Кримінальне провадження № 1-кс/428/6832/2015
Справа № 428/12940/15-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2015 року м. Сєвєродонецьк
Слідчий суддя Сєверодонецького міського суду Луганської області Луганський В.І., при секретарі Голуб Т.М., за участю старшого слідчого СВ Сєвєродонецького ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1,
розглянувши в приміщенні Сєвєродонецького міського суду Луганської області клопотання старшого слідчого СВ Сєвєродонецького ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором прокуратури м. Сєвєродонецька ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, -
ВСТАНОВИВ:
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим відділом Сєвєродонецького ВП ГУНП у Луганській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015130370000005 від 04.02.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, за фактом грубого порушення законодавства про працю.
В ході досудового розслідування встановлено, щодо СВ Сєвєродонецького МВ ГУМВС надійшла заява від тренера-викладача ОСОБА_3 про те, що директором СДЮСТШ ВВС «Садко» ОСОБА_4 грубо порушується законодавство про працю в частині оплати праці.
Враховуючи викладене сторона кримінального провадження в своєму клопотанні ставить питання про необхідність призначення позапланової перевірки спеціалістами Головного управління Держпраці у Луганській області щодо дотримання вимог законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування посадовими особами спеціалізованої дитячо-юнацької спортивно-технічної школи водних видів спорту «Садко» вищої категорії за період з 24.01.2013 року (дата призначення на посаду директора ОСОБА_4В.) до дати проведення перевірки і складення акту строком десять робочих днів.
Вислухавши у судовому засіданні слідчого, який повністю підтвердив доводи, викладені в обґрунтування клопотання, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя доходить наступного.
Згідно ст. 35 Закону України «Про оплату праці» контроль за додержанням законодавства про оплату праці здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
Таким центральним органом виконавчої влади відповідно до Указу Президента України від 13.04.2011 року №386/2011 від 06.04.2011 «Про Положення про Державну інспекцію України з питань праці» є Державна інспекція України з питань праці (далі - Положення).
Так, відповідно до абз. 2 п. 1 Положення, Держпраці України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до абз. 4-5 п. 3 Наказу Мінсоцполітики України № 390 від 02.07.2012 року «Про затвердження Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів» - Позапланова перевірка проводиться незалежно від кількості раніше проведених перевірок за наявності підстав, визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Згідно ч. 4 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо субєктів малого підприємництва двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
В судовому засіданні було встановлено, що слідчим відділом Сєвєродонецького ВП ГУНП у Луганській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015130370000005 від 04.02.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, за фактом грубого порушенням законодавства про працю в частині оплати праці директором СДЮСТШ ВВС «Садко» ОСОБА_4
Враховуючи, як вказує слідчий в своєму клопотанні, що результати вказаної перевірки в подальшому можуть використовуватися як докази у даному кримінальному провадженні, в інший спосіб орган досудового розслідування отримати їх не має можливості, слідчий суддя доходить висновку, що дійсно існує необхідність проведення позапланової перевірки спеціалістами Головного управління Держпраці у Луганській області дотримання вимог законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування посадовими особами СДЮСТШ ВВС «Садко», у звязку з чим вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.1, 7, 9, 93 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Сєвєродонецького ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором прокуратури м. Сєвєродонецька ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки задовольнити.
Надати Головному управлінню Держпраці у Луганській області дозвіл на проведення позапланової перевірки спеціалізованої дитячо-юнацької спортивно-технічної школи водних видів спорту «Садко» вищої категорії (ЄДРПОУ 21763452), далі (СДЮСТШ ВВС «Садко»), з питань дотримання вимог законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з 24.01.2013 року (дата призначення на посаду директора ОСОБА_4В.) до дати проведення перевірки і складення акту.
Встановити, що тривалість вищезазначеної перевірки становить десять робочих днів, починаючи з 21 грудня 2015 року.
На вирішення інспекторів поставити такі питання:
- з якого часу виникла заборгованість СДЮСТШ ВВС «Садко»» перед працівниками з заробітної плати та інших передбачених законом виплат?
- який період невиплат службовими особами СДЮСТШ ВВС «Садко» працівникам заробітної плати та інших передбачених законом виплат?
- кому саме з працівників СДЮСТШ ВВС «Садко» не виплачено заробітну плату та інші передбачені законом виплати, за який період та у якому розмірі (перед кожним працівником окремо, вказавши дані кожного працівника, їх посади та заборгованості перед ними за кожен місяць окремо)? Якщо заробітна плата виплачувалась частково, то за який період та в якому розмірі (за кожним працівником окремо)?
- чи була у СДЮСТШ ВВС «Садко» фінансова можливість виплатити в повному обсязі (або частково) нараховану заробітну плату за період від 24.01.2013 року (дата призначення на посаду директора ОСОБА_4В.) до дати проведення перевірки і складення акту за рахунок власних обігових коштів з урахуванням черговості платежів згідно з вимогами законодавства?
- які саме порушення норм чинного законодавства України були допущені при призначенні, нарахуванні та виплаті заробітної плати та інших передбачених законом виплат працівникам СДЮСТШ ВВС «Садко» за період від 24.01.2013 року (дата призначення на посаду директора ОСОБА_4В.) до дати проведення перевірки і складення акту?
- ким саме з посадових осіб СДЮСТШ ВВС «Садко» були допущені порушення норм чинного законодавства України, які були допущені при призначенні, нарахуванні та виплаті заробітної плати та інших передбачених законом виплат працівникам товариства за період 24.01.2013 року (дата призначення на посаду директора ОСОБА_4В.) до дати проведення перевірки і складення акту?
Зобовязати СДЮСТШ ВВС «Садко» (ЄДРПОУ 21763452), Луганська область,
м. Сєвєродонецьк, вулиця Маяковського, б. 19-а, забезпечити допуск працівників Головного управління Держпраці в Луганській області для проведення позапланової перевірки, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення перевірки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя В. І. Луганський