Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення подання без руху
22 лютого 2016 р. Справа № 818/195/16
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М., розглянувши матеріали подання Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області до комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради щодо стягнення коштів за податковим боргом, -
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області з поданням до комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради щодо стягнення за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків, та готівки, що належить такому платнику податків, податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 3 140 281,25 грн.
Подання підлягає залишенню без руху, оскільки подане з порушенням ст.ст. 106, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме до подання не додано доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії подання та доданих до нього документів, та не додано документу про сплату судового збору.
Так, в частині, що не врегульована статтею 183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як вбачається з матеріалів подання, заявником додано до подання його копії та копії всіх документів, що приєднуються до нього, для надіслання відповідачу.
У свою чергу, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Таким чином, статтею 106 КАС України передбачено обов’язок суб'єкта владних повноважень при поданні адміністративного позову додати до позовної заяви саме доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який у даному випадку позивачем не виконано, тому заявнику необхідно усунути зазначений недолік подання шляхом подання до суду доказу надіслання відповідачу копії подання та доданих до нього документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, заявник подав клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що в кошторисних призначеннях на утримання ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області на 2016 рік видатки на сплату судового збору передбачені, але станом на день звернення до суду з даним поданням на казначейських рахунках фактично відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Дана норма закону наказує варіант поведінки діям суду, але дозволяє визначати обов'язки в окремих випадках.
Враховуючи, що подання органу Державної фіскальної служби України, передбачене статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є об’єктом справляння судового збору, суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається з подання, заявником заявлено вимогу про стягнення коштів, тобто вимога є майновою.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Тому заявнику необхідно усунути зазначений недолік подання шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору.
Реквізити рахунку для зарахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКС у м. Суми
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області
Код банку отримувача 837013
Рахунок отримувача 31217206784002
Код класифікації доходів бюджету 22030001
Код ЄДРПОУ суду 35907252
У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Код ЄДРПОУ Сумського окружного адміністративного суду 35907252.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За змістом статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі недотримання вимог до форми подання суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Подання Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області до комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради щодо стягнення коштів за податковим боргом - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків подання до 14:00 23.02.2016 р.
У разі невиконання вимог цієї ухвали подання буде вважатися неподаним та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулася з поданням.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах