Рішення № 55981409, 16.02.2016, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
16.02.2016
Номер справи
916/4817/15
Номер документу
55981409
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"16" лютого 2016 р.Справа № 916/4817/15

Позивач: Ізмаїльська міської ради

Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Відділ Держгеокадастру у м.Ізмаїл Одеської області

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю „ДУНАЙ - СЕРВІС

Про внесення змін до договору

Суддя Рога Н.В.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1- довіреність №25 від 15.01.2016р., ОСОБА_2- довіреність №30 від 01.02.2016р.

Від третьої особи : не з'явився

Від відповідача: ОСОБА_3 довіреність від 18.12.2015р.

В засіданні брали участь:

Від позивача: ОСОБА_1- довіреність №25 від 15.01.2016р.

Від третьої особи : не з'явився

Від відповідача: ОСОБА_3 довіреність від 18.12.2015р.

СУТЬ СПОРУ: Позивач- Ізмаїльська міської ради , звернувся до господарського суду Одеської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі- ТОВ) „ДУНАЙ - СЕРВІС про внесення змін до договору оренди землі від 30.08.2007р. , щодо земельної ділянки площею 0,5128 га, яка знаходиться у м.Ізмаїл про просп.Леніна, 11/2, зареєстрованого у Одеській регіональній філії ДП «Центр ДЗК» , про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.08.2008р. за №040850700015 про зміну розміру орендної плати, а саме: -викласти п.2.2. Договору у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 2 125 556 ,00 грн.; -викласти п.4.2 Договору у наступній редакції: „За користування земельною ділянкою Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату в розмірі -3% від нормативної грошової оцінки землі на відповідний період оплати; - викласти п.4.5 Договору у наступній редакції: „Всі розрахунки за договором оренди земельної ділянки здійснюються в грошовій формі (безготівковій) шляхом перерахування Орендарем суми орендної плати на розрахунковий рахунок бюджету м.Ізмаїл.

Представник позивача позов підтримує , наполягає на його задоволенні.

Відповідач проти позову заперечує з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.

Ухвалою суду від 02.02.2016р. залучено до участі у справі у якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Відділ Держгеокадастру у м.Ізмаїл Одеської області. Представник третьої особи у судове засідання не зявився , міркувань щодо позову третьою особою надано до суду не було.

За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст..75 ГПК України.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін , суд встановив:

30 серпня 2007 р. між Ізмаїльською міською радою (Орендодавець) та ТОВ „ДУНАЙ - СЕРВІС (Орендар) був укладений Договір оренди землі , згідно якого Орендодавець , на підставі рішення Ізмаїльської міської ради №714-У від 22.06.2007р. надає, а Орендар приймає у строкове, платне володіння та користування (оренду) земельну ділянку не сільськогосподарського призначення площею 0,5128 га , яка знаходиться за адресою: м.Ізмаїл, Одеської області, просп. Леніна, 11/2 . Земельна ділянка надається в оренду з метою будівництва та експлуатації багатоповерхового багатоквартирного будинку, строком на 49 років з дати його державної реєстрації.

Договір зареєстрований в Одеській регіональній філії ДП «Центр ДЗК» , про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.08.2008р. за №040850700015 .

Згідно п.2.2 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки на момент підписання цього Договору складає 345 781 грн. За умовами п.4.2 Договору за користування земельною ділянкою Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату у наступному розмірі податку на землю. Згідно п.4.5 Договору всі розрахунки за договором здійснюються в грошовій формі (безготівковій) шляхом перерахування Орендарем суми орендної плати на наступний рахунок за нижчевказаними реквізитами: п\р3311812500014, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214695, банк УДК в Одеській області, отримувач ВДК в Ізмаїльському районі.

Відповідно до п.4.8 Договору умови цього Договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін шляхом внесення змін в договір у вигляді додаткової угоди (договору про внесення змін), яка після підписання стає невідємною частиною цього договору, в наступних випадках: зміна умов господарювання для Орендаря; зміни розмірів земельного податку, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря; і інших випадках, прямо передбачених законом.

