Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 лютого 2016 р. Справа № 805/5094/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., суддів - Кравченко Т.О., Тарасенка І.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СТЕП» до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 036612 від 17.11.2015, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СТЕП» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 036612 від 17.11.2015.
В обґрунтування позову зазначено, що 17.11.2015 в.о. начальника Управління Укртрансінспекції у Донецькій області винесено постанову № 036612 про застосування адміністративно-господарського штрафу, якою стягнуто з ТОВ «СТЕП» штраф у розмірі 1700 грн. Позивач не погоджується з цією постановою оскільки спірну постанову складено не посилаючись на будь-який документ або акт. Раніше до ТОВ «СТЕП» за вих. №1689/6/59-15 від 06.10.2015 від Управління Укртрансінспеції в Запорізької області надійшли акт від 02.10.2015 № 011746, довідка від 02.10.2015 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, розрахунок плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, квитанція про зважування. ТОВ «СТЕП» вважає, що ніяких правопорушень при обставинах зазначених в протоколі, постанові водій ТОВ «СТЕП» не скоював, посилаюсь на Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, Закон України «Про автомобільний транспорт», Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті просив скасувати спірну постанову відповідача.
Від представника позивача через відділ діловодства та документообігу суду надходили заяви про розгляд справи без участі представника.
Представник відповідача через відділ діловодства та документообігу суду надав письмові заперечення проти позову, в обґрунтування яких зазначив, що 17.11.2015 в.о. начальника Управління Укртрансінспекції у Донецькій області винесена постанова №036612 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700 грн. до ТОВ «СТЕП» за порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» під час перевезення вантажу автомобільним транспортом без оформлення документу дозвільного характеру на право перевезення вантажу автомобільними дорогами України із перевищенням вагових обмежень, відповідно ст. 48 Закону за що передбачена відповідальність абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Згідно даних акту № 044731 від 02.10.2015 під час здійснення перевірки транспортного засобу «МАЗ» д/н НОМЕР_1, який належить ТОВ «СТЕП» у водія ОСОБА_1 не було у наявності оформленого дозволу на право здійснення перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень, який видається уповноваженим на те компетентним органом. Під час проходження вагового контролю було зафіксовано осьове перевантаження на задню здвоєну вісь, яка склала 20400 кг., перевантаження - 4400 кг. Водій не надав пояснення відповідно виявлення перевантаження транспортного засобу у зафіксованих даних акту котрий водій не підписав. Представник відповідача вважає, що спірна постанова винесена обґрунтовано та на підставі чинного законодавства. Посилаючись на Правила проїзду великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, Правила дорожнього руху, постанову КМУ «Про затвердження переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні» від 25.02.2009 № 207, Порядок №879 від 27.06.2007 просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Разом із запереченнями надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, колегія суддів встановила наступне.
Як встановлено судом, Товариство з обмеженою відповідальністю «СТЕП» зареєстровано у встановленому законом порядку як юридична особа 19.11.1997, включено до ЄДРПОУ за № 20392491, що підтверджується он-лайн сервісу отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
02.10.2015 о 14 год. 11 хв. на 475 км а/д Н-08 «Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя» працівниками управління Укртрансінспекції у Запорізькій області проведено перевірку транспортного засобу МАЗ 642208026, номерного знаку НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 та причепу МАЗ 93866 041, номерного знаку НОМЕР_2, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 (належить ТОВ «СТЕП») яким керував водій ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (п/в НОМЕР_5 Нікопольське МРЕВ 19.07.2009) який здійснював перевезення деревина дров'яна хвойних порід для технолог. потреб (товарно-транспортна накладна №РН-0001779 від 01.10.2015).
За результатами проведеної перевірки складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі Н-08 «Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя» км. 475 від 02.10.2015, акт № 011746 від 02.10.2015 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, розрахунок плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу (додаток до акту № 011746 від 02.10.2015), акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 044731 від 02.10.2015.
Відповідно до довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі Н-08 «Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя» км. 475 від 02.10.2015 та акту № 011746 від 02.10.2015 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів навантаження на осі автомобілю МАЗ 642208026, реєстраційний номер НОМЕР_1 та причіп МАЗ 93866 041, реєстраційний номер НОМЕР_2: 1) 5,75т, 2) 5,8т, 3)5,8т, 4) 9,9т, 5)10,5т. Від підпису водій транспортного засобу відмовився.
На підставі акту № 011746 від 02.10.2015 про порушення т/з встановлених обмежень габаритів, загальної маси та/або осьових навантажень складено розрахунок плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу.
Відповідно до акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 044731 від 02.10.2015 встановлено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом з перевищенням вагових обмежень на задню здвоєну вісь, яка складає 20,400 т, при допустимій 16 000 т, перевантаження складає 4400т без оформлених документів передбачених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» а саме відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України з перевантаженням, виданий компетентними уповноваженими органами.
Зазначені документи були направлені Управлінням Укртрансінспекції у Запорізькій області на адресу ТОВ «СТЕП», про що свідчить лист від 06.10.2015 № 1689/6/5915.
02.11.2015 позивач викликався до Управління Укртрансінспекції у Донецькій області для розгляду справи про порушення транспортного засобу д/н НОМЕР_1 законодавства про автомобільний транспорт, що підтверджується листом Управління Укртрансінспекції у Донецькій області №339/01/59-15 від 02.11.2015. Зазначений лист-виклик позивачем отримано 10.11.2015, про що свідчить поштове повідомлення.
