II Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 № 826.

В зв'язку з виявленими порушеннями, уповноваженою особою позивача винесено постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якими до відповідача застосовано штрафну санкцію на загальну суму 1530,00 грн.

Однак, в добровільному порядку сума штрафу відповідачем не сплачена.

Розгляд справи призначено на 23 липня 2015 року.

23 липня 2015 року представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду заяву (вх. № 31097) про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмові заперечення на позов не направив, про причини неявки суду не повідомив. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до п. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглядати справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до положень статті 128 КАС України, з урахуванням клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності, неявки відповідача, справа розглядається в порядку письмового провадження.

Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України, не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «САБІЛА» (код ЄДРПОУ 20478459) зареєстроване в якості юридичної особи, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб , що передбачені Конституцією та законами України.

Абзац 2 ст.1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996 (далі - Закон № 448/96-ВР) надає визначення державного регулювання ринку цінних паперів, як здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Відповідно до ст.5 Закону №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ст.6 Закону № 448/96-ВР).

Частиною 1 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік (ч.2 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»).

Згідно ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) відповідно до ч.6 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Порядок та строки розгляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначають «Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій» затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 №1470, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 05.11.2012 за №1855/22167 (далі - Правила №1470).

Згідно до вимог п. 1 гл. 4 p. II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 № 2826 (далі - Положення № 2826) обов'язок здійснювати розкриття регулярної річної інформації поширюється на осіб, які станом на 31 грудня звітного року є емітентами.

Згідно до вимог п. 4 гл. 4 p. II Положення № 2826 розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись, зокрема, шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, опублікування в офіційному друкованому виданні Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Розкриття регулярної річної інформації здійснюється у такі терміни:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Згідно до вимог п. 1 гл. 4 p. II Положення № 2826 обов'язок розкриття регулярної річної інформації припиняється з дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта Комісії, що регулює порядок скасування реєстрації випуску цінних паперів, за умови відсутності інших підстав, передбачених законодавством, для виникнення такого обов'язку. На теперішній час випуск цінних паперів ПРАТ «САБІЛА» не скасований.

Отже, ПРАТ «САБІЛА» до дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів зобов'язане розкривати на фондовому ринку інформацію, зокрема, шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, опублікування в офіційному друкованому виданні Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Матеріалами справи встановлено, що ПРАТ «САБІЛА» не розкрило річну інформацію за 2013 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, опублікування в офіційному друкованому виданні Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що є порушенням вимог ст. ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 4 гл. 4 p. II Положення № 2826.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме - за не опублікування інформації, передбачена вимогами пунктом 5 частини 1 статті 11 Закону № 448/96-ВР.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме - за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, передбачена вимогами пунктом 6 частини 1 статті 11 Закону № 448/96-ВР.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме - за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передбачена вимогами пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону № 448/96-ВР.

За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів (акти про правопорушення на ринку цінних паперів та постанови про розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів долучені до матеріалів справи) уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ПРАТ «САБІЛА»:

- за неопублікування інформації винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.10.2014 №383-ДН-1-Е, відповідно до якої застосовано штрафну санкцію у розмірі 510 грн. 00 коп.,

- за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.10.2014 №384-ДН-1-Е, відповідно до якої застосовано штрафну санкцію у розмірі 510 грн. 00 коп.,

- за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.10.2014 №385-ДН-1-Е, відповідно до якої застосовано штрафну санкцію у розмірі 510 грн. 00 коп.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у відповідності із п.14 ст.8 Закону № 448/96-ВР, зокрема, має право накладати штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Пунктами 3 та 4 розділу XVIII Правил №1470 передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

На час розгляду справи по суті, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були, а зазначена сума штрафу ПРАТ «САБІЛА» не сплачена. Докази іншого відповідачем не надані.

Згідно зі статтею 11 Закону № 448/96-ВР, у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

З урахуванням викладеного, суд вважає позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «САБІЛА» про стягнення штрафу за порушення законодавства на ринку цінних паперів - задовольнити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «САБІЛА» (код ЄДРПОУ 20478459) штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів у сумі 1530 (одна тисяча п'ятсот тридцять) грн. 00 коп., який перерахувати на рахунок Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», р/р 31116106700007, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: УК у м.Запоріжжя (Орджонікідзевський район), код ЄДРПОУ 38025409.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) Ю.П. Бойченко

Постанова не набрала законної сили.

Суддя Ю.П.Бойченко