ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2016 р.м.ОдесаСправа № 661/3337/15-а
Категорія: 2.1 Головуючий в 1 інстанції: Матвєєва Н.В.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого Милосердного М.М.,
суддів Бітова А.І. та Ступакової І.Г.,
за участю: особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Державного закладу "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця" на постанову Новокаховського міського суду Херсонської області від 22 жовтня 2015 року по справі за адміністративним позовом Державного закладу "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця" до Новокаховської міської ради Херсонської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А :
У серпні 2015 року Державний заклад "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця" звернулося до суду з адміністративним позовом до Новокаховської міської ради Херсонської області про визнання дій по невиплаті медичної субвенції на утримання Державного закладу протиправними, та просили зобов'язати Новокаховську міську раду Херсонської області розглянути на найближчому пленарному засіданні сесії питання щодо здійснення невідкладного фінансування з місцевого бюджету міста ОСОБА_1 за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету.
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що відмова у виділені коштів на фінансування поліклінічного відділення Державного закладу порушує статті 43, 46 Конституції України, ст. 115 КЗпП України, Закону України "Про оплату праці" та інші закони.
Постановою Новокаховського міського суду Херсонської області від 22 жовтня 2015 року у задоволені адміністративного позову Державного закладу "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця" - відмовлено.
Не погоджуючись з постановою суду, представником Державного закладу "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця" подана апеляційна скарга, в якій зазначається, що вказана постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог.
Заслухавши суддю - доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Також, відповідно до статті 28 Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік", Кабінету Міністрів України потрібно до 1 січня 2015 року забезпечити передачу в установленому порядку закладів, установ, організацій та заходів, визначених у додатку № 10 до цього Закону, на фінансування/надання фінансової підтримки з місцевих бюджетів. Установити, що видатки на фінансування/надання фінансової підтримки закладам, установам, організаціям та проведення заходів, визначених у додатку № 10 до цього Закону, плануються на 2015 рік у відповідних місцевих бюджетах.
В додатку № 10 зазначено, серед закладів, установ, організацій, які передаються на фінансування/надання фінансової підтримки з місцевих бюджетів по Херсонській області Державний заклад "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця", м. Херсон.
Відповідно до п.3,5 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 року № 11, субвенція спрямовується на оплату поточних видатків закладів охорони здоров'я та програм у сфері охорони здоров'я, визначених у статті 103-4 Бюджетного кодексу України.
Додатковий розподіл і перерозподіл загальних обсягів субвенції між місцевими бюджетами здійснюється Кабінетом Міністрів України. Місцеві ради мають право передавати кошти субвенції у вигляді міжбюджетного трансферту іншим бюджетам для надання медичних послуг за місцем обслуговування населення.
Субвенція перераховується в установленому порядку до обласних і районних бюджетів, міських (м. Києва та міст обласного значення) бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
Відповідно до статті 103-4 Бюджетного кодексу України, видатки місцевих бюджетів, передбачені у пункті 3 частини першої статті 89 та пункті 3 частини першої статті 90 цього Кодексу, проводяться за рахунок медичної субвенції. У законі про Державний бюджет України затверджуються обсяги медичної субвенції окремо для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів і районних бюджетів, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Медична субвенція розподіляється між відповідними бюджетами на основі формули, яка розробляється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, та затверджується Кабінетом Міністрів України і має враховувати, зокрема, такі параметри:
1) кількість населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
2) коригуючі коефіцієнти, що враховують відмінності у вартості надання медичної допомоги;
3) особливості надання медичної допомоги у гірських населених пунктах.
У складі зазначеної субвенції передбачається резерв коштів, обсяг якого не може перевищувати 1 відсотка загального обсягу субвенції, для здійснення видатків, що не могли бути враховані при застосуванні формули.
