Постанова № 56065235, 22.02.2016, Лугинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
22.02.2016
Номер справи
281/63/16-а
Номер документу
56065235
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 281/63/16-а

Провадження по справі № 2-а/281/14/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2016 року смт Лугини

Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Денисюк І.І., розглянувши в порядку скороченого провадження одноособово справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відновити виплату пенсії, призначеної відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»із 10 вересня 2015 року. Крім того, просить стягнути з Державного бюджету або відповідача на його користь витрати по оплаті судового збору у розмірі 551,20 грн, зобов'язати відповідача виконати негайно постанову, прийняту у скороченому провадженні, у межах суми платежу за один місяць.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначив, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Проте починаючи із 10.09.2015 йому було припинено виплату пенсії призначеної відповідно до вказаного Закону та листом Головного УПФУ в Житомирській області у вересні 2015 року повідомлено, що оскільки позивач працює на посаді, яка відноситься до категорії державного службовця підстав для виплати пенсії немає і після звільнення із займаної посади пенсію буде відновлено. А тому, вважає, що вказані дії відповідача є неправомірними, протиправними та порушують його право на отримання призначеної пенсії.

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності зіст.183-2 КАС Українибез проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Від Головного управління пенсійного фонду України Житомирської області надійшли заперечення на позов, відповідно до яких відповідач позов не визнає, просить відмовити в задоволенні позовних вимог за безпідставністю. Письмові заперечення приєднані до справи.

Суд за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Нормамист. 71 КАС Українипередбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що позивач перебуває на пенсійному обліку з 12.02.1999 і отримує пенсію відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

25.01.2016 позивач звернувся до відповідача із заявою про відновлення виплати призначеної йому пенсії, починаючи з 10.09.2015.

Відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 27.01.2016 № 98/Я-11 позивачу ОСОБА_1 повідомлено про відсутність права на отримання пенсії, у зв'язку із неможливістю одночасного перебування на державній службі та виплати пенсії.

ОСОБА_1 з 10.09.2015 і по теперішній час працює на посаді заступника голови Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області та перебуває на державній службі.

Згідност. 46 Конституції Українипенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ч. 1ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публiчно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

При вирішенні цієї справи суд, у відповідності дост. 8 Конституції Українитаст. 8 КАС Україникерується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії, призначені відповідно до цьогоЗакону, виплачуються без урахування одержуваного заробітку (прибутку) без будь-яких додаткових умов.

Крім того, нормамист. 54 вказаного Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІв редакціїЗакону № 213, яка набрала чинності з 1 квітня 2015 року, тимчасово, у період з 01.04.2015 по 31.12.2015, особам, яким пенсія призначена відповідно до цього Закону(крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбаченихзаконами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цьогоЗаконупоновлюється.

Відповідач вважає, що оскільки позивач працює на посаді, яка дає право на призначення пенсії відповідно доЗакону України «Про державну службу», то в період з 1 квітня по 31 грудня 2015 року пенсія, призначена згідноЗакону № 2262йому виплачуватися не повинна.

Станом на 01.04.2015 посада, на якій працює позивач дійсно давала право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбаченихЗаконом України «Про державну службу», у зв'язку з чим відповідачем правомірно виплату пенсії позивачу було припинено.

Разом з тим, відповідно до п. 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 213 у разі неприйняття до 01.06.2015 Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно доЗаконів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Вказаний в п. 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 213 закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 01.06.2015 прийнятий не був, у зв'язку з чим, з вказаної дати втратили чинність, зокрема, нормиЗакону України «Про державну службу»щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії за цим Законом не призначаються.

Починаючи із 01.06.2015 особам, які підпадають під діюЗакону України «Про державну службу» пенсія призначається відповідно доЗакону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, з 01.06.2015 посада, на якій працює позивач, не дає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбаченихЗаконом України «Про державну службу», у зв'язку з чим передбачені ст. 54Закону № 2262підстави для невиплати позивачу пенсії, призначеної відповідно до цьогоЗакону, відпали і з 01.06.2015 перешкоди для виплати позивачу вказаної пенсії відсутні.

З огляду на вказане суд вважає, що з 10.09.2015 виплата пенсії, призначеної позивачу відповідно доЗакону № 2262підлягає відновленню у зв'язку з відсутністю зазначених у ст. 54вказаного Законупідстав для її невиплати. При цьому, суд вважає, що поновити права та інтереси позивача іншим шляхом ніж відновлення виплати цієї пенсії неможливо.

Відповідно дост. 256 КАС Українинегайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених п. п. 1, 3, 4, 5, 6 ч. 1ст. 183-2 цього Кодексу.

Відповідно до вимогст. 94 КАС Українивідповідач має сплатитипозивачу судові витрати за розгляд справи судом.

Керуючись ст. ст.6,17-19,94,99,100,104,183-2,256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 пенсії згідно Закону України Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 10 вересня 2015 року по 31 грудня 2015 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відновити з 10 вересня 2015 року виплату ОСОБА_1 пенсії призначеної відповідноЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Стягнути із Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 551 (пятсот пятдесят одна) гривня 20 копійок.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області виконати постанову негайно у межах суми платежу за один місяць.

Постанова набирає законної сили відповідно дост. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Лугинський районний суд Житомирської області з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.

Суддя І.І. Денисюк