Постанова № 55802217, 14.10.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.10.2015
Номер справи
804/11770/15
Номер документу
55802217
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2015 р. Справа № 804/11770/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді - Ніколайчук С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпродзержинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

27.08.2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - Дніпродзержинська ОДПІ) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1М.), в якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, р.к.н.о.п.п. НОМЕР_1, на користь державного бюджету штрафні санкції у розмірі 6800 грн., а саме: 6800,00 грн. штрафних санкцій за продаж пива особам які не досягли 18 років (р/р 31418561700013 одержувач: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код платежу 21081500, код типу оплати 135, МФО 805012).

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 порушила вимоги абз. 1 ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР, що полягає у продажу відповідачем однієї пляшки пива «ОСОБА_2 бочка» особі, яка не досягла 18 років. За фактом даного порушення було складено протокол про адміністративне правопорушення №110061 від 19.06.2014р. Рішенням про застосування фінансових санкцій №17220 від 28.07.2014р. до ФОП ОСОБА_1 були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 6800,00грн. Однак відповідач вказану штрафну санкцію у встановлені законом строки не сплатив, у зв'язку з чим позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Ухвалою суду від 31.08.2015 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі №804/11770/15 та запропоновано відповідачу у 10-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів подати заперечення проти позову та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову.

Відповідачем, якому ухвала суду надсилалась у відповідності до вимог, встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України, про що свідчать матеріали справи, не виконано вимоги ухвали суду, заперечень на позовну заяву та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову не подано.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи у порядку скороченого провадження.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку в Дніпродзержинській ОДПІ та є платником податків.

За результатами розгляду матеріалів правоохоронних органів стосовно недотримання субєктом підприємницької діяльності законодавчих вимог під час провадження діяльності, повязаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, в частині порушення абз. 1 ч.1 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі ОСОБА_2 № 481)та на підставі ч.2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР Дніпродзержинською ОДПІ прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 17220 від 28.07.2014 р. у вигляді штрафу у розмірі 6800,00 грн.

Вказаною перевіркою стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у ФОП ОСОБА_2 встановлено:

- продаж пива особам, які не досягли 18 років, чим порушено абз. 1 ч.1 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Доказів оскарження вказаних рішень матеріали справи не містять.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Відповідно до ст. 15-3 Закону №481 забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: 1) особами, які не досягли 18 років.

Положеннями ст. 17 Закону №481 передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до норм ст. 17 Закону №481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим,коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Крім того, механізм застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначається Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790.

Згідно з п. 5 вищевказаного Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до п. 10 Порядку №790 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Статтями 67, 68 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановленихзаконом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Сума грошового зобов'язання, нарахована відповідачу відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн. відповідачем своєчасно сплачена не була.

Оскільки, відповідач позовні вимоги позивача не спростував, докази сплати штрафних санкцій в матеріалах справи відсутні, рішення щодо застосування штрафних санкцій є чинним, то позовні вимоги Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області стосовно стягнення штрафних санкцій у розмірі 6800,00 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158, 163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, р.к.н.о.п.п. НОМЕР_1, на користь державного бюджету штрафні санкції у розмірі 6800 грн., а саме: 6800,00 грн. штрафних санкцій за продаж пива особам які не досягли 18 років (р/р 31418561700013 одержувач: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код платежу 21081500, код типу оплати 135, МФО 805012).

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_3