Згідно листа Міністерства охорони здоров'я від 02.04.2015 р. № 10.03.67/10413 "Щодо порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам", вбачається, що відповідно до норм Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів на охорону здоров'я, у тому числі і на утримання закладів охорони здоров'я, визначених у додатку № 10 до Закону, враховано у складі видатків МОЗ України за бюджетною програмою за КПКВК 2311410 Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам. Обсяг медичної субвенції визначається на основі формульних розрахунків за єдиними підходами для усіх територій виходячи з фінансового нормативу бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів у розрахунку на одну особу (ст. 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік"). Порядок та умови надання коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 р. № 11 (далі постанова № 11), відповідно до якого кошти медичної субвенції використовуються на оплату поточних видатків закладів охорони здоров'я та програм у сфері охорони здоров'я, визначених у статті 103-4 Бюджетного кодексу України.
Питання здійснення впродовж бюджетного періоду видатків на утримання закладів охорони здоров'я та програм у сфері охорони здоров'я одночасно з різних бюджетів повністю врегульоване статтею 85 Бюджетного кодексу України, відповідно до якої забороняється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів цим Кодексом, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів, крім випадків, коли такі видатки здійснюються за рішенням Кабінету Міністрів України. Також місцеві ради мають право передавати кошти медичної субвенції у вигляді міжбюджетного трансферту іншим бюджетам для надання медичних послуг за місцем обслуговування населення та розподіляти залишки субвенції відповідними рішеннями, а також додатково понад обсяги субвенції планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату поточних та капітальних видатків закладів охорони здоров'я та програм у галузі охорони здоров'я, визначених у статті 103-4 Бюджетного кодексу України, включаючи погашення бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи Державний заклад "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця" (далі Лікарня) є юридичною особою, юридична адреса: м. Херсон вул. Нестерова, 1-а. Лікарня обслуговує працівників підприємств, організацій та установ залізничного транспорту,членів їх сімей; пенсіонерів залізничного транспорту і непрацездатних членів їх сімей; непрацюючих інвалідів 1-2 групи при умові, якщо їх інвалідність пов'язана з роботою на залізничному транспорті; непрацездатних членів сімей померлих залізничників,смерть яких наступила внаслідок виробничого травматизму; пасажирів залізничного транспорту, що знаходяться на шляху слідування і мають проїзні документи; населення прикріплене до лікувально-профілактичних закладів залізничного транспорту; всіх громадяни, які звертаються до лікарні за невідкладною допомогою незалежно від місця їх роботи та проживання; прикріплене населення, що проживає в населених пунктах, де відсутні територіальні медичні заклади по взаємодомовленості з місцевими органами влади; всіх громадян, які потребують надання невідкладної медичної допомоги, незалежно від місця їх роботи і проживання, які звернулися за допомогою в лікувально-профілактичний заклад залізничного транспорту. Балансоутримувачем закладу є Міністерство інфраструктури України.
Фінансування закладу до 28 грудня 2014 року здійснювалося з державного бюджету України Міністерством інфраструктури України.
З 28 грудня 2014 року, відповідно до частини другої Розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи бюджетних відносин", Кабінету Міністрів України доручено впродовж року з дня набрання чинності цим Законом розробити проекти законів України з питань охорони здоров'я, передбачивши здійснення заходів щодо передачі відомчих установ та закладів охорони здоров'я, клінік науково-дослідних інститутів до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я та запровадження нового механізму фінансового забезпечення медичної допомоги.
Статтею 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" визначений порядок розрахунку, по кожному медичному закладу, розміру субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування. Головним розпорядником бюджетних коштів по Лікарні визначено Міністерство охорони здоров'я України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2011 року № 501 "Про затвердження переліку закладів охорони здоров'я та програм у галузі охорони здоров'я, що убезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України, Лікарню віднесено до таких, що фінансуються з державного бюджету України.
Додатком 10 до Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" визначений перелік закладів, установ, організацій та заходів освіти, культури, охорони здоров'я та фізичної культури і спорту, які передаються на фінансування/надання фінансової підтримки з місцевих бюджетів. Серед зазначених заходів передбачені і цільові видатки на утримання Лікарні.
Складовою частиною Лікарні є поліклінічне відділення Лікарні (далі Поліклінічне відділення), яке не має статусу окремої юридичної особи, та розташовано за адресою: Херсонська області, м. Нова Каховка, м. Таврійськ, вул. Каховського,30.
