Постанова
Іменем України
Справа № 712/1411/16-п
Провадження № 3/712/338/16
19 лютого 2016 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Орленко В.В., за участю прокурора Лисика М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, народилася 27.12.1986 року в м. Черкаси, ІНФОРМАЦІЯ_1, заміжньої, не працюючої, проживаючої за адресою АДРЕСА_1, ід. н. НОМЕР_1,
за вчинення адміністративного правопорушення ( корупційного діяння ), передбаченого ч. 1 ст. 172 6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, наказом директора департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 07.10.2013 року № 315-к призначена на посаду головного спеціаліста відділу дошкільної і загальної середньої освіти управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
Відповідно до наказу директора департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 02.10.2014 року № 275-к ОСОБА_1 звільнена з посади головного спеціаліста відділу дошкільної і загальної середньої освіти управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за п. 1 ст. 38 КЗпП України (за власним бажанням).
Згідно з вимогами абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Субєкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції„ субєкти декларування зобовязані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за встановленою формою. Вказана норма Закону носить прямий характер та виключень не містить.
Таким чином, субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави зобовязані подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік до 1 квітня. Поряд з цим Законом передбачені виключні випадки подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру у строк до 31 грудня звітного року, а саме: перебування у відпустці у звязку із вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, тимчасова непрацездатність, перебування за межами України або під вартою.
Однак, ОСОБА_1, будучи звільненою із займаної посади головного спеціаліста відділу дошкільної і загальної середньої освіти управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, станом на 31.12.2015 року не подала за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, чим порушила вимоги ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення визнала та пояснила, що вона дійсно в звязку із сімейними обставинами подати декларацію за 2014 рік не змогла та в подальшому забула про необхідність подати вказану декларацію.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вважає, що її вина доведена повністю.
Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступних висновків.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна ( умисна або необережна ) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України „Про запобігання корупції правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Підпунктом „в п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції в редакції від 27.04.2014 передбачено, що державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування являються суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Згідно з вимогами абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Субєкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції„ субєкти декларування зобовязані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за встановленою формою. Вказана норма Закону носить прямий характер та виключень не містить.
Отже, субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави зобовязані подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік до 1 квітня.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи звільненою із займаної посади головного спеціаліста відділу дошкільної і загальної середньої освіти управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, станом на 31.12.2015 року не подала за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, чим порушила вимоги ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно з ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй правопорушення підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, досліджених в судовому засіданні, а саме :
-листом начальника управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 від 31.12.2015 № 3160 в якому вказано, що ОСОБА_1 станом на 31.12.2015 не подала декларацію за 2014 рік( а. с. 18 );
-листом начальника управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 від 22.01.2016 № 72 з додатком, в якому вказано, що ОСОБА_1 станом на 06.01.2016 подала декларацію за 2014 рік (а.с. 19);
-поясненнями головного спеціаліста юрисконсульта управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації ОСОБА_3М.( а. с.14-15 );
-поясненнями ОСОБА_1, в яких вона вказує, що декларацію за 2014 рік за своїм останнім місцем роботи (служби) подала лише 10.01.2016 року ( а.с. 16-17).
Враховуючи наведене, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 6 КУпАП, повністю доведена.
При притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності суддя враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого правопорушення та особу правопорушника.
З урахування викладеного, вважаю за доцільне застосувати до правопорушника покарання у вигляді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись п. в п. 1 ч. 1 ст. 4, ст. 3, 12 Закону України « Про засади запобігання і протидії корупції », ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 172 6 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172 - 6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 ( вісімсот пятдесят ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 275 грн. 60 коп., який зарахувати на рахунок 31216206700004, отримувач : Управління ДКС України у м. Черкасах, код отримувача (за ЄДРПОУ) 38031150, банк отримувача: ГУ ДКС України у Черкаській області, код банку отримувача МФО 854018, код суду за ЄДРПОУ 02887846, код класифікацій доходів бюджету 22030101.
Постанова судді може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В.В.Орленко