ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
"17" лютого 2016 р.
справа № 808/3161/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Мартиненко О.В. розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2015 р. у справі № 808/3161/15 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеренергосервіс" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
в с т а н о в и в:
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2015 р. позовні вимоги задоволено частково.
19 листопада 2015 року відповідач, не погодившись з постановою суду, звернувся до суду з апеляційною скаргою у даній справі.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2016 року апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області залишена без руху у зв’язку з її невідповідністю вимогам КАС України. Надано десятиденний строк з дня отримання копії вищевказаної ухвали для усунення недоліків, зокрема: надати суду оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 80,39грн.
Отримання копії ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2016 року про залишення без руху апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області 01 лютого 2016 року уповноваженим представником відповідача підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Враховуючи дату отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, строк, наданий судом для усунення недоліків, сплинув 10 лютого 2016 року.
10.02.2016 року відповідач засобами поштового зв'язку направив на адресу суду клопотання про усунення недоліків апеляційної скарги, в якому просить відстрочити ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя сплату судового збору, а у випадку відсутності можливості відстрочити сплату судового збору, продовжити термін для усунення недоліків. Клопотання отримано та зареєстровано судом 16.02.2016р.
Клопотання обґрунтовано тим, що станом на дату подачі апеляційної скарги відповідного фінансування не проведено. не проведено воно і на дату усунення недоліків. На підтвердження зазначених обставин, відповідач надає інформаційну довідку від 10.02.2016 року та копію тимчасового кошторису на І квартал 2016 року.
Вказане клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Відповідно до інформаційної довідки, а так само і до копії кошторису на І квартал 2016 року, передбачено видатки по коду економічної класифікації видатків 2800 "Інші поточні видатки" (до яких, як зазначає ДПІ, відноситься сплата судового збору) у сумі 727,00 гривень, яких достатньо для сплати судового збору у розмірі 80,39грн., визначених ухвалою суду від 27.01.2016 року.
Тобто, відповідачем не наведено обставин та не надано доказів, які б свідчили про неможливість сплатити судовий збір як при подачі апеляційної скарги, так і на виконання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Крім того, обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Зазначена позиція підтримується Вищим адміністративним судом України у постановах Пленуму від 23.01.2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» та від 05.02.2016р. №2 "Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору""
Отже, станом на "17" лютого 2016 р. недоліки апеляційної скарги усунуто не було.
Відповідно до частини 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Таким чином, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2015 р. у справі № 808/3161/15 необхідно повернути заявнику.
Керуючись 108, 187, 189 КАС України, суддя, –
у х в а л и в :
Відмовити Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору або продовження терміну для усунення недоліків.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2015 р. у справі № 808/3161/15 - повернути заявнику.
Роз’яснити заявнику, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: О.В. Мартиненко