Рішенням Ізмаїльської міської ради від 06.06.2012р. №2141-УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Ізмаїл» затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Ізмаїл, затверджено коефіцієнти, які впливають на оціночну вартість земельних ділянок (Кф- функціонального використання земельних ділянок, Км2-зональні коефіцієнти, Км3- локальні коефіцієнти). Нормативну грошову оцінку земель міста Ізмаїл введено в дію з 01.01.2013р. та зазначено, що вона підлягає щорічній індексації відповідно до вимог діючого законодавства. Рішенням Ізмаїльської міської ради від 31.01.2013р. №2796-УІ «Про встановлення розміру орендної плати для субєктів господарської діяльності, з якими укладено договори оренди землі, розмір орендної плати за якими менший трьох відсотків від нормативної грошової оцінки землі» вирішено встановити орендну плату у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки землі для субєктів господарювання, з якими Ізмаїльською міською радою укладено договори оренди землі , розмір орендної плати за якими менший 3% від нормативної грошової оцінки землі.

26 грудня 2014р. позивач направив на адресу відповідача пропозицію щодо укладення угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, яку останній отримав 06.01.2015р. , але дій щодо укладання такої угоди не вчинив.

Відмову відповідача від внесення змін у Договір оренди землі від 30.08.2007р. позивач вважає порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, у звязку з чим звернувся до суду за захистом та просить суд про внесення змін до договору оренди землі від 30.08.2007р. , щодо земельної ділянки площею 0,5128 га, яка знаходиться у м.Ізмаїл про просп.Леніна, 11/2, зареєстрованого у Одеській регіональній філії ДП «Центр ДЗК» , про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 05.08.2008р. за №040850700015 про зміну розміру орендної плати, а саме: -викласти п.2.2. Договору у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 2 125 556 ,00 грн.; -викласти п.4.2 Договору у наступній редакції: „За користування земельною ділянкою Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату в розмірі -3% від нормативної грошової оцінки землі на відповідний період оплати; - викласти п.4.5 Договору у наступній редакції: „Всі розрахунки за договором оренди земельної ділянки здійснюються в грошовій формі (безготівковій) шляхом перерахування Орендарем суми орендної плати на розрахунковий рахунок бюджету м.Ізмаїл.

Позивач у справі зазначає, що згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки , що був складений 11.11.2015р. Відділом Держгеокадастру у м.Ізмаїл Одеської області , нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 5128 кв.м (5110600000:01:021:0064), що розташована в м.Ізмаїл, Одеської області, пр.Леніна, 11/2 , землекористувачем якої є ТОВ «ДУНАЙ-СЕРВІС» , становить 2 125556 грн.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що за приписами п.п.288.5.1. п.288.5 ст..288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку.

За таких обставин, позивач вважає, що внесення змін щодо розміру орендної плати у договір оренди земельної ділянки у звязку із проведенням нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідає , як вимогам чинного законодавства , так і умовам Договору оренди землі від 30.08.2007р.

Крім того, позивач зазначає, що відповідно до п.2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин (із змінами та доповненнями) у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. Згідно зі статтею 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що виходячи з системного аналізу ст..ст.632, 652 Цивільного кодексу України можна дійти висновку про те, що законодавець визначив перелік підстав для внесення змін до договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін , якими є або істотне порушення умов договору , або наявність відповідного застереження в договорі щодо відповідних підстав для його зміни чи прямої вказівки в законі про необхідність внесення змін , або істотна зміна обставин, якими сторони керувалися при укладанні договору за одночасної наявності передбачених у ч.2 ст.652 Цивільного кодексу України умов.

Умовами п.4.8 Договору оренди землі від 30.08.2007р. передбачено, що умови цього Договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін шляхом внесення змін в договір у вигляді додаткової угоди (договору про внесення змін), яка після підписання стає невідємною частиною цього договору, в наступних випадках: зміна умов господарювання для Орендаря; зміни розмірів земельного податку, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря; і інших випадках, прямо передбачених законом. При цьому, відповідно до положень п.4.9 Договору зміна розміру орендної плати в односторонньому порядку відповідно до діючого законодавства не дозволяється. За таких обставин, відповідач вважає, що умовами Договору оренди землі від 30.08.2007р. не передбачено такої підстави для внесення змін до договору як зміна нормативної грошової оцінки земель.

Відповідач також вважає, що жодна з наведених позивачем норм законодавства не містить прямого припису щодо обовязковості зміни умов договору оренди землі в частині розміру орендної плати в разі прийняття орендодавцем рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки переданих в оренду земель. Посилання позивача на ст..ст.288, 289 Податкового кодексу України відповідач вважає безпідставним, адже, на думку відповідача, зазначені норми законодавства стосуються саме встановлення розміру орендної плати , а не її зміни, тобто ці норми застосовуються під час укладання договору, а не протягом його виконання.

Відповідач також звернув увагу суду на те, що відповідно до ст..58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини , які виникли після набуття законами та іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному ріні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям пізнього закону чи іншого нормативно-правового акту. Виняток з цього принципу допускається лише у випадках, коли закони та інші нормативно-правові акти помякшують або скасовують відповідальність особи .

Крім того, відповідач зазначив, що за умовами Договору оренди землі від 30.08.2007р. земельна ділянка надається в оренду строком на 49 років для будівництва та експлуатації багатоповерхового багатоквартирного житлового будинку. При складанні ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.11.2015р. Відділом Держгеокадастру у м.Ізмаїл Одеської області було застосовано коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки „землі житлової забудови (Кф-1) та застосовано 4 функціонально-планувальні фактори „місцезнаходження земельної ділянки в зоні пішохідної доступності до громадських центрів; у зоні магістралей підвищеного місто формувального значення; у зоні пішохідної доступності до парків, лісопарків, зелених зон, пляжів; у зоні пішохідної доступності зовнішнього пасажирського транспорту. Але, згідно ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.01.2013р. за №28-02-08/193 відділом Держземагенства у м.Ізмаїл було зазначено, що цільовим призначенням земельної ділянки, що розташована за адресою: м.Ізмаїл, просп. Леніна, 11/2, є: „землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво , та застосовано коефіцієнт (Кф) 0,5, та застосовано 3 локальні коефіцієнти: (1,1 ; 1,15; 1,05), замість 4, які застосовані у ОСОБА_3 від 11.11.2015р. При цьому, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) ,ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності та становить для категорії земель за функцією використання , зокрема, такі коефіцієнти: землі житлової забудови Кф=1,0; інші землі (за деякими випадками)- Кф=0,5. До складу категорії земель житлової забудови відносяться : землі індивідуального житлового будівництва і господарських будівель; землі малоповерхової і багатоповерхової не садибної забудови; землі сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями і спорудами. Категорія інших земель включає у себе: землі запасу і резервного фонду; землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво; інші відкриті (незабудовані) землі в межах населеного пункту. За таких обставин, з урахуванням того, що станом на даний час орендарем земельної ділянки навіть не розпочато будівництво багатоповерхового багатоквартирного житлового будинку, відповідач вважає, що при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки було неправомірно було застосовано Кф=1 , у звязку з чим нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 5128 кв.м (5110600000:01:021:0064), що розташована в м.Ізмаїл, Одеської області, пр.Леніна, 11/2 , землекористувачем якої є ТОВ «ДУНАЙ-СЕРВІС», не може складати 2 125 556 грн.

Розглянувши матеріали справи, суд доходить до такого висновку:

Відповідно до ст..15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Згідно ст..16 цього Кодексу кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, зміна правовідношення.