17.11.2015 в.о. начальника Управління Укртрансінспекції у Донецькій області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 036612. Відповідно до якої, розглянувши справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт Товариством з обмеженою відповідальністю «СТЕП», яким 02.10.2015 о 14-11 год. на а/д Н-08 «Бориспіль-Запоріжжя» 475 км. допущено порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». Відповідальність за таке порушення передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у вигляді адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700 грн.
Зазначену постанову позивач отримав 25.11.2015, що підтверджується поштовим повідомленням.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначає Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III.
Так, згідно зі ст. 33 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах. Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв; організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, за додержанням вимог законодавства про автомобільний транспорт, визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі за текстом - Порядок).
Відповідно до п. 2 Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Пунктом 3 Порядку визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.
Пунктом 4 цього Порядку передбачено, що державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є: для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про автомобільний транспорт» водій транспортного засобу зобов'язаний мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам документи, передбачені законодавством, для здійснення зазначених перевезень.
Згідно з п. 22.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносинах) маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транспортного засобу.
Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 38 т (на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - до 40 т; для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Постановою Кабінету Міністрів України № 30 від 18.01.2001 затверджені Правила проїзду великовагових та великогабаритних транспортних засобі автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами.
Пунктом 3 зазначених Правил визначено, що транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 4 Правил передбачено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Дозвіл оформлюється підрозділами Державтоінспекції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів.
Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Відповідно п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні» від 25.02.2009 № 207, крім документів, зазначених у пунктах 1 і 2 цього переліку, є необхідними у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень - дозвіл на рух автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, виданий Державтоінспекцією.
Таким чином, зазначені норми вказують на обов'язковість знаходження у водія дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, виданого Державтоінспекцією у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень.
При цьому, постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 № 879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі за текстом - Порядок).
Згідно з п. 3 цього Порядку, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансінспекцією, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Відповідно до п. 6 Порядку, габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів.
Пунктами 16, 17, 18 Порядку передбачено, що габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включає документальний, попередній та/або точний контроль, на пересувних - документальний, точний контроль.
У разі виявлення під час здійснення попереднього габаритно-вагового контролю на стаціонарних або автоматичних зважувальних пунктах факту перевищення установлених габаритно-вагових параметрів здійснюється точний габаритно-ваговий контроль.
За результатами точного габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка результатів здійснення контролю із зазначенням часу і місця його проведення, а на запит водія - міжнародний сертифікат зважування вантажних транспортних засобів, якщо пункт габаритно-вагового контролю уповноважений видавати такі сертифікати.
Згідно п. 21 Порядку, у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
У разі здійснення руху з порушенням умов, визначених у дозволі на рух, подвійний розмір застосовується в частині перевищення фактичних показників над показниками, визначеними у дозволі, за пройдену частину маршруту.
Довідка про здійснення габаритно-вагового контролю та/або сертифікат зважування, або документ щодо внесення плати за проїзд є чинними протягом усього маршруту.
У разі наявності підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу, працівники пунктів габаритно-вагового контролю проводять його повторне зважування.
Пунктом 29 Порядку визначено, що плата за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, що використовуються для перевезення вантажів з метою запобігання чи ліквідації надзвичайних ситуацій або наслідків стихійного лиха за узгодженими маршрутами, не стягується.
Як вбачається з позовної заяви та пояснень водія від 15.01.2016, водієм ОСОБА_1 надались працівникам Укртрансінспекції документи, що вантаж (лісоматеріали) направляється для спорудження лінії оборони під м. Маріуполь, тому позивач вважає, що у даному випадку підпадає під дію п. 29 постанови КМУ № 879.
У запереченнях представник відповідача зазначив, що твердження позивача є помилковими оскільки використання транспортних засобів для перевезення вантажу з метою запобігання чи ліквідації надзвичайних ситуацій або наслідків стихійного лиха здійснюється відповідно до встановлених норм постанови КМУ № 879 лише на підставі узгодженого маршруту, якого у водія та перевізника не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, суд не приймає посилання позивача щодо застосування у спірній ситуації до ТОВ «СТЕП» п. 29 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оскільки позивачем не надано доказів на підтвердження зазначених обставин.
Як вже зазначалось, актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 044731 від 02.10.2015 встановлено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання позивачем послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом з перевищенням вагових обмежень на задню здвоєну вісь, яка складає 20,400 т, при допустимій 16 000 т, перевантаження складає 4400 т без оформлених документів передбачених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України з перевантаженням, виданий компетентними уповноваженими органами.
Пунктом 21 Порядку передбачено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності).
Відповідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Згідно з п.п. 26-27 Порядку справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.
За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.
Таким чином, за наявністю порушень суб'єктом господарювання законодавства про автомобільний транспорт, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів.
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки працівниками Управління Укртрансінспекції у Запорізькій області встановлені порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», які висвітлені в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 044731 від 02.10.2015, тому колегія суддів дійшла до висновку, що постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №036612 від 17.11.2015 винесена відповідачем на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з огляду на що у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СТЕП» слід відмовити.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 99, 158-163, 185, 186 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СТЕП» до Державною службою України з безпеки на транспорті про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 036612 від 17.11.2015 - відмовити.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Головуючий суддя Крилова М.М.
Судді Кравченко Т.О.
Тарасенко І.М.