Справа № 686/807/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2016 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд в складі: головуючого судді Продана Б.Г., при секретарі Дорош Р.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні залу Хмельницького міськрайонного суду справу за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації про визнання протиправними дій щодо відмови у виплаті сум державної соціальної допомоги за період березень-червень 2014 року, посилаючись на те, що вона відповідно до Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» є одержувачем допомоги при народженні дитини, допомоги у звязку з малозабезпеченістю та допомоги по догляду за дитиною до досягненням нею трирічного віку з перерахунком загальних доходів сімї. В березні 2014 року в АР Крим були заблоковані банківські платіжні картки, а з 25 березня 2014 року припинено прийняття та виплата переказів через УДППЗ «Укрпошта». В квітні 2014 року вона разом сімєю, з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, залишила територію Автономної Республіки Крим, переїхала до м. Хмельницького та звернулася до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради для отримання соціальної допомоги. Приймаючи до уваги, що управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації відмовляє їй у виплаті соціальної допомоги за період березень-червень 2014 року, просить визнати їх дії неправомірними.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача просить відмовити в задоволенні позову посилаючись на безпідставність та необґрунтованість позовних вимог.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 управлінням соціального захисту населення Нахімовської районної державної адміністрації м. Севастополя АРК відповідно до Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» було призначено наступні види соціальних допомог:
-допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на період з 01.01.2014 року по 17.11.2015 року, з урахуванням доходу з 01.01.2014 року по 30.06.2014 року, допомога при народженні дитини з 01.01.2014 року по 30.11.2016 року;
-допомога на дітей одиноким матерям з 01.01.2014 року;
-державна соціальна допомога малозабезпеченим сімям на період з 01.01.2014 року по 30.06.2014 року.
Вказані види соціальних допомог ОСОБА_1 до березня 2014 року отримувала від управлінням соціального захисту населення Нахімовської районної державної адміністрації м. Севастополя АРК.
З березня 2014 року на території АР Крим було заблоковано банківські платіжні картки, а з 25 березня 2014 року припинено виплату та прийняття переказів через УДППЗ «Укрпошта».
В квітні 2014 року з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини, ОСОБА_1 разом з сімєю залишила територію Автономної Республіки Крим, переїхала до м. Хмельницького, де звернулася до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради для отримання соціальної допомоги, що підтверджується довідкою від 02.06.2014 року № 3492. Вказана соціальна допомога їй була призначено з липня 2014 року.
16 жовтня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації за призначенням державної соціальної допомоги, яку їй було призначено з листопада 2015 року.
В грудні 2015 року ОСОБА_1 звернулася до управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації з заявою про виплату їй сум соціальної допомоги за березень-червень 2014 року, однак їй було відмолено в звязку з тим, що управління соціального захисту населення Нахімовської районної державної адміністрації м. Севастополя супровідним листом від 04 червня 2014 року № 591 передало особову справу та довідку атестат, згідно із якою ОСОБА_1 по червень 2014 року включно виплачено державну допомогу малозабезпеченим сімям, допомогу на дітей одиноким матерям, допомогу при народженні дитини та по догляду до досягнення дитиною трирічного віку. Вказана довідка атестат підписана посадовою особою управління соціального захисту населення Нахімовської районної державної адміністрації м. Севастополя.
Суд не бере до уваги вищевказану довідку атестат з наступних підстав. Так, відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» сухопутна території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій визначаються тимчасово окупованою територію. Згідно ч.2 ст. 1 вказаного Закону датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року. Тому, підписання начальником управління соціального захисту населення Нахімовської районної державної адміністрації м. Севастополя, як належною посадовою особою, довідки атестата від 04 червня 2014 року про отримання ОСОБА_1 сум соціальної допомоги по червень 2014 року включно, є сумнівним і воно спростовується листом ДППЗ «Укрпошта» від 12.11.2015 року № 842-В-2922 про те, що з березня по червень 2014 року в базі даних автоматизованої системи «Електронний переказ», в якій обліковуються всі прийняті та виплачені на території України поштові перекази, поштові перекази адресовані на імя ОСОБА_1, відправником яких є управління соціального захисту населення Нахімовського району м. Севастополя, не значаться.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно ст. 71 ч. 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки, управління соціального захисту населення Хмельницького районної державної адміністрації беззаперечними доказами не довело в суді правомірності свого рішення, то суд вважає, що позивач має право на поновлення своїх прав, а тому дії управління соціального захисту населення Хмельницького районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті сум державних соціальних допомог за період березень-червень 2014 року, слід визнати неправомірними.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 11, 17, 99, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 сум державних соціальних допомог за період березень-червень 2014 року.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання її копії.
Суддя: