Справа № 760/21027/15а
Провадження № 2-адр-3/16
Д О Д А Т К О В А П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 лютого 2015 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Коробенка С.В.
при секретарі Семененко А.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткової постанови у справі за її адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Солом`янському районі м. Києва про визнання протиправної відмови у перерахунку пенсії, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2015 року Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про ухвалення додаткової постанови у справі за її позовом до УПФ в Солом'янському районі м. Києва, посилаючись на те, що в постанові від 30.12.2015р. суд не повністю вирішив усі заявлені нею вимоги, зокрема не зазначив про необхідність зобов'язання Відповідача здійснити перерахунок їй пенсії у розмірі 80% усі сум складових заробітної плати, при цьому враховуючи, окрім інших складових, щодо яких прийнято рішення про задоволення позову, суми грошової допомоги державним службовцям.
У судовому засіданні представник Заявника підтримала заяву, вказуючи, що Відповідач протиправно, на думку Позивача, застосовує положення нової редакції Закону України «Про державну службу» в частині визначення загального коефіцієнту розміру пенсії під час її перерахунку, в той час пенсія Позивачу призначалась в період дії попередньої редакції Закону.
Представник Відповідача проти задоволення заяви заперечував, наполягаючи на тому, що мотивувальна частина постанови суду від 30.12.2015р. не містить правового аналізу обґрунтованості вимог Позивача в частині розміру її пенсії, це питання судом не досліджувалось, а тому підстав для ухвалення додаткової постанови немає. Крім того, як зазначила представника Пенсійного фонду, згідно з резолютивною частиною постанови Відповідача було зобов'язано здійснити перерахунок пенсії Позивача за період починаючи з 27 травня 2015 року, а тому Відповідач цілком обґрунтовано має застосовувати до правовідносин положення Закону «Про державну службу» в редакції від 27.03.2014р. (розмір пенсії - 60%).
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Позивач в листопаді 2015 року звернулась до суду з позовом про визнання протиправними дії Відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язання провести перерахунок пенсії виходячи з розміру пенсії - 80% усіх сум заробітної плати, на які нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати та грошової винагороди державним службовцям.
Постановою від 30 грудня 2015 року позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені повністю, проте в резолютивній її частині не зазначено про загальний розмір пенсії, виражений у відсотках від суми її заробітної плати, який підлягає виплаті Позивачу, а також не зазначено про необхідність врахування при обчисленні розміру пенсії суми грошової допомоги державним службовцям.
Згідно з ч.1 ст. 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення.
Враховуючи, що вимоги Позивача про врахування під час перерахунку пенсії суми грошової допомоги державним службовцям та про визначення розміру пенсії у відсотковому відношенні до сум заробітної плати судом не вирішена, є підстави для ухвалення додаткової постанови.
Встановлено що з 28.04.2014 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Солом`янському районі м. Києва та отримує пенсію державного службовця призначену відповідно до Закону України «Про державну службу».
Відповідно з положеннями ст. 37 Закону України «Про державну службу» редакції, яка діяла станом на день призначення пенсії Позивачу (заява подана до 01.05.2014р.), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
В подальшому змінами до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 27.03.2014р. розмір пенсія, яка підлягала призначенню державним службовцям була зменшена до 70%, а згідно зі змінами від 28.12.2014р. - до 60%.
Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій державним службовцям регулює ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям змін від 27.03.2014р. не змінювались.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії державним службовцям має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом № 3668-VІ зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Крім того, вирішуючи питання про застосування наведеного Закону в часі, суд виходить з того, що згідно зі ст. 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Також суд, враховуючи положення статей 1 та 2 Закону України «Про оплату праці» та частини 3 статті 33 Закону України «Про державну службу», вважає обгрунтованими вимоги Позивача про врахуванням при перерахунку їй пенсії сум грошової допомоги державним службовцям, які були виплачені Позивачу, і з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Керуючись ст. 118 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткової постанови в справі за її позовом до Управління Пенсійного фонду України в Солом`янському районі м. Києва задовольнити.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Солом`янському районі м. Києва при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно з постановою суду від 30 грудня 2015 року врахувати при визначенні середньої заробітної плати суми отриманої нею грошової допомоги державним службовцям, а також виходити з розміру пенсії на рівні 80% від сум її заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: