Постанова № 55818156, 05.02.2016, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
05.02.2016
Номер справи
214/6625/15-а
Номер документу
55818156
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 214/6625/15-а

2-а/214/20/16

П О С Т А Н О В А

Іменем України

05 лютого 2016 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Прасолова В.М.

при секретарі Горбуновій Л.С.

за участю позивача ОСОБА_1

за участю представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, покладення зобовязань, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі за текстом «ГУПФУ»), в якому просить: визнати протиправними дії ГУПФУ та зобовязати здійснити перерахунок пенсії.

Остаточно уточнивши позовні вимоги позивач просить: визнати дії ГУПФУ неправомірними, зобовязати здійснити перерахунок його пенсії з урахуванням всіх виплат, з яких було сплачено внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування за останні 24 місяці його військової служби і визначити її розмір в 2868 грн. 52 коп. на місяць з моменту виходу на пенсію 8 травня 2012 року, стягнути на його користь недоотриману ним пенсію станом на 1 лютого 2016 року в сумі 46014 грн. 71 коп. Також просить стягнути на свою користь сплачений судовий збір в розмірі 487 грн. 20 коп.

В обґрунтування позову наводить наступне. 8 травня 2012 року наказом командира військової частини 3011 ВВ МВС України №106 виключений зі списків особового складу військової частини 3011 та знятий з фінансового забезпечення в звязку з звільненням з військової служби за станом здоровя. Згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови КМУ №45 від 13 лютого 2008 року військова частина 3011 ВВ МВС України надала документи для за призначенням пенсії в ГУПФУ. На підставі грошового атестату №7 від 15 травня 2012 року , та «Довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії» - згідно чого йому, позивачу, була призначена пенсія за вислугу років.

В травні 2013 року вперше отримав пенсію та дізнався про її розмір з надбавкою постанови КМУ № 335 - це 1841 грн. 28 коп. З розміром виплаченої був не згоден, про що неодноразово звертався до ГУПФУ, де знаходяться його пенсійні документи, листами та отримав відмови: № 11932/09/03 від 21.06.13., № ПА 1918767 від 30.01.14., ПА 2149174 від 26.05.14.

В жовтні 2014 року звернувся на Урядову гарячу лінію з запитом надання йому, позивачу, інформації про здійснені виплати за останні 24 місяці моєї служби, з яких були сплачені внески на загально обовязкове пенсійне страхування. В листі від 11 квітня 2014 року №395 з управління Центрального територіального командування Національної гвардії України, якому підпорядковується в/ч 3011, де проходив службу перед звільненням, дізнався, що при нарахуванні йому, позивачу, пенсії не включили наступні виплати з яких були сплачені внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування а саме: грошові допомоги на оздоровлення за 2010, 2011, 2012 роки, виплата за безперервну військову службу в 2011 році, додаткові премії за липень 2010 року, індексація грошового забезпечення за останні 24 повних місяці служби та одноразова грошова допомога при звільнені. Вважає, що внаслідок цього разі чого відповідачем суттєво недорахована пенсія, чим порушені Закони України «Про оплату праці», «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. №1294 , від 17 липня 1992 р. №393 та судова практика Верховного Суду України від 10 березня 2015 року. Аналогічна позиція Верховного Суду України неодноразово висловлена в наступних постановах: від 6 березня та 13 листопада 2012 року ; 22 січня та 12 лютого 2013 року ; 14 січня 2014 року та 24 лютого 2015 року (справи № 21 26012 , 21 359а12 , 21 421а12 , 21 445а12 , 21 463а13 , 21 552а14 ).

Наполягає, що відповідно до рішень Верховного Суду України розмір призначеної пенсії з 8 травня 2012 року повинен складати з врахуванням наступних виплат: посадовий оклад 1090 грн. 00 коп.; оклад за спеціальним званням 130 грн. 00 коп.; 35% надбавка за вислугу років 427 грн. 00 коп., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення з якого сплачені внески до Пенсійного фонду України за 24 повних останніх місяців служби 3475 грн. 35 коп., до якої входять: додаткова грошова премія за липень 2010 року 500 грн. 00 коп., грошова допомога на оздоровлення за 2010, 2011, 2012 роки 8938 грн. 25 коп., грошова винагорода за безперервну військову службу за вересень 2011 року 1830 грн. 00 коп., грошова вихідна допомога при звільненні 32880 грн. 00 коп., грошова індексація грошового забезпечення за 24 останніх повних місяців служби 1868 грн. 93 коп., грошова надбавка за таємність 2582 грн. 26 коп., грошова надбавка за ОВЗ 19405 грн. 08 коп., грошова надбавка за кваліфікацію 39 грн. 50 коп., премія кожного місяця 15364,36 грн., разом 83408 грн. 38 коп.