Вважаючи, що фінансування Поліклінічного відділення повинно здійснюватись із місцевого бюджету Новокаховської міської ради Херсонської області Лікарня звернулася до суду.
Під час офіційного з'ясування обставин справи, судом першої інстанції також було встановлено, що в Поліклінічному відділенні працюють два інваліди, шість пенсіонерів, три одиноких батька.
Згідно листа міського голови м. Нова Каховка від 28.01.2015 року, в обсязі медичної субвенції з державного бюджету до бюджету м. Нова Каховка видатки на утримання Поліклінічного відділення не передбачено.
У січні 2015 року головний лікар Лікарні звертався до Таврійської міської ради з проханням включити лікарню в мережу міста для отримання фінансування.
Згідно листа Міністерства охорони здоров'я голові первинної профспілкової організації Лікарні від 28.01.2015 року, загальний обсяг медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у Законі становить 46466,0 млн. грн., що на 3882,4 млн. грн., більше (9,1%) від розрахункового обсягу 2014 року (42 583,6 млн. грн.). Питання пов'язані з фінансовим забезпеченням діяльності медичних закладів, які перебували в управлінні Міністерства інфраструктури України, та мають бути передані в установленому порядку до комунальної власності територіальних громад, починаючи з 2015 року відносяться до компетенції місцевих рад.
З відповіді Міністерства фінансів України від 17.01.2015 року вбачається, що в показниках Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік", схваленому Верховною Радою України 29 грудня 2014 року, видатки на утримання медичних закладів залізничного транспорту враховано у складі бюджетної програми Міністерства охорони здоров'я України за КПКВК 2311410 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам".
Згідно листа Херсонської обласної державної адміністрації від 09.02.2015 року, для м.Херсона враховано населення в кількості 335879 чол., в тому числі населення, яке обліковується Лікарнею - 20926 чол. Фінансування заробітної плати, енергоносіїв та видатків з поточного утримання закладу казначейською службою за рахунок коштів медичної субвенції можливе лише у разі включення Лікарні в мережу закладів охорони здоров'я міста Херсон. Для бюджету м. Нова Каховка враховане населення в кількості 69000 чол. , в тому числі населення м. Таврійськ. У зв'язку з чим, аналогічне доручення дано Новокаховському міському голові щодо прийняття на фінансування Поліклінічного відділення в Таврійську з міського бюджету за рахунок медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
У лютому 2015 року головний лікар Лікарні знову звернувся до міського голови м. Нова Каховка з проханням передати кошти медичної субвенції для виплати працівникам Поліклінічного відділення заробітної плати та інших обов'язкових платежів по захищеним статтям.
Рішенням Новокаховської міської ради № 1973 від 27.02.2015 року вирішено збільшити видаткову частину загального фонду міського бюджету за рахунок вільного залишку коштів, що склався станом на 01.01.2015 року в сумі 450000 грн. та спрямувати головному розпоряднику коштів міського бюджету Фінансовому управлінню Новокаховської міської ради за КФКВ 250380 "Інші субвенції" для передачі її Херсонському міському бюджету для утримання Лікарні (Поліклінічне відділення в м. Таврійську).
У квітні 2015 року головний лікар Лікарні звернувся до директора департаменту охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації з проханням вирішити питання передачі медичної субвенції та профінансувати Лікарню.
За дорученням голови Херсонської обласної державної адміністрації міський голова Таврійська повідомив, що у 2015 році до бюджету Таврійська медична субвенція не надавалась, відповідна субвенція з Державного бюджету враховуючи чисельність м. Таврійська виділена на Новокаховську міську раду.
Департамент охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації від 22.05.2015 року у відповіді зазначив, що обсяг медичної субвенції для м. Нова Каховка на 2015 рік визначено на підставі формули розподілу (ст. 25 Закону) , тобто в обсязі медичної субвенції м. Нова Каховка враховано кошти на медичне обслуговування населення вищезазначених міст, що прикріплено до поліклінічного відділення Залізничної лікарні.
У червні 2015 року головний лікар Лікарні звернувся до Новокаховської міської ради з проханням передачі коштів медичної субвенції для виплати заробітної плати працівникам Поліклінічного відділення.
