Ухвала суду № 56090277, 24.02.2016, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2016
Номер справи
559/2537/15-а
Номер документу
56090277
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Лопухович А.О.

Суддя-доповідач:Котік Т.С.

УХВАЛА

"24" лютого 2016 р. Справа № 559/2537/15-а

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Котік Т.С.,

розглянувши апеляційну скаргу Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області на постанову Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від "29" січня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю за проведенням перевірок управління Держархбудінспекції України в Рівненській області Денисюка Ігоря Олексійовича про поновлення строку, визнання дій протиправними та скасування постанови ,-

ВСТАНОВИВ:

Апеляційна скарга Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області подана без додержання вимог ст. 187 КАС України, зокрема, останнім не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду.

Частиною 6 статті 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Разом з тим, в апеляційній скарзі Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по справі. Вказане клопотання мотивоване тим, що Управління є бюджетною установою, відповідно десятиденний строк на оскарження постанови виключає технічну можливість перерахувати бюджетною установою кошти для сплати судового збору.

Вирішуючи клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

При зверненні до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження факту відсутності відповідних коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Отже, зазначені апелянтом обставини для сплати судового збору не є підставою для відстрочення його сплати, а тому відповідно до вимог частини 3 статті 189 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.

Так, Законом України " Про судовий збір" зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VІII, чинний з 01.09.2015 року, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно з п.п.1 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору встановлена у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року, який складає 1218 грн. 00 коп.

З матеріалів справи вбачається, що предметом позову є оскарження постанови №275-ф по справі про адміністративне правопорушення від 22 вересня 2015 року, винесеною головним інспектором будівельного нагляду відділу контролю за проведенням перевірок Управління Держархбудінспекції України в Рівненській області Денисюком Ігорем Олексійовичем, якою накладено адміністративне стягнення на позивача у вигляді штрафу в розмірі 5100 грн., а тому розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні цієї позовної заяви повинен становити 487,20грн. (не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати).

Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 535,92грн. (487,20 грн х 1,1 = 535,92грн.).

Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;_____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до визначеної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області залишити без руху.

Надати Управлінню державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області строк до "14" березня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити апелянту , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Т.С. Котік

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2- апелянту Управління Держархбудінспекції України в Рівненській області вул.16 Липня,38,м.Рівне,33028

- ,