Номер справи 623/5338/15-а
Номер провадження 2-а/623/4/2016
У Х В А Л А
іменем України
22 лютого 2016 рокуІзюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого судді Бєссонової Т.Д.
за участю секретаря Ноль С.В.
судового розпорядника ОСОБА_1
розглядаючи у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області, Ізюмського міського голови ОСОБА_3 про оскарження неправомірних дій Ізюмського міського голови, порушення трудових прав, не виплати заробітної плати в зв"язку з звільненням з виборної посади,-
в с т а н о в и в:
21 грудня 2015 року ОСОБА_2 звернувся до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з адміністративним позовом, уточненим в подальшому, до виконавчого комітету Ізюмської міської ради, Ізюмського міського голови ОСОБА_3 про оскарження неправомірних дій Ізюмського міського голови, порушення трудових прав, не виплати заробітної плати в зв"язку зі звільненням з виборної посади.
Вказує, що розпорядженням Ізюмського міського голови №520 від 17 листопада 2015 року його було звільнено з посади першого заступника міського голови з питань управління житлово-комунального господарства з 17 листопада 2015 року у звязку із закінченням строку повноважень. В день звільнення не було проведено виплати належних йому коштів та не видано довідку про нарахування та виплату всіх належних йому сум на день звільнення.
Просить:
- Визнати протиправними дії Ізюмського міського голови ОСОБА_3, як керівника Виконавчого комітету Ізюмської міської ради, які полягають у невиконанні статей 116 та 46 КЗпП України, щодо невиплати заробітної плати у день звільнення та ненаданні відповідних довідок, що призвело до порушення його прав;
- Зобовязати Ізюмського міського голову ОСОБА_3, як керівника Виконавчого комітету Ізюмської міської ради надати довідку про нарахування та виплату усіх належних йому сум станом на день звільнення з посади першого заступника міського голови з питань управління житлово-комунального господарства 17 листопада 2015 року;
- Стягнути з Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області всі належні йому на день звільнення 17 листопада 2015 року суми;
- Стягнути з Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області на його користь компенсацію втрати частини заробітної плати у звязку з порушенням термінів її виплати;
- Стягнути з Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області на його користь компенсацію за нанесену моральну шкоду в сумі 50000 грн.;
- Стягнути з Ізюмського міського голову ОСОБА_3 до бюджету м. Ізюму нанесену матеріальну шкоду в розмірі : компенсації втрати частини заробітної плати у звязку з порушенням термінів її виплати та компенсацію за нанесену моральну шкоду в сумі 50000 грн.
- Винести окрему ухвалу, про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності Ізюмського міського голову ОСОБА_3 за умисне невиконання вимог Конституції України та Законів України щодо організації невиплати заробітної плати; ненадання довідок про нарахування та виплату заробітної плати, внаслідок чого було порушено його Конституційні права та нанесено значну матеріальну шкоду місцевому бюджету;
- Зобов»язати Вионавчий комітет Ізюмської міської ради в особі його керівника Ізюмського міського голови ОСОБА_3 у встановлений судом термін, подати звіт про виконання прийнятого рішення.
Представником виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області ОСОБА_4 в судовому засіданні заявлено клопотання про закриття провадження у справі посилаючись на ст.18 КАС України, та зазначаючи, що вказаний позов, в його останній редакції, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Вказує, що даний спір є трудовим, заявлені вимоги стосуються заробітної плати та сплати позивачеві компенсаційних виплат, що є похідними від основної грошової вимоги.
Позивач ОСОБА_2 заперечував проти закриття провадження у справі, посилаючись на те, що вказаний спір є публічно-правовим, оскільки є спором з приводу звільнення його з публічної служби.
Ізюмський міський голова ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За змістом частини другої статті 4Кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року № 2747-IV(далі - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Законодавство не містить визначення терміна "публічно-правовий спір". Для розгляду спору адміністративним судом необхідно встановити його публічно-правовий зміст (характер). Для з'ясування характеру спору необхідно враховувати, що протилежним за змістом є приватноправовий спір. Це означає, що в основі розмежування спорів лежить поділ права на публічне та приватне.
Вирішуючи питання про віднесення норми до публічного права, а спору до публічно-правового, суди повинні враховувати загальнотеоретичні та законодавчі критерії. Зокрема, за змістом пункту 1 частини першої статті 3КАС Україниу публічно-правовому спорі, як правило, хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Спір набуває ознак публічно-правового за умов не лише наявності серед суб'єктів спору публічного органу чи посадової особи, а й здійснення ним (ними) у цих відносинах владних управлінських функцій.
Для цілей і завдань адміністративного судочинства владну управлінську функцію необхідно розуміти як діяльність усіх суб'єктів владних повноважень з виконання покладених на нихКонституцієючи законами України завдань.
Згідно з пунктом 2 частини другої статті 17КАС Україникомпетенція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Пунктом 15 частини першої статті 3КАС Україничерез види публічної служби визначено її поняття.
Публічна служба діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Відповідно до п.27 Постанови Пленуму Вищого адміністративного Суду України № 8 від 20 травня 2013 року « Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративними судами, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Пов'язаними з вимогами про стягнення заробітної плати слід вважати вимоги про відшкодування шкоди, завданої саме невиплатою заробітної плати (грошового утримання).
Позовна вимога публічних службовців про стягнення заробітної плати (грошового утримання) за час вимушеного прогулу або виконання нижче оплачуваної роботи у зв'язку з незаконним звільненням або переведенням, у тому числі в разі, коли її заявлено окремо від вимоги про поновлення на роботі, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки стосується проходження особою публічної служби.
Таким чином, на підставі викладеного, клопотання представника виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області ОСОБА_4 про закриття провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 157, 165 КАС України, суд-
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання представника виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області ОСОБА_4 про закриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області, Ізюмського міського голови ОСОБА_3 про оскарження неправомірних дій Ізюмського міського голови, порушення трудових прав, не виплати заробітної плати в зв"язку з звільненням з виборної посади на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд шляхом подачі в 5 денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя-