Постанова № 55967515, 14.12.2015, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.12.2015
Номер справи
760/19851/15-а
Номер документу
55967515
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2-а-693/15

760/19851/15-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2015 року суддя Солом'янського районного суд м. Києва Г.О. Козленко, розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до Солом'янського районного суду м. Києва з позовом до УПФУ в Солом'янському районі м. Києва та просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення розміру пенсії державного службовця з 80% до 70% від заробітної плати державного службовця при перерахунку пенсії на підставі постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015, ухвали Солом'янського районного суду м. Києва від 15.07.2015 з 28.10.2014; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 80% від заробітної плати державного службовця відповідно до постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015, ухвали Солом'янського районного суду м. Києва від 15.07.2015 з 28.10.2014 з урахуванням фактично виплачених сум; суд визнати протиправними дії відповідача щодо не включення в суму заробітної плати для обчислення пенсії позивачу суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні відповідно до довідки №9-1-12/292 від 25.04.2014; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 80% від заробітної плати державного службовця включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні відповідно до довідки №9-1-12/292 від 25.04.2014 з 28.10.2014.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що перебуває на обліку в УПФУ в Солом'янському районі м. Києва та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу». З 26.04.2014 йому призначена пенсія державного службовця в розмірі 80% від заробітної плати державного службовця, але при розрахунку розміру пенсії не було включено в заробітну плату суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, у зв'язку з чим постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015 дії відповідача були визнані протиправними. 03.09.2015 позивачу проведено перерахунок пенсії на підставі постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015, якою відповідача було зобов'язано здійснити перерахунок пенсії позивача із врахуванням сум матеріальної допомоги та індексації заробітної плати за період з 01.04.2009 по 31.03.2014 починаючи з 28.10.2014. Але, як вважає позивач, при перерахунку пенсії відповідно до вищезазначеного рішення суду відповідачем було зменшено процент розрахунку пенсії від заробітку з 80% до 70%, внаслідок чого розмір пенсії позивача значно зменшився. Також при розрахунку розміру пенсії та при перерахунку пенсії відповідачем не включену в заробітну плату суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні зазначені у графі «інші виплати» у довідні №9-1-12/292 від 25.04.2014, внаслідок чого пенсія виплачується в меншому розмірі, ніж повинна бути. На звернення позивача, у відповіді УПФУ від 15.09.2015, посилаючись на положення ст.ст.33, 37 ЗУ «Про державну службу», відповідачем було зазначено, що відсоток розрахунку пенсії від заробітку становить 70%. Позивач вважає дії відповідача безпідставними, противоправними та такими, що порушують його конституційні права. Також позивачем відзначено, що згідно довідки № 9-1-12/292 від 25.04.2014 він отримував компенсацію за невикористану відпустку, оплату праці у вихідні дні, на всі виплата, включені у довідку, нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Однак, відповідачем при розрахунку пенсії не включено до складу заробітна плати вищезазначені виплати, внаслідок чого пенсія виплачується в меншому розмірі, ніж повинна бути. Таким чином, вважає, що відповідач не виконав своїх обов'язків по всебічній і об'єктивній перевірці заяви, не забезпечив поновлення порушених прав, не вжив належних заходів для відшкодування завданих збитків та не забезпечив виплату належних сум, чим порушив права позивача. На підставі викладеного, позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 06.11.2015 у справі було відкрито скорочене провадження.

Від представника відповідача до суду надійшли заперечення на адміністративний позов, в яких він проти задоволення позову заперечував та просив у задоволенні позову відмовити, зазначив, що дійсно ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПФУ в Солом'янському районі м. Києва та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Так, у позивача на момент призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» розрахунок пенсії від заробітної плати становив 80%. Постановою Солом'ямського районного суду від 19.06.2015 та ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 15.07.2015 Управління зобов'язане здійснити перерахунок пенсії з врахуванням сум матеріальної допомоги та індексації заробітної плати за період з 01.04.2009 по 31.03.03.2014 починаючи з 28.10.2014 року та довічно. Представник відповідача відзначив, що Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 було внесено зміни до Закону України «Про державну службу», відповідно до яких пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 % суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Оскільки здійснений перерахунок пенсії судом зазначено з 28.10.2014 тому і обчислення відбувається в розмірі 70% заробітної плати. Представником також зазначено, що за змістом мотивувальної частини постанови, судом є посилання на відсотковий розмір пенсії державних службовців 80%, хоча свого відображення в резолютивній частині дане твердження не знайшло, так як розмір пенсії у 80% на що посилається позивач у своєму позові. Таким чином, представник відповідача вважає адміністративний позов ОСОБА_1 безпідставним, не обгрунтованим та таким що не може підлягати задоволенню.