Виконавчий комітет Новокаховської міської ради в листі від 25.05.2015 року запропонував провести оптимізацію Поліклінічного відділення та виділити кошти в сумі 67,2 тис. грн. із розрахунку обсягу видатків на первинну допомогу.
У липні 2015 року головний лікар Лікарні звернувся до міського голови м. Нова Каховка з проханням вирішити питання щодо виділення коштів для виплати заробітної плати працівникам Поліклінічного відділення за 2 квартал 2015 року в сумі 445867,24 грн. з них заробітна плата складає 329620,86 грн., нарахування на заробітну плату116246,38 грн. Відповідно до розрахункових показників обсягів видатків за функцією "Охорона здоров'я" у розрізі рівнів місцевих бюджетів на 2014 рік на утримання лікарні м. Нова Каховка передбачено грошові кошти в сумі 42779,80 млн. грн.
Рішенням Новокаховської міської ради від 09.12.2014 року було вирішено розподілити додаткову дотацію з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, з них - 2894163 грн. на охорону здоров'я м. Нова Каховка. Також, рішенням Новокаховської міської ради від 28.01.2015 року було визначено витрати на 2015 рік на утримання Лікарні та центру первинної медичної допомоги в розмірі 47468756 грн.
Згідно листа Херсонської обласної державної адміністрації від 28.08.2015 року виконкомом Новокаховської міської ради вирішується питання про передачу з державної власності до комунальної власності територіальних громад Херсонської області цілісного майнового комплексу Лікарні. Після прийняття цілісного майнового комплексу Лікарні до комунальної власності територіальних громад області може бути здійснено передачу поліклінічного відділення до комунальної власності територіальної громади м. Нова Каховка.
24 липня 2015 року виконавчий комітет Новокаховської міської ради звернувся з листом до голови Херсонської обласної державної адміністрації з проханням сумісного вирішення питання фінансування Поліклінічного відділення.
З листа Міністерства охорони здоров'я України від 06.07.2015 року слідує, що згідно з нормами Бюджетного Кодексу України видатки місцевих бюджетів на охорону здоров'я, в тому числі на утримання медичних закладів залізничного транспорту передбачено у складі видатків МОЗ України за бюджетною програмою "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам", обсяг якої визначається на основі формульних розрахунків за єдиними підходами для всіх територій, виходячи з фінансового нормативу бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів на одну особу, однак зазначеним розподілом не передбачено лінійний принцип обслуговування персоналу, членів їх сімей і приписного населення в межах залізниць за місцем розташування закладів охорони здоров'я залізничного транспорту України, яким надають медичну допомогу заклади охорони здоров'я залізничного транспорту України. 12.06.2015 року головний лікар КЗ "Центральна міська лікарня м. Нова Каховка та головний лікар КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка" звернулися до Міністра охорони здоров'я з проханням додатково виділити відповідно грошові кошти на утримання зазначених медичних закладів в сумі 6896219 грн. та 950389 грн. у зв'язку з підвищенням цін на комунальні послуги та енергоносії. З розрахунку медичної субвенції на 2015 рік слідує, що вона передбачена на 69000 чол. в розмірі 45578,60 грн.
Згідно довідки міського голови м. Таврійськ, Поліклінічне відділення обслуговує 4543 чол. Начальником фінансового управління Новокаховської міської ради зроблено розрахунок обсягу субвенції необхідної для утримання Поліклінічного відділення м. Тарвійськ на 2015 рік виходячи з видатків м. Нова Каховка на первинну медичну допомогу, ФАПи, затвердженого рішенням Новокаховської міської ради від 28.01.2015 року № 1903 в сумі 517204 грн.
Рішенням Новокаховської міської ради № 2138 від 16.07.2015 року вирішено виділити грошові кошти в сумі 67200 грн. для утримання Поліклінічного відділення.
Фінансове управління Новокаховської міської ради повідомило, що в січні-серпні 2015 року до загального фонду міського бюджету м. Нова Каховка надійшли кошти в сумі 30709400 грн. або 100 % від запланованого на вказаний період.
