ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2015 р. Справа № 804/14096/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколайчук С.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної фіскальної служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю АПО "Старий Крим" про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ:
07 вересня 2015 року Державна фіскальна служба України звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю АПО «Старий Крим», в якому просить суд:
- на підставі пункту 21 частини першої статті 5 Закону України від 08.07.2011 №3674 «Про судовий збір» звільнити ДФС України від сплати судового збору;
- стягнути з ТОВ АПО «Старий Крим», за рішенням ДФС України від 29.01.2015 №000318, фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн. (р/р 31117106700003, УДКСУ у Амур-Нижньодніпровському р-н., банк одержувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012, код ЄДРПОУ 37989300).
В обґрунтування позову зазначено, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (даліЗакон № 481/95-ВР), відповідач має заборгованість зі сплати фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Ухвалою суду від 10.09.2015 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі №804/14096/15 та запропоновано відповідачу у 10-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів подати заперечення проти позову та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову/
Відповідачем, якому ухвала суду надсилались у відповідності до вимог, встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України, не виконано вимоги ухвали суду, заперечень на позовну заяву та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову не подано.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи у порядку скороченого провадження.
Судом з'ясовано, що Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю АПО «Старий Крим» (код ЄДРПОУ 31384641) було порушено вимоги частини 3 статті 16 Закону № 481/95-ВР, а саме підприємство ТОВ АПО «Старий Крим» подало звіт за формою 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» за жовтень 2014 р. з недостовірними відомостями.
Відповідно до Закону України № 481/95-ВР та Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, Державною фіскальною службою України було прийнято рішення від 29.01.2015 року № 000319 про застосування фінансових санкцій до ТОВ АПО «Старий Крим» у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. за порушення вимог законодавства у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, а саме: подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу алкогольних напоїв за жовтень 2014 року.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, сиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України встановленні Законом № 481/95-ВР.
Частиною першою статті 16 Закону № 481/95-ВР передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Згідно з частиною третьою статті 16 Закону № 481/95-ВР суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Підпунктом 51 пункту 4 Положення про ДФС України передбачено, що ДФС України відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та забезпечує міжгалузеву координацію у цій сфері.
Частиною другою статті 17 Закону № 481/95-ВР передбачено фінансові санкції у вигляді штрафу, які застосовуються до субєктів господарювання за порушення норм цього Закону.
Згідно з частиною четвертою статті 17 Закону № 481/95-ВР рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Підпунктом 20.1.19 пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 13 жовтня 2005 року № 449 (далі Наказ № 449) «Про затвердження форм звітів щодо обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2005 року за № 1311/11591, затверджено Інструкцію по заповненню форми звіта № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв».
Відповідно до вказаної Інструкції звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв подають суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, які виробляють алкогольні напої. Інформація подається за видами алкогольних напоїв, перелік яких зазначено в додатку до ліцензії.
Згідно з додатком до наказу № 449 суб'єкти господарювання усіх форм власності, які виробляють та реалізують алкогольні напої, подають звіт до органу державної податкової служби за місцем реєстрації до 10 числа місяця, що настає за звітним.
Відповідно до абзацу 18 статті 17 Закону № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17 000 гривень.
У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п. 49.5 ст. 49 Податкового кодексу України).
Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво та торгівлю алкогольними напоями, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення, нести відповідальність, передбачену Законом № 481/95-ВР.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону № 481/95-ВР у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 29.01.2015 року № 000318 відповідач отримав 09.02.2015 року.
На час судового розгляду справи відповідач доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій, а також сплати фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. не надав, доводів позивача не спростував.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.
Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної фіскальної служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю АПО «Старий Крим» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з ТОВ АПО «Старий Крим», за рішенням ДФС України від 29.01.2015 №000318, фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн. (р/р 31117106700003, УДКСУ у Амур-Нижньодніпровському р-н., банк одержувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012, код ЄДРПОУ 37989300).
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя С.В. Ніколайчук