Згідно ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обовязків. Тобто договір - це домовленість, що свідчить про волевиявлення сторін та узгодження їхніх дій. Він є інститутом добровільного виконання зобовязань для отримання результату, задля якого його укладено, і якого намагаються досягти сторони шляхом вчинення певних дій.

Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обовязковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України). Отже, уклавши договір сторони за цим договором домовилися щодо його умов .

Як вбачається з матеріалів справи, 30 серпня 2007 р. між Ізмаїльською міською радою (Орендодавець) та ТОВ „ДУНАЙ - СЕРВІС (Орендар) був укладений Договір оренди землі , згідно якого Орендодавець , на підставі рішення Ізмаїльської міської ради №714-У від 22.06.2007р. надає, а Орендар приймає у строкове, платне володіння та користування (оренду) земельну ділянку не сільськогосподарського призначення площею 0,5128 га , яка знаходиться за адресою: м.Ізмаїл, Одеської області, просп. Леніна, 11/2 . Земельна ділянка надається в оренду з метою будівництва та експлуатації багатоповерхового багатоквартирного будинку, строком на 49 років з дати його державної реєстрації.

Згідно п.2.2 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки на момент підписання цього Договору складає 345 781 грн. За умовами п.4.2 Договору за користування земельною ділянкою Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату у наступному розмірі податку на землю. Згідно п.4.5 Договору всі розрахунки за договором здійснюються в грошовій формі (безготівковій) шляхом перерахування Орендарем суми орендної плати на наступний рахунок за нижчевказаними реквізитами: п\р3311812500014, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214695, банк УДК в Одеській області, отримувач ВДК в Ізмаїльському районі.

Відповідно до п.4.8 Договору умови цього Договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін шляхом внесення змін в договір у вигляді додаткової угоди (договору про внесення змін), яка після підписання стає невідємною частиною цього договору, в наступних випадках: зміна умов господарювання для Орендаря; зміни розмірів земельного податку, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря; і інших випадках, прямо передбачених законом.

Рішенням Ізмаїльської міської ради від 06.06.2012р. №2141-УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Ізмаїл» затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Ізмаїл, затверджено коефіцієнти, які впливають на оціночну вартість земельних ділянок (Кф- функціонального використання земельних ділянок, Км2-зональні коефіцієнти, Км3- локальні коефіцієнти). Нормативну грошову оцінку земель міста Ізмаїл введено в дію з 01.01.2013р. та зазначено, що вона підлягає щорічній індексації відповідно до вимог діючого законодавства. Рішенням Ізмаїльської міської ради від 31.01.2013р. №2796-УІ «Про встановлення розміру орендної плати для субєктів господарської діяльності, з якими укладено договори оренди землі, розмір орендної плати за якими менший трьох відсотків від нормативної грошової оцінки землі» вирішено встановити орендну плату у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки землі для субєктів господарювання, з якими Ізмаїльською міською радою укладено договори оренди землі , розмір орендної плати за якими менший 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до п.2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. №6 „Про деякі питання практики розгляду спорів, що виникають із земельних відносин (із змінами та доповненнями) у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Станом на дату розгляду справи вищезазначені рішення Ізмаїльської міської ради є чинними, в установленому законом порядку не скасовані, отже, мають бути прийняті судом до уваги.

Згідно зі ст.. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладання договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст..21 Закону України „Про оренду землі орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

