1Справа № 335/13147/15-п 3/335/68/2016
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2016 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Рибалко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя справу про адміністративне правопорушення за протоколом Серії АА № 638102, що надійшла з ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка працює головним бухгалтером Комунального підприємства „Облводоканал Запорізької міської ради, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, при проведенні перевірки Комунального підприємства „Облводоканал Запорізької міської ради, головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, було встановлено: порушення ведення податкового обліку, а саме: неправомірно включено до складу податкового кредиту за вересень 2015 року суму ПДВ 7864 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП не визнала та пояснила, що адміністративний протокол Серії АА № 638102 від 21.12.2015 року, складений на підставі акту перевірки № 346/15-01/03327115 від 25.11.2015 року що проводилась за період вересень 2015 року, однак вона не могла вчинити дане адміністративне правопорушення, оскільки з 11.08.2015 року та до теперішнього часу перебуває на лікарняному, тобто на час вчинення адміністративного правопорушення вона не була його субєктом, у звязку з чим просить провадження по справі закрити.
Вивчивши матеріали справи, письмові заперечення, суд приходить до наступного висновку.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 14 КУпАП підставою для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності є вчинення адміністративних правопорушень, повязаних з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обовязків.
Статтею 163-1 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.
Судом встановлено, що 21.12.2015 року ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області, складено адміністративний протокол Серії АА № 638102 про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера Комунального підприємства „Облводоканал Запорізької міської ради ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Зазначений адміністративний протокол Серії АА № 638102 від 21.12.2015 року складений на підставі акту перевірки № 346/15-01/03327115 від 25.11.2015 року про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Комунального підприємства „Облводоканал Запорізької міської ради за вересень 2015 року.
Як вбачається з листка непрацездатного Серії АП № 390542 виданого 11.08.2015 року на імя ОСОБА_1, остання з 11.08.2015 року по 07.09.2015 року перебувала на амбулаторному лікуванні, а з 08.09.2015 року по 03.10.2015 року на стаціонарному лікуванні, крім того, зазначений листок непрацездатного після останнього запису, має відмітку „продовжує хворіти.
Таким чином судом встановлено, що на час вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 не була та не могла бути субєктом даного правопорушення, оскільки в період вчинення адміністративного правопорушення перебувала на лікарняному, тому в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення.
За таких обставин, на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП в діях ОСОБА_1
Керуючись ст. 247, 163-1, 283, 284 КпАП України ,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, закрити у звязку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.І.Рибалко