Рішення № 56026899, 18.02.2016, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
18.02.2016
Номер справи
914/4224/15
Номер документу
56026899
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2016р. Справа№ 914/4224/15

За позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Львів

про: демонтаж літнього майданчика,

Суддя Король М.Р.

За участю представників:

від позивача: Василюк М. Р. - представник (довіреність №36-вих-5 від 05.01.2016р.);

від відповідача: не з'явився.

В судовому засіданні 18.02.2016 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення

Суть спору: позов заявлено Шевченківською районною адміністрацією Львівської міської ради (м. Львів) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Львів) про демонтаж літнього майданчика.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем розміщено літній майданчик після закінчення сезонного періоду.

Ухвалою суду від 11.12.2015 року порушено провадження у справі. Розгляд судової справи призначено на 12.01.2016 року. Вимоги до сторін висвітлено в зазначеній ухвалі, в тому числі визнано обов'язковою участь повноважних представників сторін в судове засідання.

Представник позивача в судове засідання 12.01.2016 року прибув, позовні вимоги підтримав.

Відповідач участь повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, причин неявки суду не повідомив, вимог ухвали суду від 11.12.2015 року не виконав, з клопотаннями та заявами не звертався.

Позивачем у позовній заяві в якості третьої особи зазначено Львівську міську раду.

У абзаці 4 постанови Пленуму ВГСУ №18 від 26.12.2011 року «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» зазначено, що питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.

Ухвалою суду про порушення провадження у даній справі суд зобов'язав позивача надати письмові пояснення щодо підстав залучення Львівської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, з врахуванням положень ст. 27 ГПК України.

Суд, вирішуючи питання, щодо наявності юридичного інтересу у третьої особи, з'ясував, що у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи Львівську міську раду не буде наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому.

Відтак, враховуючи положення статті 27 ГПК України, правові підстави для залучення Львівської міської ради у якості третьої особи, відсутні.

Розгляд справи відкладено на 04.02.2016 року.

Представник позивача в судове засідання 04.02.2016 року прибув, позовні вимоги підтримав, через відділ обліку та документального забезпечення суду подав клопотання (вх. №4561/16 від 04.02.2016р.) про долучення документів до матеріалів справи та клопотання (вх. №564/16 від 04.02.2016р.) про продовження строку розгляду спору.

Відповідач участь повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, причин неявки суду не повідомив, вимог ухвали суду від 11.12.2015 року не виконав, з клопотаннями та заявами не звертався.

Судом відкладено розгляд справи на 18.02.2016 року та продовжено строк розгляду спору на 15 днів.

Представник позивача в судове засідання 18.02.2016 року прибув, позовні вимоги підтримав.

Відповідач участь повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив черговий раз, причин неявки суду не повідомив, вимог ухвали суду від 11.12.2015 року не виконав, з клопотаннями та заявами не звертався.

Відповідно до п. 3.9.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору. А відповідно до п. 3.9.1. постанови, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України.

Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, повно та об'єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне:

25.03.2015 року Управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради було видано фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 паспорт НОМЕР_2 відкритого літнього майданчика біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_1 із терміном дії у 2015 році: з 01.04.2015 року до 31.10.2015 року.

Вказаним паспортом передбачено, що відповідач зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика після закінчення сезонного періоду, тобто 01.11.2015 року.

Згідно акту від 03.11.2015 року, копію якого долучено до матеріалів справи, працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено, що літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1 відповідачем не демонтований.

Зважаючи на викладене, 06.11.2015 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради видано розпорядження за № 634 «Про демонтаж літнього майданчика на АДРЕСА_1», відповідно до п.1 якого зобов'язано фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 демонтувати літній майданчик на АДРЕСА_1 у м. Львові в термін до 18.11.2015 року.

09.11.2015 року відповідач отримав копію даного розпорядження, про що розписався на звороті.

У випадку невиконання відповідачем п. 1 Розпорядження № 634 від 06.11.2015 року в установлений термін, Шевченківська районна адміністрація зобов'язала юридичний відділ підготувати позовну заяву до суду про примусовий демонтаж літнього майданчика на АДРЕСА_1 в термін до 23.11.2015 (п.2 Розпорядження).

Однак, оскільки станом на 19.11.2015 року майданчик не демонтований, про що свідчить Акт обстеження комісії у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1, позивач звернувся до суду із відповідним позовом.

Оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

В результаті проведеного обстеження працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації зафіксовано факт функціонування літнього майданчика по АДРЕСА_1 у м. Львові після закінчення сезонного періоду, про що було складено акт від 03.11.2015 року.

Відповідно до п.1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376 відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

Частинами 1, 4 статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Згідно до п. 10 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та п. 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р., дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Пунктом 4.1. Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Пунктом 3.4 Порядку передбачено, що після закінчення сезонного періоду суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика власними силами та за власний рахунок.

Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно Розпорядження голови Шевченківської районної адміністрації від 06.11.2015 року № 634 «Про демонтаж літнього майданчика на АДРЕСА_1», пунктом 1 зобов'язано відповідача демонтувати літній майданчик на АДРЕСА_1 до 18.11.2015 року. Контроль за виконанням розпорядження доручено заступнику голови районної адміністрації з соціально-економічних та гуманітарних питань. Розпорядження № 634 від 06.11.2015 року відповідачем отримано 09.11.2015 року, про що свідчить напис на звороті.

Згідно акту обстеження проведеного працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації від 19.11.2015 року встановлено, що літній майданчик відповідачем не демонтовано.

Відповідно до п. п. 4.2.3, 6.2. «Порядку отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.

Відповідно до ст. 144 Конституції України, ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Оскільки відповідач не демонтував відкритий літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1 після закінчення сезонного періоду (01.11.2015 р.), у порушення розпорядження голови Шевченківської районної адміністрації № 634 від 06.11.2015р. не демонтував літній майданчик, вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

В матеріалах справи відсутні докази наявності правових підстав для розміщення спірного літнього майданчика станом на час розгляду спору.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Судовий збір покладається на відповідача відповідно до ст. 49 ГПК України.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 4, 33, 34, 35, 44, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, господарський суд -

В И Р І Ш И В:

1.Позовні вимоги задоволити повністю.

2.Зобов'язати фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) демонтувати літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1.

3.Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (79019, м. Львів, вул. Липинського, 11, ідентифікаційний код 04056115) 1218,00 грн. судового збору.

Накази видати відповідно до статті 116 ГПК України.

Повне рішення складено 23.02.2016 р.

Суддя Король М.Р.