Постанова № 55811903, 08.02.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2016
Номер справи
805/99/16-а
Номер документу
55811903
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 лютого 2016 р. Справа № 805/99/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Тарасенка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Мінходоходів про визнання протиправними та скасування рішення від 17.11.2015 року № НОМЕР_1 на суму 582900, 92 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Мінходоходів про визнання протиправними та скасування рішення від 17.11.2015 року № НОМЕР_1 на суму 582900, 92 грн.

Адміністративним позов обґрунтовують тим, що, 26.10.2015 року ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» отримало Акт про результати камеральної перевірки ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» з питання своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за серпень, вересень, жовтень листопад, грудень 2014 року, січень, лютий 2015 року від 22.10.2015 року № 180/28-03-39/24819474.

За змістом Акту вказано, що перевіркою встановлено несвоєчасна сплати єдиного внеску, чим порушено положення п. 8 ст. 9 розділу ІІІ Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».

У звязку з незгодою з викладеними у Акті перевірки фактами та висновками СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку, ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» звернулось до Відповідача з відповідним запереченням.

Спеціалізована Державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Мінходоходів листом від 06.11.2015 року № 4801/10/28-03-39 залишено без змін Акт перевірки ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС».

17.11.2015 року Відповідач прийняв рішення № НОМЕР_1 про застосування до ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 582900,92 грн., з яких штраф у розмірі 398548, 57 грн., пеня у розмірі 184352, 35 грн., яке отримано ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» 17.11.2015 року.

26.11.2015 року ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» направило скаргу № НОМЕР_1 від 17.11.2015 року про застосування до ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.

Станом на 04.01.2015 року рішення відносно розгляду зазначеної скарги на адресу ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» не надходило, у звязку із чим Позивач звернувся із адміністративним позовом до Донецького окружного адміністративного суду, у якому просив визнати протиправним та скасувати рішення № 00002039000 від 17.11.2015 року про застосування до ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 582900, 92 грн.

Представник позивача до судового засідання не зявився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження.

Представник відповідача до судового засідання не зявився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином. Надав через канцелярію суду заперечення в яких вказав, що рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 17.11.2015 року № НОМЕР_1 винесено відповідно до вимог чинного законодавства. Просив відмовити у задоволені адміністративного позову ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» та розглядати справу без його участі у порядку письмового провадження.

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, на підставі ст. 128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд встановив.

Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» зареєстроване як юридична особа, включене до ЄДРПОУ за номером 24819472, перебуває на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платків у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС.

26.10.2015 року ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» отримало Акт про результати камеральної перевірки ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» з питання своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з серпня 2014 року по лютий 2015 року від 22.10.2015 року № 180/28-03-39/24819474.

У звязку з незгодою з викладеними у Акті перевірки фактами та висновками СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку, ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» звернулось до Відповідача з відповідним запереченням.

Спеціалізована Державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Мінходоходів листом від 06.11.2015 року № 4801/10/28-03-39 залишено без змін Акт перевірки ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС».

17.11.2015 року Відповідач прийняв рішення № НОМЕР_1 про застосування до ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 582900,92 грн., з яких штраф у розмірі 398548, 57 грн., пеня у розмірі 184352, 35 грн., яке отримано ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» 17.11.2015 року.

26.11.2015 року ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» направило скаргу № НОМЕР_1 від 17.11.2015 року про застосування до ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.

Станом на 04.01.2015 року рішення відносно розгляду зазначеної скарги на адресу ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» не надходило.

Нормативно-правовим документом, що визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).

Згідно ст. 4 Закону 2464 платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільноправовими договорами (крім цивільноправового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» в даних правовідносинах виступає в якості платника єдиного внеску, визначеного п.1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464. Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 на платника єдиного внеску покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч.8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У відповідності до ч.12 ст. 9 Закону N° 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Частиною 6 ст. 25 Закону № 2464 передбачено, що за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

За період з серпня 2014 року по лютий 2015 року ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» сплата єдиного внеску проводилась вчасно і в повному обсязі, що підтверджується копією реєстру платіжних доручень.

ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» самостійно нараховано (задекларовано) суми єдиного внеску на загальну суму 2752734, 53 грн., що підтверджується наданими звітами щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до Відповідача за серпень 2014 року лютий 2015 року.

В той же час Позивачем сплачено єдиного внеску за період з серпня 2014 року по лютий 2015 року на загальну суму 2806749, 23 грн.

Разом з цим, Рішенням СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС № НОМЕР_1 від 17.11.2015 року, на підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування застосовано до ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» штрафні санкції та нараховано пеню за періоди з 23.09.2014 року до 06.04.2015 року, з 21.01.2015 року до 07.04.2015 року.

Підставою прийняття вказаного рішення слугував висновок фіскального органу про те, що ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» за період з серпня по грудень 2014 року повинно було здійснювати відрахування єдиного внеску на бюджетний рахунок № 37190201002803, код отримувача 38769166, назва отримувача СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС, МФО банку отримувача 834016 проте, ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» здійснювало відрахування на рахунок № 37193101000515 Управління ПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька у зв'язку з чим єдиний внесок за період з серпня по грудень 2014 року було зараховано на рахунок № 37190201002803 несвоєчасно.

