ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
16 лютого 2016 р.Справа № 876/1212/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Шинкар Т.І., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року у справі №2а-946/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів,-
встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.02.2016р.у задоволені позову Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів відмовлено.
Не погоджуючись з вказаною постановою, Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області подано апеляційну скаргу.
Вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження суддя виходив з наступного.
Згідно з ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VI (в редакції від 26.09.2015р.).
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
На момент подання позовної заяви діяв Декрет Кабінету міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993р. №7-93, згідно з яким ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: із позовних заяв - 1 відсоток ціни позову, але не менше 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягав сплаті при поданні до суду позовної заяви розраховується наступним чином 49 220*1% і становить 492,20 грн. (чотириста девяносто дві гривні двадцять копійок).
Розмір судового збору, що підлягав сплаті при поданні апеляційної скарги розраховується наступним чином 492,20*110% і становить 541,42 грн. (п'ятсот сорок одна гривня сорок дві копійки).
Разом із апеляційною скаргою апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги у звязку з відсутністю коштів.
Вирішуючи подане клопотання суддя виходить з наступного.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Окрім того, постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015р. №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів доведено Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України «Про судовий збір» у якій вказано, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як субєкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України в ухвалі від 28.09.2015р. у справі 21-5496а15.
Враховуючи вказане та те, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом, в задоволенні клопотання слід відмовити, а апеляційну скаргу залишити без руху та надати десятиденний строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 541 грн. 42 коп. за реквізитами: одержувач УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код ЄДРПОУ 38007573, рахунок 31219206781004, банк одержувача ГУДКСУ у Львівській області, МФО банку 825014, призначення платежу Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 254 КАС України, суддя
ухвалив:
В задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року у справі №2а-946/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року у справі №2а-946/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Розяснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Шинкар Т.І.