ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2015 р. Справа № 804/11632/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ніколайчук С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №53» Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
27.08.2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - Лівобережна ОДПІ м.Дніпропетровська) до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №53» Дніпропетровської міської ради (далі КП «ЖЕП №53"), в якому просить суд стягнути кошти, які перебувають у власності Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №53» Дніпропетровської міської ради на користь бюджету в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 751896,78 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має податковий борг в сумі 751896,78 грн., який виник в результаті несплати самостійно задекларованих податкових зобов'язань, а саме: податку на додану вартість, земельного податку з юридичних осіб та податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності. Враховуючи те, що сума податкового боргу не сплачена відповідачем добровільно, позивач звернувся до суду із даним позовом про стягнення зазначеної суми податкового боргу.
Статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Ухвалою суду від 31.08.2015 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі №804/11632/15 та запропоновано відповідачу у 10-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів подати заперечення проти позову та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову.
Відповідачем, якому ухвала суду надсилалась у відповідності до вимог, встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України, про що свідчать матеріали справи, не виконано вимоги ухвали суду, заперечень на позовну заяву та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову не подано.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи у порядку скороченого провадження.
Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне підприємство №53» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 32616782) зареєстроване 24.09.2003р. та перебуває на податковому обліку в Лівобережній ОДПІ м. Дніпропетровська, що підтверджується матеріалами справи.
Податковий борг КП «ЖЕП» №54» в сумі 751896,78 грн. складається з:
- податку на додану вартість;
- земельному податку з юридичних осіб;
- податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності.
Новостворений податковий борг по податку на додану вартість утворився на підставі наступного:
- узгоджених податкових зобовязань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9028695566 від 20.05.2014р. в сумі 64647,00 грн. терм. спл. 30.05.2014р.;
- узгоджених податкових зобовязань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9034910512 від 19.06.2014р. в сумі 64647,00 грн. терм. спл. 30.06.2014р.;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9041193821 від 17.07.2014 в сумі 26342,0 грн терм. спл. 30.07.2014;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9048036446 від 19.08.2014 в сумі 15991,0 грн терм. спл. 30.08.2014;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9053063426 від 16.09.2014 в сумі 51610,0 грн. терм. спл. 30.09.2014;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9058364392 від 13.10.2014 в сумі 5982,0 грн. терм. спл. 30.10.2014;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9065690066 від 12.11.2014 в сумі 7795,0 грн. терм. спл. 30.11.2014;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9071694094 від 12.12.2014 в сумі 9624,0 грн. терм. спл. 30.12.2014;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9077944295 від 16.01.2015 в сумі 1167,0 грн. терм. спл. 30.01.2015;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9016673681 від 17.02.2015 в сумі 1194,0 грн. терм. спл. 02.03.2015;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9043275554 від 19.03.2015 в сумі 2093,0 грн. терм. спл. 30.03.2015;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9070788753 від 16.04.2015 в сумі 888,0 грн. терм. спл. 30.04.2015;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9100118469 від 19.05.2015 в сумі 1964,0 грн. терм. спл. 30.05.2015;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9127100310 від 18.06.2015 в сумі 1195,0 грн. терм. спл. 30.06.2015;
- узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9143207905 від 10.07.2015 в сумі 544,0 грн. терм. спл. 30.07.2015.
Новостеорений податковий борг по земельному податку з юридичних осіб утворився на підставі наступного.
Узгоджених податкових зобов'язань згідно акту про результати камеральної перевірки своєчасності сплати суми грошового зобов'язання по земельному податку за земельні ділянки державної та комунальної власності до бюджету від 14.11.14р. №4289/15/32616782 та на підставі корінця податкового повідомлення рішення від 14.11.14 №0017551503 в сумі 30,7 терм. спл. 24.11.2014р., який зменшено за рахунок переплати в КОР в сумі 14,49грн. та станом на 14.08.2015р. становить 16,21грн.
Новостеорений податковий борг по податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності утворився на підставі наступного.
Узгоджених податкових зобов'язань згідно податкової декларації з податку на прибуток №9089255850 від 31.01.2014 терм. спл. 11.03.2014 в сумі 66998,0грн., який зменшено за рахунок переплати в КОР в сумі 3,74 грн. та станом на 14.08.2015р. становить 66994,26 грн.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пп. 36.1., пп. 36.2. ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно до п. 46.1. ст. 46 Податкового Кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно з ч. 54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає (п. 56.11 ст.56 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п. 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України).
В контексті вищенаведеної правової норми, сума несплачених відповідачем до бюджету податкових зобов'язань в розмірі 751896,78 грн. вважається податковим боргом.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вимог вказаної статті, контролюючим органом була сформована та направлена відповідачу податкова вимога від 03.02.2013 №476-15, яка була отримана відповідачем, що підтверджується підписом посадової особи відповідача на корінці податкової вимоги.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Крім того, заборгованість по сплаті податків є узгодженою, вона не скасована і не списана податковим органом.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 18 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 87.2 ст.87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з пунктів 95.1., 95.2 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України № 1244 від 29.12.2010.
З огляду на те, що заборгованість платника податку не погашена у встановленому законом порядку, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.
Керуючись ст.ст.2, 8-12, 158-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №53» Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути кошти, які перебувають у власності Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне підприємство №53» Дніпропетровської міської ради на користь бюджету в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 751896,78 грн.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя ОСОБА_1