Згідно п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків: не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого ч. 3 цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.

Оскільки розгляд справи відбувається в порядку скороченого провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.

Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПФУ в Солом'янському районі м. Києва та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу», що також підтверджується пенсійним посвідченням НОМЕР_1 серії НОМЕР_2, виданим Пенсійним фондом України 13.06.2014 довічно (а.с.15). З 26.04.2014 йому призначена пенсія державного службовця в розмірі 80% від заробітної плати державного службовця.

Також ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_3, видане 11.05.2006 Міністерством внутрішніх справ України (а.с.14).

Матеріали справи містять довідку Управління справами апарату Верховної Ради України №9-1-12/292 від 25.04.2014 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», відповідно до якої ОСОБА_1 за період з 01.04.2009 по 31.03.2014 були нараховані надбавки та премії у розмірі 271685 грн 76 коп. Крім того, на всі виплати, включені у довідку, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Сума заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, на 01.03.2014 становить 20706 грн 00 коп. (а.с.8). Вказане також підтверджується довідкою Управління справами апарату Верховної Ради України №9-1-12/291 від 25.04.2014 про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», де, серед іншого, зазначено, що ОСОБА_1 працював в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України на посаді головного консультанта, де заробітна плата за станом на 25.04.2014 становить 4309 грн 20 коп (а.с.9).

Згідно витягу з трудової книжки НОМЕР_4 ОСОБА_2, останній був звільнений з посади 25.04.2014 у зв'язку із виходом на пенсію державного службовця за станом здоров'я (ст.38 КЗпП України) (а.с.11-13).

Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015 визнано дії УПФУ у Солом'янскому районі м. Києва по відмові у включенні до складу заробітної плати для обрахування пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати неправомірними. Зобов'язано УПФУ у Солом'янскому районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги та індексації заробітної плати за період з 01.04.2009 по 31.03.2014 починаючи з 28.10.2014. Вказана постанова набрала законної сили (а.с.4-5).

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 25.07.2015 виправлено описку в постанові Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015 в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФУ у Солом'янскому районі м. Києва про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії. Абзац перший резолютивної частини постанови суду викладено в наступній редакції: «Адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФУ у Солом'янскому районі м. Києва про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити». Абзац третій резолютивної частини постанови суду викладено в наступній редакції: «Зобов'язати УПФУ у Солом'янскому районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги та індексації заробітної плати за період з 01.04.2009 по 31.03.2014 починаючи з 28.10.2014 та довічно». Зазначена ухвала набрала законної сили (а.с.6).

На виконання постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015 та ухвали Солом'янського районного суду м. Києва від 25.07.2015 Пенсійним фондом було здійснено перерахунок пенсії позивачу, але на підставі Закону України «Про державну службу» зі змінами згідно із Законом України від 27.03.2014 №1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Листом УПФУ у Солом'янскому районі м. Києва від 15.09.2015 №10976/06 ОСОБА_1 повідомлено, що відповідно до ЗУ «Про державну службу» в редакції від 01.05.2014 пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Враховуючи зазначене, згідно постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015 №2-а-360-15 (760-8781-15-а), ухвали Солом'янського районного суду м. Києва від 30.07.2015 для розрахунку пенсії ОСОБА_1 використовувалась заробітна плата в розмірі 9917,56 грн, яка складається: посадовий оклад (2948,00 грн), надбавки за ранг (130,00 грн), надбавки за вислугу років (1231,20 грн). Всього 4309,20 грн, згідно довідки від 25.04.2014 №9-1-12/291; 2) надбавок, премій та інших виплат відповідно до довідки від 25.04.2014 №9-1-12/291. Середньомісячна сума надбавок, премій та інших виплат становить 5608,36 грн (336501,34:60 місяців, де 336501,34 загальна сума. В тому числі сума матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати в розмірі 64815,58 грн). Після здійснення перерахунку загальний розмір пенсії з 28.10.2014 становить 6942,29 грн (9917,56х70%)+379,60 грн підвищення інваліду армії прирівняного до інваліда війни 2 групи - всього 7371,89 грн (а.с.7).

Згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» (на момент призначення позивачу пенсії державного службовця) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на 1%, але не більше 90% від сум заробітної плати.

У частині 2 статті 37-1 цього Закону закріплено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Умови та порядок пенсійного забезпечення державних службовців визначено статтею 37 Закону України «Про державну службу».

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» (набрали чинності з 01 травня 2014 року) та змінено розмір відсотку суми заробітної плати при призначенні пенсії на 70 відсотків від суми заробітної плати державного службовця.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій державним службовцям регулює стаття 37-1 Закону України «Про державну службу», положення якої не змінювалися.

Суд звертає увагу на те, що при перерахунку пенсії державним службовцям має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому, внесені Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» щодо розміру пенсії у відсотках, стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Згідно статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, не є вичерпними. Конституцій права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України № 21-445а13 від 17.12.2013 (номер в ЄДРСР 36475603), яка у відповідності до положень ст. 244-2 КАС України є обов'язковою для застосування.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Таким чином, суд вважає, що дії управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва відносно позивача по справі є протиправні щодо здійснення розрахунку пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю, призначеної 26 квітня 2014 року, на підставі Закону України «Про державну службу» зі змінами згідно із Законом України від 27.03.2014 №1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», у зв'язку з чим слід зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 80% від заробітної плати державного службовця відповідно до ст.37-1 Закону України «Про державну службу» в призначеному розмірі 80% заробітної плати з урахуванням фактично виплачених сум.

Щодо зазначення в позовних вимогах посилання на здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 19.06.2015, ухвали Солом'янського районного суду м. Києва від 15.07.2015, то вказані вимоги позивача є некоректними, так як вказана постанова та ухвала набрали законної сили та підлягають окремому виконанню.

Щодо позовних вимог позивача про здійснення перерахунку та виплати пенсії в розмірі 80% від заробітної плати державного службовця, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні відповідно до довідки №9-1-12/292 від 25.04.2014 з 28.10.2014 суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Відповідно до положень ч.2 ст.33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Також вказаною статтею передбачено, що державним службовцям можуть встановлюватись надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

У статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З викладених правових норм вбачається, що отримувані державним службовцем суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Такі висновки викладені і в постанові Верховного Суду України №21-3а14 від 04.03.2014, яка у відповідності до положень ст. 244-2 КАС України є обов'язковою для застосування.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про відпустки» заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, відпустки у зв'язку з усиновленням дитини, відпустки для підготовки та участі в змаганнях, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, та компенсації за невикористані відпустки, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Наведене свідчить про те, що законодавець відносить компенсації за невикористані відпустки до заробітної плати.

Державний службовець має право також на інші гарантії та компенсації у сфері оплати праці, передбачені законом.

Суд вважає, що при вирішенні зазначеного спору перевагу мають спеціальні норми, які визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Таким чином, перевіривши підстави для відмови в призначенні пенсії із включенням позивачу всіх складових заробітної плати, суд вважає, відмову відповідача, такою що суперечить законодавству, оскільки призначення пенсії повинно здійснюватися з усіх сум заробітної плати, на які нараховані страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

З огляду на наведене, адміністративний позов в частині визнання протиправними дії відповідача щодо не включення в суму заробітної плати для обчислення пенсії позивачу суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні відповідно до довідки №9-1-12/292 від 25.04.2014; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 80% від заробітної плати державного службовця включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні відповідно до довідки №9-1-12/292 від 25.04.2014 з 28.10.2014 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7-12, 69-71, 89, 99, 128, 159-163, 256, 183-2 КАС України, Законом України «Про державну службу», Законом України «Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суддя, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва щодо здійснення розрахунку пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю, призначеної 26 квітня 2014 року, на підставі Закону України «Про державну службу» зі змінами згідно із Законом України від 27.03.2014 №1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», а також щодо не включення в суму заробітної плати для обчислення пенсії ОСОБА_1 суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні відповідно до довідки №9-1-12/292 від 25.04.2014.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва, починаючи з 28.10.2014, здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст.37-1 Закону України «Про державну службу» в призначеному розмірі 80 % заробітної плати з урахуванням сум, зазначених у довідці №9-1-12/292 від 25.04.2014, а саме: включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії суми виплаченої компенсації за невикористану відпустку, оплати праці у вихідні дні з урахуванням фактично виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Г.О. Козленко