Справа № 522/19432/15-а
Провадження № 2а/522/175/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.02.2016 року Приморський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
Головуючого - судді Нікітіної С.Й.,
при секретарі - Віноградовій І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконуючого обовязки начальника державної фінансової інспекції в Одеській області ОСОБА_3 про визнання дій протиправними та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом в якому, після уточнення вимог просить визнання протиправними дії виконуючого обовязки начальника державної фінансової інспекції в Одеській області ОСОБА_3 та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 30.07.2015 року № 15-0313/2015.
При цьому позивач посилається на те, що в 2015 році ДФІ в Одеській області була проведена планова ревізія сільського бюджету, фінансово-господарської діяльності Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області (с. Олександрівка Комінтернівського району Одеської області, вул. Центральна,3) за період з 01.01.2011 року по 28.08.2015 року.
Під час проведення планової ревізії, головним державним фінансовим інспектором сектору контролю у сфері виробництва та послуг Одеської обєднаної ДФІ Держфінінспекції в Одеській області ОСОБА_4 було виявлено порушення законодавства з фінансових питань. З приводу цього інспектором було складено протокол про адміністративне правопорушення від 17.07.2015 року № 15-0443/2015 у відношенні завідуючого дитячого дошкільного навчального закладу «Казкова Рівєра» ОСОБА_2, не зважаючи на те, що остання не є посадовою особою Олександрівської с/р та взагалі там не працює. Сам дошкільний заклад не є структурним підрозділом Олександрійської с/р (код ЄДРПОУ 05583236) та є окремою юридичною особою (код ЄДРПОУ 36970152).
При цьому, ДФІ в Одеській області не було заплановано проведення планової ревізії ДНЗ «Казкова Рівєра», завідуючому ДНЗ «Казкова Рівєра» ОСОБА_2 не надавалась програма ревізії, повідомлення про початок ревізії, що порушує, на думку позивача п. 3,5,7,8,13,14 Порядку проведення інспектування ДФІ, її територіальними органами, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 року №550.
Крім того, всупереч вимогам п. 35 Порядку, ОСОБА_2 не була ознайомлена з актом ревізії Олександрівської с/р.
За наслідками розгляду протоколу від 17.07.2015 року № 15-0443/2015, виконуюча обовязки начальника державної фінансової інспекції в Одеській області ОСОБА_3 винесла постанову про накладення адміністративного стягнення від 30.07.2015 року № 15-0313/2015.
Зазначена постанова винесена у відсутності ОСОБА_2, остання не була сповіщена про розгляд справи, сама справа не розглянута за місцем вчинення проступку, копія постанови направлена позивачеві з порушення встановленого законом терміну, що, як вважає позивач, порушує її законні права та інтереси.
Адвокат в інтересах позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити.
Представник відповідача по довіреності ОСОБА_5 позов не визнала, просила відмовити у задоволенні, посилаючись на необґрунтованість.
При цьому вона послалась на те, що ревізія проведена відповідно до вимог законодавства, а проток и постанова винесені відповідно до результатів перевірки, про що позивач знала з моменту перевірки, під час якої вона була присутня та надавала пояснення.
Суд, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін знаходить позов ОСОБА_2 не обґрунтованим, не доведеним і таким, що е підлягає задоволенню
При цьому суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 2.5.1 Плану контрольно-ревізійної роботи ОДФІ за 1 квартал 2015 року, на підставі направлень від 27.03.2015 року №№ 79, 80, від 21.05.2015 року №№ 145, 146 від 19.06.2015 року № 1222, ДФІ в Одеській області була проведена планова ревізія сільського бюджету, фінансово-господарської діяльності Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області (с. Олександрівка Комінтернівського району Одеської області, вул. Центральна,3) за період з 01.06.2011 року по 28.08.2015 року.
Під час проведення планової ревізії, головним державним фінансовим інспектором сектору контролю у сфері виробництва та послуг Одеської обєднаної ДФІ Держфінінспекції в Одеській області ОСОБА_4 було виявлено порушення законодавства з фінансових питань. З приводу цього інспектором було складено протокол про адміністративне правопорушення від 17.07.2015 року № 15-0443/2015 у відношенні завідуючого дитячого дошкільного навчального закладу «Казкова Рівєра» ОСОБА_2
Судом встановлено, що ОСОБА_2 приймала особисту участь у проведеній перевірці, писала пояснення та згодилась з протоколом про адміністративне правопорушення від 17.07.2015 року № 15-0443/2015, який підписала, згодилась з його змістом та просила винести рішення без неї. Даний факт не заперечено в судовому засіданні стороною позивача.
Таким чином, суд вважає, що посилання позивача на необізнаність з розглядом її справи, за результатами якої винесено спірну постанову, є надуманими та голослівними.
При цьому суд враховує те, що не оскарживши протокол від 17.07.2015 року та не написавши в ньому про незгоду з його змістом, позивач фактично визнала свою вину у виявлених інспектором порушеннях закону.
Крім того, суд вважає не обґрунтованим посилання позивача про те, що ревізія не стосувалась ДНЗ «Казкова Рівєра».
Так, зазначена ревізія, відповідно до Акту ревізії сільського бюджету, ФГД Олександрівської с/р Комінтернівського району за період з 01.06.2011 року по 28.02.2015 року від 06.07.2015 року № 810/10 проводилась як ревізія місцевого бюджету, зокрема і стосовно учасників бюджетного процесу, яким є ДНЗ «Казкова Рівєра». Також, ДНЗ «Казкова Рівєра» не має самостійного балансу, а його фінансування та матеріально-технічне забезпечення здійснює сільська рада.
Також судом встановлено, що відповідно до положень п.36 Порядку інспектування, надання до підпису акту ревізії керівнику бюджетних установ передбачено лише у разі наявності централізованої бухгалтерії, що обслуговує відповідну установу. Чого в даному випадку не має місця.
Таким чином, суд робить висновок, що позивачем не доведено наявності фактів, які б свідчили про порушення норм чинного законодавства з боку відповідача в процесі притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, а тому відмовляє у задоволенні позову.
Керуючись, ст. ст. 163-165 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволені позову ОСОБА_2 до виконуючого обовязки начальника державної фінансової інспекції в Одеській області ОСОБА_3 про визнання протиправними дій виконуючого обовязки начальника державної фінансової інспекції в Одеській області ОСОБА_3 та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 30.07.2015 року № 15-0313/2015 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до суду першої інстанції апеляційної скарги в 10 денний строк з дня виготовлення вмотивованої частини постанови.
Суддя:
16.02.2016