Ухвала суду № 55983622, 22.02.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2016
Номер справи
810/588/16
Номер документу
55983622
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22 лютого 2016 року № 810/588/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Центру рекрутингу Національної поліції України в м. Києві (атестаційна комісія північного регіону) про скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Центру рекрутингу Національної поліції України в м. Києві (атестаційна комісія північного регіону), в якому позивач просить скасувати рішення атестаційної комісії від 05.01.2016.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Правила територіальної підсудності визначені статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, частиною першою даної статті встановлено, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з частиною другою статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Як вбачається з позовної заяви вх. 588/16 від 18.02.2016, місцем проживання позивача зазначено адресу: АДРЕСА_1, 04100.

Водночас, позивачем не додано до матеріалів позовної заяви копії паспорту громадянина України в тому числі із відміткою про реєстрацію місця проживання, що в свою чергу не дозволяє суду встановити правильність визначення територіальної підсудності даної справи.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Однак, позивачем в порушення вказаних вимог у позовній заяві не зазначено номеру засобу зв'язку, адресу електронної пошти відповідача або не вказано, що такі відомості невідомі.

Згідно з вимогами пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Зі змісту позову вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує рішення атестаційної комісії від 05.01.2016. При цьому, у позові позивач зазначає, що 05.01.2016 він був на співбесіді, яка проводилась атестаційною комісією ГУ Національної поліції в Київській області. Водночас у позові не зазначено, який саме орган видав це рішення. Але, відповідачем визначено саме Центр рекрутингу Національної поліції України в м. Києві. Таким чином, мотивувальна та прохальна частини позову є неузгодженими.

Крім того, в адміністративному позові ОСОБА_1, в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача вказано два суб'єкта: Головне управління Національної поліції України у Київській області та Київську обласна профспілкову організація атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

Проте, відповідно до статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - це особа, яка бере участь у справі на стороні позивача або відповідача у разі, якщо постанова у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси чи обов'язки.

У свою чергу, в тексті позовної заяви позивачем не зазначено яким чином постанова у справі може вплинути на права, свободи, інтереси чи обов'язки зазначених третіх осіб. Отже, суд не може вирішити питання чи наявні підстави для залучення в якості третіх осіб ці установи.

В силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті у строк до 28 березня 2016 року шляхом подання до суду:

- документу, який підтверджує, що позивач зареєстрований за адресою вказаною у позовній заяві (копія паспорта);

- відомостей щодо засобів телефонного зв'язку та/або електронної пошти відповідача;

- уточнення позовних вимог із чітким визначення органу, який прийняв оспорюване рішення, а також відповідно належного відповідача;

- письмових пояснень із обґрунтуванням того, яким чином постанова у справі може вплинути на права, свободи, інтереси чи обов'язки зазначених у позові в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, суб'єктів.

Питання про відкриття провадження у справі буде вирішено у строк, встановлений статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України після спливу строку, встановленого судом на усунення недоліків.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України буде повернута заявникові.

Керуючись статтею 106, частиною першою статті 108, статтею 160, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Центру рекрутингу Національної поліції України в м. Києві (атестаційна комісія північного регіону), - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви до 28 березня 2016 року.

3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Панова Г. В.