ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 лютого 2016 рокум. Ужгород№ 807/151/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної фінансової інспекції в Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_2 підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про визнання незаконними дій, -
В С Т А Н О В И В:
22 лютого 2016 року, позивач - ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Державної фінансової інспекції в Закарпатській області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет на стороні позивача: ОСОБА_2 підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (далі - третя особа), якою просить:1) визнати незаконними дії Державної фінансової інспекції в Закарпатській області по проведенню аудиту Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" за період з 01.01.2013 року по 31.10.2015 року; 2) визнати незаконними дії Державної фінансової інспекції в Закарпатській області по проведенню аудиту в частині дотримання ОСОБА_2 підприємством "Закарпатський науково-дослідного та проектний інститут землеустрою" законодавства про працю за період з 01.01.2013 року по 31.10.2015 року; 3) визнати незаконними дії Державної фінансової інспекції у Закарпатській області в частині висновків щодо зайвого нарахування ОСОБА_1 заробітної плати; 4) стягнути з Державної фінансової інспекції в Закарпатській області (пл. Народна, буд.4, м. Ужгород, 88008, ідентифікаційний № 22110491) на користь ОСОБА_1 на картковий рахунок № 26250500417147, МФО 312356 у філії - Закарпатське обласне управління АТ "Ощадбанк" в м. Ужгород, ідентифікаційний (податковий) номер НОМЕР_1 сплачений судовий збір.
У відповідності до вимог пункту 8 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також субєкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Відтак, позивач - це фізична або юридична особа, яка має адміністративну процесуальну правоздатність і на захист прав та інтересів якої виникає адміністративний процес та є однією із сторін, зокрема обовязковим учасником адміністративного процесу.
Відповідно до частини 1 статті 50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Частиною 2 статті 50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), субєкти владних повноважень.
Як вбачається із позовної заяви, позивач по даній справі - ОСОБА_1, та зазначає третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою".
У відповідності до вимог частин 1-3 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України, сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.
Згідно ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Однак, з поданої позовної заяви та доданих до неї письмових документів, вбачається що ОСОБА_1 оскаржує дії відповідача в частині, зокрема: 1) проведення аудиту Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" за період з 01.01.2013 року по 31.10.2015 року; 2) проведення аудиту в частині дотримання ОСОБА_2 підприємством "Закарпатський науково-дослідного та проектний інститут землеустрою" законодавства про працю за період з 01.01.2013 року по 31.10.2015 року; 3) висновків щодо зайвого нарахування ОСОБА_1 заробітної плати.
Однак, із матеріалів позовної заяви не можливо встановити чи уповноважувало ОСОБА_2 підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" позивача на ведення справи в суді чи надавало прав ОСОБА_1 на вчинення від його імені усіх процесуальних дій, які може вчиняти дана особа.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до припису ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674-VI, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп.1 п.3 ч.2 ст.4, ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір", за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі:0,4 розмір мінімальної заробітної плати.
У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Законом України "Про ОСОБА_2 бюджет на 2016 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2016 року становить 1378,00 грн.
Відповідно до постанови Пленуму ВАСУ "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року № 2 з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Позивачем заявлено в одній вимозі декілька вимог немайнового характеру.
Як вбачається із поданої позовної заяви, позивачем заявлено 3-ри самостійні вимоги немайнового характеру, а саме: 1) щодо визнання незаконними дій Державної фінансової інспекції в Закарпатській області щодо проведення аудиту Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" за період з 01.01.2013 року по 31.10.2015 року; 2) щодо визнання незаконними дій Державної фінансової інспекції в Закарпатській області щодо проведення аудиту в частині дотримання ОСОБА_2 підприємством "Закарпатський науково-дослідного та проектний інститут землеустрою" законодавства про працю за період з 01.01.2013 року по 31.10.2015 року; 3) щодо визнання незаконними дій Державної фінансової інспекції у Закарпатській області в частині висновків щодо зайвого нарахування ОСОБА_1 заробітної плати.
Так, позивачем, сплачено судовий збір лише у розмірі 552,00 грн., згідно квитанції № ПН13187 від 22.02.2016 року, тобто за одну позовну вимогу - вимогу немайнового характеру. Також, позивачем при зверненні до суду не надано доказу про оплату судового збору за дві інші позовні вимоги немайнового характеру, який складає 1101,60 грн. (551,20 грн.*3=1653,60 грн. (загальна сума судового збору) - 552,00 грн. (частина сплаченого судового збору згідно квитанції)).
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді/м. Ужгород/ 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області МФО 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; призначення платежу - "судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно до 09 березня 2016 року додатково надати суду доказ сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за вимогою немайнового характеру у розмірі 1101,60 грн. та докази підтвердження його повноважень щодо здійснення представництва інтересів Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою".
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної фінансової інспекції в Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_2 підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про визнання незаконними дій залишити без руху.
2. Надати ОСОБА_1 строк до 09 березня 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
3. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
4. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст.160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_3