Постанова № 55896512, 04.02.2016, Доброславський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
04.02.2016
Номер справи
504/4389/15-а
Номер документу
55896512
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 504/4389/15-а

2-а/504/44/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.02.2016смт. смт. Комінтернівське

Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:

головуючої судді Вінської Н.В.

секретарі Білаш А.М.

за участю

позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Комінтернівське адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області у особі голови Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльність щодо ненадання інформації на інформаційний лист від 18.11.2015 року, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області у особі голови Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльність щодо ненадання інформації на інформаційний лист від 18.11.2015 року посилаючись на те, що він 18.11.2015 року звернувся з інформаційним запитом на адресу відповідача про надання публічної інформації що становить суспільний інтерес, щодо надання йому на руки завіреної належним чином копію рішення з відповідними протоколами Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області «Про надання назв вулицям Інтернаціональна та Захисників в с. Олександрівка на новому житловому масиві у відповідності до розробленого Генерального плану з відповідними додатками. 26.11.2015 року він отримав відповідь № сер-02/17/536 від 26.11.2015 року. До даного листа було додано засвідчена належним чином копія рішення виконавчого комітету Олександрівської сільської ради від 20.11.2014 року про найменування елементів вулично-дорожньої мережі, список новоутворених вулиць/провулків від 20.11.2015 року та витяг з протоколу виконавчого комітету від 20.11.2014 року. Дану відповідь вважав неналежним виконанням запиту, оскільки рішення про найменування вулиць має приймати не виконавчий комітет, а сесія відповідної ради в звязку з чим просив визнати протиправною бездіяльність голови щодо ненадання запитуємої ним інформації.

В судовому засіданні позивач підтримав поданий позов, просив суд його задовольнити з підстав зазначених у ньому.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову посилаючись на його необґрунтованість з огляду на те, що сільська рада виконала вимоги на запит позивача і надала документи, які наявні в сільській раді з цього питання.

Розглянувши поданий позов, матеріали справи, вислухавши пояснення сторін суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову виходячи з такого.

Судовим розглядом справи встановлено, що 18 листопада 2015 року ОСОБА_1 звернувся на адресу Олександівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області з запитом на інформацію, що знаходиться у розпорядника інформації (а.с.10-12) про надання йому належним чином завірених копій рішень про надання назв вулицям с. Олександрівка, а саме вул. Інтернаціоналістів та Захисників на новому житловому масиві у відповідності з розробленим Генеральним планом села з відповідними додатками.

26.11.2015 року супровідним листом № ср-02/17/536 на імя ОСОБА_4 направлено належним чином засвідчену копію рішення виконавчого комітету Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області від 20.11.2014 р. про найменування елементів вулично-дорожньої мережі, список новоутворених вулиць/провулків/ в с. Олександрівка Комінтернівського району Одеської області від 20.11.2015 року та витяг з протоколу виконавчого комітету Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області від 20.11.2015 року (а.с.13-17).

Відмовляючи у задоволенні позову суд виходив з того, що Олександрівською сільською радою Комінтернівського району Одеської області не порушено вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації» на виконання запиту ОСОБА_1, так як отримана інформація була створена субєктом владних повноважень в процесі виконання своїх обовязків.

Суд не приймає до уваги посилання позивача, що дана інформація повинна бути йому надана, саме у вигляді рішення сесії, так як він, як особа яка має право на доступ до інформації її отримав у тому вигляді у якому дана інформація знаходиться у сільській раді, що відповідає вимогам Закону.

Крім того позивач не позбавлений права на звернення на адресу Олександівської сільської ради з іншими питаннями, які на його погляд мають суспільний інтерес та мають бути вирішеними Олександрівською сільської радою.

Публічна інформація, відповідно до ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. ОСОБА_5 не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Право на доступ до публічної інформації гарантується, відповідно до ст. 3 «Про доступ до публічної інформації»:

1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;

2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;

3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;

4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;

5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;

6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Кожна особа має право доступу до інформації про особу, відповідно до ст. 10 Про доступ до публічної інформації», а саме

1) знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом;

2) доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається;

3) вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону;

4) на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів;

5) на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.

2. Обсяг інформації про особу, що збирається, зберігається і використовується розпорядниками інформації, має бути максимально обмеженим і використовуватися лише з метою та у спосіб, визначений законом.

3. Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані:

1) надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом;

2) використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений законом;

3) вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб;

4) виправляти неточну та застарілу інформацію про особу самостійно або на вимогу осіб, яких вона стосується.

4. Зберігання інформації про особу не повинно тривати довше, ніж це необхідно для досягнення мети, задля якої ця інформація збиралася.

5. Відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені.

Належними доказами, відповідно до ч. 1 ст. 70 КАС України є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Обов'язок доказування, згідно статті 71 КАС України покладено на сторін, які повинні довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного, відповідно до ст.ст. 1-3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», керуючись ст.ст. 9-11, 70, 71, 158-163, 172 КАС України суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області у особі голови Олександрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльність щодо ненадання інформації на інформаційний лист від 18.11.2015 року відмовити повністю.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Суддя: Вінська Н.В.