Справа 2-573/10
Номер провадження 2-573/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.09.10 року.
Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Ємчук В.Е.
при секретарі - Орос С.Ю. з участю представника позивача - ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів справу за позовом
ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» в особі Рахівського РЕМ
до
ОСОБА_2
про
стягнення шкоди
ВСТАНОВИВ:
ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» в особі Рахівського РЕМ заклало позов до ОСОБА_2 про стягнення шкоди. Позов мотивовано тим, що 08 грудня 2009 року працівниками Рахівського РЕМ проведено перевірку додержання споживачами вимог Закону України «Про електроенергетику» та Правил користування електричною енергією для населення, в ході якої було встановлено, що у відповідача порушено пломби Держповірки та відклеєне оглядове скло електролічильника. Споживач не надав письмового повідомлення про вищезазначене, що зобов'язаний був зробити відповідно до ПКЕЕ. На підставі акту про порушення правил користування електроенергією та ОСОБА_1 обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, було визначено величину збитків, що становить 273 гривні 13 копійок, тобто за період з 08 червня 2009 року по 08 грудня 2009 року недообліковано 1509 кВт/год електроенергії. Оскільки в добровільному порядку ОСОБА_2 шкоду відшкодувати не бажає, тому просять стягнути з нього 273 гривні 13 копійок шкоди та судові витрати, що були понесені при подачі позову до суду - 51 гривню на оплату судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.
В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_1 позов підтримала та наполягала на задоволенні позовних вимог.
Відповідач ОСОБА_2 повторно в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомляв.
Заслухавши представника позивача та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з акту про порушення «Правил користування електричною енергією» №81489 від 08 грудня 2009 року, у споживача ОСОБА_2 дійсно було виявлено порушення ПКЕЕ, а саме порушено пломбу Держповірки та оглядове скло. Споживач про пошкодження письмово РЕМ не повідомив.
Відповідно до ст.53 Правил користування електричною енергією для населення, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування енергією складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у відповідача.
Отже, акт про порушення правил користування електроенергією складений працівниками ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго», які діяли як посадові особи і на підставі оповідних положень Правил користування електричною енергією для населення.
У відповідності до ст.ст.26,27 Закону України «Про електроенергетику» крадіжка електричної енергії і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики, споживання енергії без приладів обліку і пошкодження приладів обліку є правопорушенням у електроенергетиці, що тягне відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником згідно із законодавством.
З розрахунку збитків за актом №81489 від 08.12.2009 року вбачається, що сума шкоди становить 273 гривні 13 копійок.
У відповідності до ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Таким чином, в судовому засіданні було достовірно встановлено, що ОСОБА_2 заподіяв енергопостачальній організації шкоду, яка на підставі розрахунку відповідно до ОСОБА_1 обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої Постановою НКРЕ №562 від 04.05.2006 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 04.07.2006 року за №782/12656, становить 273 гривні 13 копійок. Відповідач у добровільному порядку шкоду не відшкодував, тому вимога про стягнення з нього шкоди є підставною та підлягає до задоволення.
Також, у відповідності до ст.88 ЦПК України, слід стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» судові витрати в сумі 171 гривню, які були понесені позивачем у зв'язку з розглядом справи, а саме 51 гривню на оплату судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.
Керуючись ст.ст.10,58,60,212,213,223 ЦПК України, ст.1166 ЦК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» в особі Рахівського РЕМ на р/р 260039301077800, код 00131529, МФО 312356 ЗУВАТ Держощадбанк в м. Рахів - 273 гривні 13 копійок шкоди.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» в особі Рахівського РЕМ на р/р 260003008400 МФО 312356, код 00131529 ЗУВАТ Держощадбанк м. Рахів - 171 гривню судових витрат.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу в судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Ємчук В.Е.
Судове рішення № 56073023, Рахівський районний суд Закарпатської області було прийнято 17.09.2010. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-573/10. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: