Ухвала суду № 55928932, 12.02.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.02.2016
Номер справи
826/2195/16
Номер документу
55928932
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Петра Болбочана 8, корпус 1

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

12 лютого 2016 року

м. Київ

№ 826/2195/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І., ознайомившись з позовною заявою

Головне управління ДФС у Рівненській області

до

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фудмережа"

про

підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва 12 лютого 2016 року О 15:34 годин надійшло подання Головного управління ДФС у Рівненській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Фудмережа» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

відповідно до ч.ч. 3, 11 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (також далі за текстом - КАС України), подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.

На обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила ст. 103 цього Кодексу.

Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.

Строки, визначені цим підпунктом, не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.

Як зазначено у п.п. 1, 2, 6, 7 листа Вищого адміністративного суду України від 02 лютого 2011 року № 149/11/13-11 "Про особливості провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби", загальні норми КАС України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися лише в частині, що не суперечить спеціальним нормам ст. 183-3 цього Кодексу.

Водночас у частині, що не врегульована ст. 183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються загальними нормами.

Згідно з ч. 2 ст. 183-3 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

З огляду на викладене, суди повинні вимагати у заявника доказів, що підтверджують факт та час виникнення обставин, які зумовили звернення з поданням.

Строки звернення заявника з поданням, передбачені ч.ч. 2 та 3 ст. 183-3 КАС України, є різновидами строку спеціального звернення до суду, передбаченого ч. 3 ст. 99 КАС України. Вказана норма встановлює, що КАС України можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж шестимісячний загальний строк.

При цьому, ст. 183-3 КАС України не передбачає спеціальних наслідків пропущення строків звернення до суду, визначених цією нормою. Тому недотримання заявником строків звернення до суду, визначених ст. 183-3 КАС України, тягне за собою застосування приписів ст. 100 КАС України. З урахуванням викладеного, подання податкового органу, внесене після закінчення строків, установлених ст. 183-3 КАС України, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його внесла, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Судом встановлено, що про застосовування адміністративного арешту майна платника податків прийнято 10.02.2016. 11.02.2016 подання направлено поштовим відправленням на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Враховуючи, що подання направлено заявником поштовим відправленням протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду та може бути вирішено судом у строк визначений ч. 8 ст. 183-3 КАС України, отже суд вбачає наявними підстави для визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду з даним поданням.

Також, Головним управлінням ДФС у Рівненській області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до вирішення справи по суті, вмотивоване відсутністю фінансування видатків за вказаною статтею фінансування.

Частинами 1 та 2 статті 87 КАС України, встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ч. 1 статті 8 Закону України “Про судовий збір” (далі також – Закон), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч. 2 статті 8 Закону).

Аналіз вказаних нормативно-правових норм показує, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов’язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

Враховуючи, що тимчасовим розписом асигнувань державного бюджету Головного управління ДФС у Рівненській області на 2016 рік не передбачено коштів на сплату судового збору, суд вбачає наявними підстави для відстрочення оплати судового збору до постановлення судового рішення за поданням.

Керуючись ст.ст. 88, 100, 104-107, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визнати поважними причини пропуску Головним управлінням ДФС у Рівненській області строку звернення до суду з поданням до ТОВ "Фудмережа" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту.

2. Відстрочити Головному управлінню ДФС у Рівненській області оплату судового збору до постановлення судового рішення за поданням.

3. Відкрити провадження у справі № 826/2195/16 за поданням Головного управління ДФС у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фудмережа" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.

4. Призначити судовий розгляд подання на 15.02.2016 о 10:00 годині в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва, за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, зал судових засідань № 37.

5. Роз'яснити, що відповідно до ч. 8 ст. 183-3 КАС України неявка сторін в судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

6. Запропонувати відповідачу у строк до 15.02.2016р. надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя В.І. Келеберда

Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.