Всього середньомісячне грошове забезпечення за останні повні 24 місяці служби з якого сплачено внески до Пенсійного фонду України склало: 5122 грн. 35 коп.

Основний розмір його, позивача пенсії з моменту призначення 8 травня 2012 року (56%) повинен складати : 2868 грн. 52 коп.

Зазначає, що станом на 1 лютого 2016 року з 8 травня 2012 року йому повинні були виплатити пенсію в сумі: 2128 грн. 26 коп. за травень 2012 року + 44 повних місяці по 01.02.2016 року помножити на 2868 грн. 52 коп., що в сумі дорівнює 128343 грн. 14 коп.

Станом на 1 лютого 2016 року з 8 травня 2012 року отримав наступні пенсійні виплати: 1366 грн. 11 грн. за травень 2012 року + 44 повних місяці по 1 лютого 2016 року помножити на 1841,28 грн. що в сумі складає 82328 грн. 43 коп.

Зазначає, що розмір не до отриманої ним пенсії станом на 1 лютого 2016 року складає : 128343 грн. 14 коп. 82328 грн. 43 коп. = 46014 грн. 71 коп.

У судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та в своїх поясненнях підтвердив зміст позовних вимог.

У судовому засіданні представник відповідача позов не визнала та підтвердила зміст письмових заперечень (а.с.67-70, 176-178), відповідно до яких позов не визнає та наводить наступне.

Вважає, що позивачем порушено шестимісячний строк звернення до суду, передбачений ст. 99 КАС України. Про порушення своїх прав та інтересів позивачеві стало відомо в січні 2014 року, коли ОСОБА_1 звернувся із заявою до ГУПФУ та отримав на неї відповідь від 30 січня 2014 року, однак до суду звернувся в серпні 2015 року, тобто з пропущенням строку, передбаченого ст. 99 КАС України. Доказів поважного пропуску звернення до суду, позивач не надав.

Пенсія позивачеві була призначена відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за 22 роки вислуги в розмірі 56% відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно із «Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (далі за текстом «Порядок»), документи, які необхідні для призначення пенсії, подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженим структурним підрозділом того силового відомства, звідки особу начальницького або рядового складу звільнено зі служби.

Статтею 50 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особам, які мають право на пенсію відповідно до пункту «а» статті 12 цього Закону пенсії призначаються з наступного дня після звільнення зі служби з грошового забезпечення за останньою штатною посадою, яке визначається за умовами статті 43 Закону.

Статтею 43 зазначеного Закону визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 7 «Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 передбачено обчислення пенсій з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Наполягає, що пенсію позивачу призначено відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, та деяких інших осіб» на підставі грошового атестата № 7 від 15.05.2012 та довідок про додаткові види грошового забезпечення, виданих військовою частиною 3011 за 22 місяці служби з липня 2010 року по квітень 2012 року та військовою частиною А 4619 за 2 місяці служби з березня 2010 року по квітень 2010 року, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військової».

Щодо вимоги про стягнення судового збору в розмірі 487,20 грн. зазначає, що відповідно до ч.1 ст.73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду формуються переважно за рахунок страхових внесків (частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та використовуються на: виплату пенсій, передбачених цим Законом; надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; оплату послуг з виплати та доставки пенсій; формування резерву коштів Пенсійного фонду.

Згідно з ч.2 ст.73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.

Бюджет Пенсійного фонду України на 2015 рік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 №67.

Відповідно до п.18 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, що діяла до 01.09.2015) Пенсійний фонд України та його органи були звільнені від сплати судового збору, у зв'язку з чим бюджетом Пенсійного фонду України на 2015 рік кошти на сплату судового збору передбачені не були.

Відповідно до п.1 постанови правління Пенсійного фонду України від 30.01.2017 року № 3-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.02.07 № 135/ 13402 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та наказу Міністра оборони України № 407 від 19.08.2007 оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій здійснюються уповноваженими органами Міністерства внутрішніх справ.

Розмір пенсії визначається за наданими фінансовими документами уповноважених структурних підрозділів, а саме: грошовим атестатом та довідкою про додаткові види грошового забезпечення.

До довідки додаткових видів грошового забезпечення включаються надбавки, доплати, підвищення та премії які несуть постійний характер.

Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Наполягає, що зазначені позивачем види матеріальних допоміг та компенсацій, не носять постійний характер, та не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія, для включення їх до складу грошового забезпечення, для перерахунку пенсії правові підстави відсутні.