08 вересня 2015 року Херсонська обласна рада повідомила головного лікаря Лікарні про відсутність підстав для реєстрації зобов'язань по Поліклінічному відділенню за рахунок бюджетних призначень, виділених Херсонською міською радою.
Рішенням Херсонської міської ради № 1688 від 20.02.2015 року було вирішено здійснити фінансування з міського бюджету Лікарні в межах обсягу медичної субвенції, розрахованої на 1 мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1.
Головне управління Державної казначейської служби України в Херсонській області повідомило, що станом на 14.09.2015 року до бюджету м. Нова Каховка з Державного бюджету за кодом 410343200 "Медична субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам" надійшли кошти в сумі 34438300 грн.
Керівники медичних комунальних закладів Новокаховської міської ради, повідомили, що медичної субвенції, яка визначена в Законі України "Про державний бюджет на 2015 рік" на утримання закладів охорони здоров'я міської ради недостатньо для утримання КЗ "Новокаховська центральна міська лікарня" та КЗ "Центр первинної медичко санітарної допомоги м. Нова Каховка" у зв'язку з підвищенням тарифів на енергоносії та водопостачання, тому вони зверталися до Новокаховської міської ради з проханням надати додаткові грошові кошти з міського бюджету, а також з листами до Міністерства охорони здоров'я з проханням виділити додаткові кошти на оплату праці, комунальних платежів та енергоносіїв. Комунальні медичні заклади Новокаховської міської ради обслуговують населення Таврійської міської ради, що вказано в статутах цих закладів, медична субвенція виділена на 69000 населення Новокаховської міської ради. В той час як Поліклінічне відділення є відомчою лікарнею і не зобов'язана обслуговувати населення Новокаховської міської ради.
Враховуючи наведене, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку, з яким також погоджується колегія суддів, про правомірність дій відповідача, а тому підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Щодо доводів апеляційної скарги, то колегія суддів зазначає, що в додатку № 10 до Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" до закладів, які передаються на фінансування/надання фінансової підтримки з місцевих бюджетів віднесено лише Лікарню, місцезнаходження якої у м. Херсон. Медична субвенція, яка надійшла до бюджету Новокаховської міської ради визначена за формулою, виходячи з 69000 мешканців Новокаховської міської ради, які обслуговуються комунальними медичними закладами Новокаховської міської ради, в тому числі і населення Таврійської міської ради, що зазначено в статутних документах вказаних медичних закладів та підтверджується довідкою про кількість обслуговуючого населення КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка". Рішеннями Новокаховської міської ради від 27.02.2015 року та від 16.07.2015 року вживалися заходи стосовно надання фінансової допомоги для утримання Поліклінічного відділення шляхом перерахування до Херсонського міського бюджету грошових коштів у виді цільової субвенції, що складає 517,2 тис. грн. Перерозподіл медичної субвенції здійснюється лише на підставі рішення Кабінету Міністрів України, а Новокаховська міська рада має право, а не обов'язок передавати кошти медичної субвенції у вигляді міжбюджетного трансферту іншим бюджетам для надання медичних послуг за місцем обслуговування населення та розподіляти залишки субвенції відповідними рішеннями.
Матеріалами справи також встановлено, що виділеної медичної субвенції, яка надійшла до Новокаховської міської ради недостатньо для утримання комунальних медичних закладів, що знаходяться на території Новокаховської міської ради, а Поліклінічне відділення є відомчою лікарнею і не підпорядковується медичним закладам Новокаховської міської ради, до комунальної власності територіальної громади м. Нова Каховка не передавалося.
Тому, колегія суддів, враховуючи усі обставини справи приходить до висновку, що при розгляді справи судом першої інстанції правильно застосовано норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та надана правова оцінка.
Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству.
Колегія суддів не може погодитися з посиланням апелянта на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, тому що всі процесуальні норми, передбачені адміністративним судочинством були виконані без порушень прав кожної сторони при розгляді справи.
Інші доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні норм матеріального права.
За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Державного закладу "Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства "Одеська залізниця" залишити без задоволення, а постанову Новокаховського міського суду Херсонської області від 22 жовтня 2015 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий:М.М. Милосердний
Судді:А.І.Бітов
ОСОБА_2