Справа № 760/3087/16-а
2-а/760/323/15
У х в а л а
/про залишення позовної заяви без руху/
18 лютого 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кицюк В.С., дослідивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про скасування постановиу справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить суд скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серія ПС3 № 096618 від 16.02.2016 року.
Дослідивши матеріали позову, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, сплачується судовий збір. Підстави, за якими особи звільняються від сплати судового збору за подачу позову або заяви, зазначені у ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Оскільки вимоги позивача немайнового характеру, позивачу необхідно сплатити судовий збір із адміністративного позову немайнового характеру в сумі 551,20 грн. і надати суду відповідний документ на підтвердження сплати судового збору в оригіналі.
Передбачена Законом сума має бути сплачена на наступні реквізити
- за сплату судового збору: УДКСУ у Солом'янському районі
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812
Банк отримувача ГУ ДКУ у м. Києві
Код банку отримувача (МФО) 82 00 19
Рахунок отримувача 312 122 067 000 10
Код класифікації доходів бюджету 220 301 01
Призначення платежу Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солом'янський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02896762 (суду, де розглядається справа).
Окрім того, суд акцентує увагу позивача на тому, що якщо ним заявлено вимогу про визнання незаконними дії конкретного співробітника поліції, то слід зазначити його в якості відповідача у справі, додавати копію позову до додатків до позову по кількості відповідачів у справі. Позивач зазначає у позовній заяві - відповідача Міністерство внутрішніх справ України , але просить скасувати постанову про адміністративне правопорушення серїї ПС № 096618 від 16.02.2016 року інспектора патрульної поліції УПП в м.Києві, роти №9, батальйону №2 лейтенатна поліції - Басенюк Катерини Михайлівни.
Статтею 106 КАС України передбачені імперативні вимоги, якими повинна відповідати позовна заява при зверненні до суду адміністративної юрисдикції. Проте всупереч ч.3 ст.106 КАС України позивач при зверненні до суду їх не дотримався.
Згідно ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості надання таких доказів. Так, позивачем надана копія оскаржуваної постанови та протоколу про адміністративне правопорушення, які скопійовані таким чином, що їх неможливо прочитати.
Статтею 106 КАС України передбачені імперативні вимоги, яким повинна відповідати позовна заява при зверненні до суду адміністративної юрисдикції. Проте всупереч ч. 3 ст. 106 КАС України позивач при зверненні до суду їх не дотримався.
Дотримання вимог ст. 106 КАС України та Закону України «Про судовий збір» при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом в тому числі і для суду на предмет перевірки позову і долучених до нього матеріалів і недопущення відкриття провадження і призначення непідготовленої справи (позову) до розгляду.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього ж Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Якщо ж позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає всі вимоги, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 108 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про скасування постановиу справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху та надати строк для усунення вказаних судом недоліків, який не може перевищувати 5 (п'яти) днів з моменту отримання копії даної ухвали.
В разі не усунення вказаних недоліків у встановлений строк, заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена через Солом`янський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя В. С. Кицюк