За приписами ст..288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Статтями 5,20 Закону України „Про оцінку земель встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується , зокрема, для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно наданого позивачем до матеріалів справи ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки , що був складений 11.11.2015р. Відділом Держгеокадастру у м.Ізмаїл Одеської області , нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 5128 кв.м (5110600000:01:021:0064), що розташована в м.Ізмаїл, Одеської області, пр.Леніна, 11/2 , землекористувачем якої є ТОВ «ДУНАЙ-СЕРВІС» , становить 2 125556 грн. При цьому, при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки Відділом Держгеокадастру у м.Ізмаїл Одеської області було застосовано коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки „землі житлової забудови (Кф-1) та застосовано 4 функціонально-планувальні фактори „місцезнаходження земельної ділянки в зоні пішохідної доступності до громадських центрів; у зоні магістралей підвищеного місто формувального значення; у зоні пішохідної доступності до парків, лісопарків, зелених зон, пляжів; у зоні пішохідної доступності зовнішнього пасажирського транспорту. Але, відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів , затвердженого спільним наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.1006р. за №18/15/21/11, зареєстрованого в Мінюсті України 05.04.2006р. за №388/12262, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) ,ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності та становить для категорії земель за функцією використання , зокрема, такі коефіцієнти: землі житлової забудови Кф=1,0; інші землі (за деякими випадками)- Кф=0,5. До складу категорії земель житлової забудови відносяться : землі індивідуального житлового будівництва і господарських будівель; землі малоповерхової і багатоповерхової не садибної забудови; землі сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями і спорудами. Категорія інших земель включає у себе: землі запасу і резервного фонду; землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво; інші відкриті (незабудовані) землі в межах населеного пункту.

Отже, з урахуванням того, що відповідачем на даний час не здійснюється будівництво багатоповерхового багатоквартирного будинку, земельну ділянку площею 5128 кв.м (5110600000:01:021:0064), що розташована в м.Ізмаїл, Одеської області, пр.Леніна, 11/2, слід віднести до категорії „інші землі та застосовувати коефіцієнт Кф=0,5. За таких обставин, на думку суду, невірне визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки призведе до невірного визначення розміру орендної плати.

Матеріали справи містять також ОСОБА_3 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.01.2013р. за №28-02-08/193 , складений відділом Держземагенства у м.Ізмаїл , у яком зазначено, що цільовим призначенням земельної ділянки, що розташована за адресою: м.Ізмаїл, просп. Леніна, 11/2, є: „землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво , та застосовано коефіцієнт (Кф) 0,5, та застосовано 3 локальні коефіцієнти: (1,1 ; 1,15; 1,05), замість 4, які застосовані у ОСОБА_3 від 11.11.2015р. ОСОБА_4 від 23.01.2013р. складений вже після прийняття Ізмаїльською міською радою рішення від 06.06.2012р. №2141-УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Ізмаїл» , яким затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Ізмаїл, затверджено коефіцієнти, які впливають на оціночну вартість земельних ділянок (Кф- функціонального використання земельних ділянок, Км2-зональні коефіцієнти, Км3- локальні коефіцієнти), та введено в дію зазначену нормативну грошову оцінку. Будівництво у період з 23.01.2013р. по 11.11.2015р. розпочато не було. Отже, нормативна грошова оцінка могла змінитися лише у звязку із її щорічною індексацією.

Крім того, слід зауважити, що ст..23 Закону України „Про оренду землі не регулює питання щодо зміни орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Як вже зазначалося вище, відповідно до п.4.8 Договору умови цього Договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін шляхом внесення змін в договір у вигляді додаткової угоди (договору про внесення змін), яка після підписання стає невідємною частиною цього договору, в наступних випадках: зміна умов господарювання для Орендаря; зміни розмірів земельного податку, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря; і інших випадках, прямо передбачених законом. Відповідно до п.4.9 Договору зміна розміру орендної плати в односторонньому порядку відповідно до діючого законодавства не дозволяється.

Отже, сторони у Договорі оренди землі від 30.08.2007р. передбачили певний порядок внесення змін у зазначений Договір, якого повинні дотримуватися.

За таких обставин, позовна заява Ізмаїльської міської ради є необґрунтованою, не підтверджена матеріалами справи , у звязку з чим не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному , повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Керуючись ст.ст. 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1.У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 22 лютого 2016 р.

Суддя Н.В. Рога