КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 825/3802/15-а
Суддя доповідач Літвіна Н. М. У Х В А Л А
22 лютого 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Літвіна Н.М., перевіривши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зернопрайм» на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2016 року у справі за адміністративним позовом Заступника прокурора м. Чернігова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зернопрайм» про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2016 року адміністративний позов Заступника прокурора м. Чернігова до ТОВ «Зернопрайм» про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом – задоволено.
На вказану постанову суду відповідачем - ТОВ ТОВ «Зернопрайм», подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України - до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно до листа Вищого адміністративного суду № 165/11/13-12 від 18 січня 2012 року «Щодо адміністративних позовів майнового характеру» у зв'язку з надходженням до Вищого адміністративного суду України звернень адміністративних судів про надання роз'яснення щодо застосування п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» повідомлено наступне.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового судам необхідно враховувати таке.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України - юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, вимога про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом, є майновою.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями) - за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Станом на момент звернення позивача з адміністративним позовом до суду Закон України «Про судовий збір» встановлював ставку судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» - мінімальну заробітну плату встановлено на 2015 рік у розмірі 1 218, 00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у загальному розмірі 6 979, 18 грн.
Між тим, апелянт не додав до адміністративного позову квитанцію зі сплатою судового збору.
Разом з тим, суд звертає увагу, що сума судового збору яку зобов»язаний сплатити апелянт становить 1 339 (одна тисяча триста тридцять дев»ять) грн. 80 коп. (1 218, 00 грн. (судовий збір за подання адміністративного позову в суді першої інстанції)*110 %).
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України - до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі..
Між тим, апелянтом не подано документів, зазначених як додатки до апеляційної скарги, зокрема, копія оскаржуваної постанови, копії апеляційних скарг та доданих до них документів, документ про сплату судового збору, документ, що підтверджує відправлення апеляційної скарги суду апеляційної інстанції.
Згідно до ч. 3 ст. 189 КАС України - до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, тому суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки, вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції у відповідності із ст. ст. 189, 108 КАС України, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту надано строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зернопрайм» на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 січня 2016 року у справі за адміністративним позовом Заступника прокурора м. Чернігова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зернопрайм» про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом - залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків 5 (п»ять) днів з моменту отримання зазначеної ухвали.
В разі невиконання вимог суду у строк встановлений судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного Суду України.
Суддя Н.М. Літвіна