У Х В А Л А
15 лютого 2016 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаСамсіна І.Л.,суддів:Кривенди О.В., Маринченка В.Л., -
розглянувши заяву Антимонопольного комітету України (далі - АМК) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 жовтня 2015 року у справі за позовом Державної адміністрації залізничного транспорту України до АМК, третя особа - приватне підприємство «Укрбізнесконсалтінг», про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и л а:
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 13 жовтня 2015 року касаційну скаргу АМК залишив без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 жовтня 2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 8 грудня 2014 року - без змін.
Не погоджуючись з рішенням суду касаційної інстанції АМК 12 січня 2016 року звернувся до Верховного Суду України з заявою про його перегляд з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Подана заява відповідає вимогам, встановленим статтею 2391 КАС.
У заяві АМК посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції положень частини четвертої статті 18 Закону України від 1 червня 2010 року № 2289 «Про здійснення державних закупівель».
На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 травня 2013 року, яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Проте аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування касаційним судом норм матеріального права, оскільки прийняття різних за змістом судових рішень зумовлено різними фактичними обставинами, які були встановлені під час розгляду цих справ, перевірка правильності встановлення яких не входить до компетенції Верховного Суду України.
Як убачається із самої заяви, наведені в ній доводи щодо помилковості висновків касаційного суду у цій справі фактично зводяться до правової оцінки обставин у справі та дослідження доказів. Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Зазначене дає підстави для висновку про необґрунтованість поданої АМК заяви. За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів Судової палати в адміністративних справах України,
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом Державної адміністрації залізничного транспорту України до Антимонопольного комітету України, третя особа - приватне підприємство «Укрбізнесконсалтінг», про визнання протиправним та скасування рішення для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 жовтня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І.Л. Самсін О.В. Кривенда В.Л. Маринченко