ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"10" квітня 2008 р.Справа №3/1698-А
За позовом Прокурора Летичівського району в інтересах держави в особі
Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції смт. Летичів
до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Летичів
про стягнення 449,04 грн.
Суддя О.Д. Вибодовський Секретар судового засідання Лотоцька О.Б.
Представники:
Від позивача Варенко О.С.- за дов. №7357/10/10-032 від 08.10.2007 р.
Від відповідача - не зявився.
За участю Шкадько В.В. прокурор відділу прокуратури області
В судовому засіданні згідно ч.3 ст.160 КАСУ проголошено вступну і резолютивну частини постанови.
Суть спору: Прокурор в інтересах позивача звернуся до суду з позовом про стягнення з відповідача 449,04 грн. заборгованості по єдиному податку. Представник позивача у судовому засіданні наполягає на задоволені позову. Прокурор позовні вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог суду не надав. Відповідачу було направлено повістки з відміткою про дату, час і місце судового розгляду справи, ухвали про відкриття провадження у справі за юридичною адресою відповідача, яка зазначена в довідці головного управління статистики у Хмельницькій області.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне
Відповідач по справі є субєктом підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності від 28.08.2002р.
Відповідно до поданої відповідачем 14.12.2006р. заяви до Летичівської МРДПІ про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач переведений на спрощену систему оподаткування з 01.01.2007. У вказаній заяві як вид діяльності відповідачем зазначено роздрібна торгівля .
Згідно свідоцтва Серії Д №0266074 від 20.12.2006р. ОСОБА_1 є платником єдиного податку.
Відповідачем в добровільному порядку суми єдиного податку не сплачено.
Згідно довідки податкового органу станом на 13.03.2008р. заборгованість відповідача перед бюджетом по сплаті сум єдиного становить 449,04 грн. в т.ч. 434,23 грн. основна заборгованість , та 14,81 грн. штрафних санкцій.
Крім того, з метою погашення податкового боргу, у відповідності до пп.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, надалі Закону, відповідачу було вручено першу та другу податкові вимоги.
Начальником податкового органу, на виконання вимог Закону, прийнято рішення №10/24-029 від 30.11.2007 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Крім того, сума заборгованості є узгодженою платником податків, що підтверджується підписами відповідача про отримання податкового повідомлення-рішення №009481701/0 від 10.09.2007 р. , яке відповідачем не оскаржувалось
Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:
Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті єдиного податку. Зазначене звернення суд вважає обґрунтованим враховуючи наступне.
Статтею 238 Господарського кодексу України визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Статтею 239 ГК України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, до яких зокрема віднесено стягнення зборів (обовязкових платежів).
Згідно ст.242 Господарського кодексу у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету.
За змістом ст.13 Закону України „Про систему оподаткування”, якою встановлено види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України, єдиний податок не входить до вказаного переліку податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно, єдиний податок є альтернативним способом оподаткування в складі спрощеної системи оподаткування, порядок стягнення заборгованості за яким є відмінним від стягнення податкової заборгованості за приписами Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000р.
Судом враховується що сплата єдиного податку передбачена Указом Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” від 03.07.1998 року № 727/98 (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999 року).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” від 03.07.1998 року № 727/98 (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999 року) субєкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Рішенням Камянець-Подільської міської Ради від 27.12.01 №2 встановлені ставки єдиного податку, серед яких діяльність відповідача діяльність у сфері відпочинку і розваг, культури та спорту обкладається за ставкою 50грн.
Субєкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно пункту 4 Указу Президента України № 727 спрощена система оподаткування, обліку та звітності для субєктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.
Відповідно до пункту 5 Указу Президента України № 727 субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 із змінами і доповненнями до функцій податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій віднесено здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.
Враховуючи зазначене суд приходить до висновку що заявлені податковим органом позовні вимоги про стягнення 195,51 грн. заборгованості по сплаті сум єдиного податку є правомірними, обґрунтованими, підтвердженими матеріалами та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Летичівського району в інтересах держави в особі Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції смт. Летичів до Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Летичів про стягнення 449,04 грн. задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 смт. Летичів (АДРЕСА_1, інд код НОМЕР_1) на користь Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції смт. Летичів ( вул. 50-річчя Жовтня,16 код. 35390018) 449,04 грн. (чотириста сорок девять гривень 04 коп.) заборгованості .
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СуддяО.Д. Вибодовський
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.