Під час розгляду справи безпосередньо досліджені наступні письмові докази: відповіді ГУПФУ(а.с.10-12), повідомлення командування (а.с.15), повідомлення військової частини (а.с.16), розпорядження (а.с.17), грошовий атестат (а.с.18), довідка (а.с.19), витяг з наказу (а.с.38), архівна довідка (а.с.39), накази (а.с.40-49), довідка (а.с.76), пенсійна справа (а.с.77- 171).

Відповідно до ст. 86 КАС України, суд вважає допустимими наступні докази: відповіді ГУПФУ(а.с.10-12), повідомлення командування (а.с.15), повідомлення військової частини (а.с.16), розпорядження (а.с.17), грошовий атестат (а.с.18), довідка (а.с.19), витяг з наказу (а.с.38), архівна довідка (а.с.39), накази (а.с.40-49), довідка (а.с.76), пенсійна справа (а.с.77- 171) так як вони отримані з дотримання вимог КАС України.

Відповідно до ст. 86 КАС України, суд вважає належними доказами, так як вони стосуються фактів вислуги позивача, розмірів отриманих ним видів грошового забезпечення, звернення за перерахунком пенсії, наступні: відповіді ГУПФУ (а.с.10-12), повідомлення командування (а.с.15), повідомлення військової частини (а.с.16), розпорядження (а.с.17), грошовий атестат (а.с.18), довідка (а.с.19), витяг з наказу (а.с.38), архівна довідка (а.с.39), накази (а.с.40-49), довідка (а.с.76), пенсійна справа (а.с.77- 171).

На підставі ст. 86 КАС України, оцінивши з точки зору достатності та взаємозвязку безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно досліджені докази, суд вважає встановленими наступні обставини. При цьому суд керується вимогами ст.71 ч.2 КАС України, відповідно до якої, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень, обовязок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

8 травня 2012 року позивач звільнений з військової служби за станом здоровя, на цей час вислуга років позивача складала 22 роки 02 місяця 16 діб.

Позивач мав право на пенсію за вислугу років в розмірі 56 % грошового забезпечення.

Позивач за 24 місяці до звільнення отримував наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад 1090 грн. 00 коп.; оклад за спеціальним званням 130 грн. 00 коп.; 35% надбавка за вислугу років 427 грн. 00 коп.: додаткова грошова премія за липень 2010 року 500 грн. 00 коп., грошова допомога на оздоровлення за 2010, 2011, 2012 роки усього 8938 грн. 25 коп., грошова винагорода за безперервну військову службу за вересень 2011 року 1830 грн. 00 коп., грошова вихідна допомога при звільненні 32880 грн. 00 коп., грошова індексація грошового забезпечення за 24 останніх повних місяців служби 1868 грн. 93 коп., грошова надбавка за таємність 2582 грн. 26 коп., грошова надбавка за особливо важливі завдання (ОВЗ) усього 19405 грн. 08 коп., грошова надбавка за кваліфікацію по 39 грн. 50 коп., премія кожного місяця усього 15364 грн.36 грн., разом 83408 грн. 38 коп.

Відповідачем розмір пенсії позивача був визначений в розмірі 1769 грн. 87 коп.

Не погоджуючись з розміром пенсії, позивач звертався до ГУПФУ про визначення іншого розміру пенсії, в чому йому було відмовлено, останній раз 21 серпня 2015 року.

При вирішенні справи, суд керується вимогами Конституції України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно ст.6 Конституції України, органи влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Відповідно до ст. 4 Конституції України, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Як передбачено ст. 22 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист.

Відповідно до п.1 «Положення про Пенсійний фонд України», затвердженого постановою КМУ від 23 липня 2014 року №280, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення, пунктом 3 вказаного Положення основним завдання Пенсійного фонду України є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.

Таким чином, виходячи з зазначених норм Конституції України, державна політика з питань пенсійного забезпечення спрямована на отримання громадянами пенсії у розмірі, передбаченому Законом і на відповідача покладений обовязок призначати пенсію в розмірі, який відповідає вимогам Закону.

Статтею 50 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особам, які мають право на пенсію відповідно до пункту «а» статті 12 цього Закону, пенсії призначаються з наступного дня після звільнення зі служби з грошового забезпечення за останньою штатною посадою, яке визначається за умовами статті 43 Закону.

Статтею 43 зазначеного Закону визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 7 «Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, передбачено обчислення пенсій з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі та премії.

Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Таким чином, при визначенні розміру пенсії позивача необхідно було врахувати наступні виплати: посадовий оклад 1090 грн. 00 коп.; оклад за спеціальним званням 130 грн. 00 коп.; 35% надбавка за вислугу років 427 грн. 00 коп., а також середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення, з якого сплачені внески до Пенсійного фонду України за 24 повних останніх місяців служби 3475 грн. 35 коп., до якої входять: додаткова грошова премія за липень 2010 року 500 грн. 00 коп., грошова допомога на оздоровлення за 2010, 2011, 2012 роки 8938 грн. 25 коп., грошова винагорода за безперервну військову службу за вересень 2011 року 1830 грн. 00 коп., грошова вихідна допомога при звільненні 32880 грн. 00 коп., грошова індексація грошового забезпечення за 24 останніх повних місяців служби 1868 грн. 93 коп., грошова надбавка за таємність 2582 грн. 26 коп., грошова надбавка за ОВЗ 19405 грн. 08 коп., грошова надбавка за кваліфікацію 39 грн. 50 коп., премія кожного місяця 15364,36 грн., разом 83408 грн. 38 коп. Всього середньомісячне грошове забезпечення позивача за останні повні 24 місяці служби з якого сплачено внески до Пенсійного фонду України склало: 5122 грн. 35 коп., таким чином розмір пенсії позивача пенсії з моменту призначення 8 травня 2012 року (56%) повинен складати : 2868 грн. 52 коп. (5122 грн. 35 коп. х 56%).

Станом на 1 лютого 2016 року з 8 травня 2012 року позивач мав право на отримання пенсії в сумі: 2128 грн. 26 коп. за травень 2012 року + 44 повних місяці по 1 лютого 2016 року помножити на 2868 грн. 52 коп., що в сумі дорівнює 128343 грн. 14 коп.

Згідно із п.16 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій» відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402, орган, що призначає пенсії, має право вимагати від

міністерств та інших органів, подання додаткових документів.

В порушення вимог п.16 зазначеного «Порядку», відповідач не скористувався правом витребувати додаткові документи про грошове забезпечення позивача, чим порушив обовязок, передбачений п.3 «Положення про Пенсійний фонд України».

Внаслідок цього станом на 1 лютого 2016 року з 8 травня 2012 року позивач отримав пенсію в сумі 82328 грн. 43 коп., розмір недоотриманої ним пенсії станом на 1 лютого 2016 року складає : 128343 грн. 14 коп. 82328 грн. 43 коп. = 46014 грн. 71 коп.

Пояснення відповідача про те, що оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій здійснюються уповноваженими органами Міністерства внутрішніх справ, не звільняє його від обовязку, передбаченого п.3 «Положення про Пенсійний фонд України» визначити позивачу правильний, передбачений Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» розмір пенсії, скористувавшись правом витребування додаткових документів.

Вислухавши позивача, представника відповідача, дослідивши письмові заперечення відповідача та письмові докази, суд на підставі ст.10 КАС України, відповідно до якої усі учасники адміністративного процесу є рівними, та ст.11 КАС України, у відповідності до якої розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, у межах позовних вимог, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованим і підлягають повному задоволенню.

Обговорюючи питання щодо строків звернення позивача до суду, суд виходить наступного. Згідно ч.4 ст.99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Судом встановлено, що позивач скористувався можливістю досудового вирішення спору, не погоджуючись з розміром пенсії звертався до ГУПФУ про визначення іншого розміру пенсії, в чому йому було відмовлено останній раз 21 серпня 2015 року. Позивач 27 серпня 2015 року звернувся до суду з позовом, тобто в межах передбаченого законом місячного строку.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, присудити на користь позивача ОСОБА_1 усі здійснені ним документально підтверджені судові витрати в сумі 560 грн. 28 коп. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Керуючись ст. 4, 6, 22 Конституції України, ст.ст. 43, 50 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. ст. 6, 10, 86, 94, 99, 128, 158, 161, 162, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області задовольнити повністю.

Визнати дії ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з призначення ОСОБА_4 в розмірі 1769 грн. 87 коп. неправомірними.

Зобовязати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_4 з урахуванням всіх виплат з яких було сплачено внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування за останні 24 місяці його військової служби і визначити її розмір в 2868 грн. 52 коп. на місяць з моменту виходу на пенсію 8 травня 2012 року.

Стягнути з ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 недоотриману ним пенсію станом на 1 лютого 2016 року в сумі 46014 грн. 71 коп.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань відповідача ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області витрати по сплаті судового збору в сумі 560 грн. 28 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: В.М. Прасолов