Ухвала суду № 55988296, 22.02.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2016
Номер справи
812/45/16
Номер документу
55988296
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 лютого 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/45/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій, зобовязання утриматися від вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

21 січня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вказаний адміністративний позов.

Ухвалою суду від 22.01.2016 вищевказаний адміністративний позов залишено без руху та запропоновано ОСОБА_1 усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду - уточненої позовної заяви із зазначенням точної поштової адреси позивача, а також номеру засобу звязку, оригіналу документу про сплату судового збору за позовні вимоги майнового характеру та надати додатки до позовної заяви для відповідача.

На виконання зазначеної ухвали суду 18.02.2016 позивачем надано до суду уточнену позовну заяву із зазначенням точної поштової адреси позивача та додатки до позовної заяви для відповідача.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Виходячи з вищенаведеного позивачем не у повній мірі усунуто недоліки позовної заяви, оскільки, до позову не додано документу про сплату судового збору.

При цьому, позивач надав заяву про відстрочення оплати судового збору.

Дослідивши вказане клопотання суд вважає його необґрунтованим та не знаходить підстав для відстрочення позивачу сплати судового збору з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі (ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір).

Судові витрати це передбачені законом витрати (грошові кошти) сторін, понесені ними у зв'язку з розглядом справи та її вирішенням, а у випадках їх звільнення від сплати - це витрати держави, які вона несе у зв'язку з вирішенням конкретної справи.Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950), Рекомендація щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя № R (81)7, прийнята Комітетом міністрів Ради Європи 14.05.1981, та практика Європейського суду з прав людини під час застосування цієї Конвенції не визнають необхідність сплати судових витрат обмеженням права доступу до суду. Разом із тим, ураховуючи положення п. 1 ст. 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі Креуз проти Польщі (Kreuz v. Poland), сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

З урахуванням наведених норм права єдиною підставою для звільнення від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).

Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі ст. 88 КАС України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 КАС України усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Згідно з ч. 2 ст. 10 КАС України не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Суд зазначає, що позивачем не надано жодного доказу відсутності на його рахунках грошових коштів чи відсутності доходів від здійснення підприємницької діяльності, а тому матеріали позовної заяви не дають можливості задовольнити вказане клопотання та відстрочити позивачу сплату судового збору за подання даного позову.

Таким чином, клопотання позивача про відстрочку сплати судового збору до прийняття рішення по справі задоволенню не підлягає.

Як вбачається з позовних вимог, позивачем, заявлено позовну вимогу яка має майновий характер та за яку потрібно справляти судовий збір.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви.

Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою підприємцем 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 01.01.2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.

Ухвалою суду від 22.01.16 помилково зазначено, те що позивач повинен був сплатити 551,20 грн судового збору за подання позовної заяви.

Враховуючи, що в позовній заяві позивачем, який є фізичною особою підприємцем, заявлено вимогу немайнового характеру (про визнання незаконними особи з назвою Новоайдарське відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області" дій щодо складання вимоги № Ф-77 від 12.05.2015 та зобовязати особу з назвою Новоайдарське відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області утриматись від складання щодо позивача вимог), позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 1378,00 грн.

У звязку з вищевикладеним, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має немайновий характер, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.

При цьому, слід зауважити, що у встановлений судом строк, який був достатнім для виправлення недоліків позовної заяви, позивачем вимоги суду, викладені в ухвалі від 22.01.2016 у повному обсязі не виконано.

Згідно статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений судом, може бути продовжений судом.

Отже, з огляду на викладене та враховуючи, що позивачем здійснені заходи, спрямовані на виконання вимог ухвали суду від 22.01.2016 про залишення позовної заяви без руху та частково усунуто її недоліки, суд вважає за необхідне продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у повному обсязі.

Керуючись статтями. 101, 102, 103, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору до закінчення розгляду справи відмовити.

Продовжити ОСОБА_1 строк усунення недоліків позовної заяви до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області.

Запропонувати позивачу у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання, до суду оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 1378,00 грн.

У разі не усунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_2