КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення подання без руху
17 лютого 2016 року № 810/550/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши у м. Києві подання Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податкової заборгованості з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1,-
в с т а н о в и в:
17 лютого 2016 р. о 14 год. 29 хв. до Київського окружного адміністративного суду з поданням звернулася Тетіївська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податкової заборгованості в сумі 346.26 грн. з Фізичної особи ОСОБА_1.
Під час вирішення питання про відкриття провадження у даній справі суддею встановлено наступне.
Відповідно до вимог ст. 107 та ч. 3 ст. 183-3 КАС України, суддя після одержання подання з'ясовує, зокрема, чи відповідає подання вимогам, встановленим ст.183-3 цього Кодексу, чи подано воно у строк, установлений законом, чи немає інших підстав для повернення подання, залишення його без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 3 ст. 183-3 до подання додається перелік документів та інші матеріали передбачені КАС України.
Згідно з вимогами абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. N 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як вбачається з ч.ч. 1 - 2 ст. 9 названого Закону, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI Про судовий збір.
Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом третім частини другої вказаної статті передбачено, що за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається з подання, воно містить вимоги майнового характеру (стягнення податкового боргу).
Проте, Тетіївською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області до подання не додано підтвердження сплати судового збору та зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Водночас, суддею не можуть бути взяті до уваги посилання Тетіївської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на звільнення її від сплати судового збору на підставі листа Вищого адміністративного суду України від 2 лютого 2011 р. № 149/11/13-11, оскільки його було видано до прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 р. N 484-VIII.
Зокрема, цим законом було виключено п. 21 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", згідно з яким органи доходів і зборів звільнялися від сплати судового збору.
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що подання не відповідає вимогам частини третьої статті 1833 та частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини четвертої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
За таких обставин суддя вважає за необхідне залишити без руху подання Тетіївської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з наданням часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 10 год. 00 хв. 18 лютого 2016 р. шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі, визначеному Законом України Про судовий збір, та доказів зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Також, враховуючи те, що положеннями статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені скорочені строки розгляду подання, суд, на підставі статті 38 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне застосувати винятковий спосіб повідомлення заявника про зміст ухвали - засобами телефонного зв`язку .
Враховуючи викладене та керуючись ч. 3 ст. 106, ст.ст. 108, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
1. Подання Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податкової заборгованості в сумі 346,26 грн. з Фізичної особи ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків подання 18 лютого 2016 року до 10:00.
3. Зміст ухвали повідомити заявнику засобами телефонного зв'язку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Щавінський В.Р.