Оскільки, ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» зареєстровано та здійснює свою господарську діяльність на адміністративній території Донецької області де здійснюється антитерористична операція, відповідно до Указу Президента України від 14 квітня 2014 року №405/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», період проведення антитерористичної операції триває, несвоєчасне зарахування єдиного внеску до державного бюджету відбулося не з вини ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС», а у зв'язку з тим, що органи державної влади тимчасово не здійснювали свої повноваження на території м. Донецьку (розпорядження Кабінету міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р).

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п.41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби є органи державної податкової служби.

Відповідно до п. 31 ст. 1 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи доходів і зборів центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.

Таким чином, відповідач у справі - субєкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі єдиний внесок) консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 10 зазначеної норми Закону визначено, що страхувальники роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Тобто, позивач в розумінні зазначених норм Закону є страхувальником та на нього покладений обовязок нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на платника єдиного внеску покладений обовязок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Статтею 9 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначені порядок обчислення і сплати єдиного внеску, зокрема, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.

Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Наряду з викладеним суд враховує наступне.

Указом Президента України від 14.04.2014 року № 405/2014 введене в дію рішення РНБО України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочате проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Тимчасові заходи для забезпечення підтримки субєктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Абзацом 2 статті 1 зазначеного Закону визначено, що територія проведення антитерористичної операції територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Розпорядженням від 30.10.2014 року № 1053-р Кабінет Міністрів України затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція, м. Маріуполь віднесене до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція.

Як зазначалось раніше, ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» зареєстроване та здійснює свою господарську діяльність на адміністративній території м. Маріуполя Донецької області.

Статтею 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» визначено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобовязань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

Розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» доповнено пунктом 93 такого змісту:

платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обовязків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені статтями 25, 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за невиконання обовязків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до зазначених платників єдиного внеску, не застосовуються.

Відповідно до ч. 1, ч. 2, ч. 3 ст. 11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.

Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення.

Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Враховуючи, що діяльність СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС була призупинена з 08.07.2014 року, а відновлено діяльність відповідно до наказу ДФС України від 07.11.2015 року № 256 «Про переміщення та закінчення простою» з 07.11.2014 року, уточнити інформацію про реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до адміністративно-територіальній одиниці у вказаний період простою ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» не мало жодної можливості.

Відтак, зазначені платежі у розмірі 1 494 456,71 грн. ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» вчасно і в повному обсязі сплатило на рахунок № 37193101000515 Управління ПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька за місцем реєстрації ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» платником єдиного внеску (реєстраційний номер 05-15-03-15184). Рахунок Управління ПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька на який сплачено платежі адмініструвався ДПІ Ворошиловського району м. Донецьку. Виконання функціональних обов'язків ДПІ Ворошиловського району м. Донецьку з 07.11.2014 року було покладено у межах компетенції на Орджонікідзевське Відділення Маріупольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області.

ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» зазначає, що про обов'язок здійснювати відрахування єдиного внеску на бюджетний рахунок № 37190201002803, код отримувача 38769166, назва отримувача СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС товариству стало відомо лише у грудні 2014 року.

Після встановлення даних обставин ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» двічі (15.12.2014 року та 23.03.2015 року зверталось до фіскального органу з заявами (додаються) щодо перерахування (перенесення) сплачених до Управління ПФУ у Ворошиловському районі м. Донецьку коштів по єдиному соціальному внеску за період з серпня по грудень 2014 року (згідно реєстру платіжних доручень) на рахунок СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГУ ДФС. Однак Орджонікідзевське Відділення Маріупольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області листом за вих. № 17413/10/05-83-20-13- 3 від 16.12.2014 р. відмовило у задоволенні заяви ТОВ «МЕТІНВЕТ-РЕСУРС» щодо перерахування коштів по єдиному соціальному внеску та останні були вирішені по суті лише у квітні 2015 року.

Згідно ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» період проведення антитерористичної операції час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

На час вирішення справи Президентом України Указ про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України не приймався, тобто, період проведення АТО триває.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом № 1669 за невиконання обовязків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначеному у цьому пункті, не застосовуються.

Таким чином, адміністративно-господарські санкції застосовуються до суб'єктів господарювання у діях яких наявна вина. Однак, ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» фактично сплатило єдиний внесок до бюджету України вчасно і в повному обсязі, зазначені кошти були у розпорядженні держави та на поточний рахунок ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» не поверталися і повинні були бути використані за їх цільовим призначенням. Зволікання фіскальних органів щодо повідомлення платника податків про неналежність банківського рахунку на які вони були помилково спрямовані, несвоєчасне налагодження роботи усіх структурних підрозділів фіскального органу, що перемістилися з тимчасово неконтрольованої території України не повинно бути підставою для притягнення ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» до відповідальності.

Таким чином вимоги Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» були виконанні.

Згідно ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що надані Відповідачем докази та доводи щодо правомірності дій щодо прийняття рішення, яке оскаржується, не є такими, що підлягають розгляду у розрізі діючого законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

Пунктом 1 частини 2 зазначеної норми Закону визначено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Оскільки під час розгляду справи встановлена протиправність рішення органу владних повноважень, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення АТО», ст. 2, ст. 7 - 15, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 - 154, ст. 158 - 163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Мінходоходів про визнання протиправними та скасування рішення від 17.11.2015 року № НОМЕР_1 на суму 582900, 92 грн задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати Рішення № НОМЕР_1 від 17.11.2015 року про застосування до ТОВ «МЕТІНВЕСТ-РЕСУРС» штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 582900 (пятсот вісімдесят дві тисячі девятсот) грн. 92 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Тарасенко І.М.